Úvod Správy Eventy Miroslav König oslavuje päťdesiatku

Miroslav König oslavuje päťdesiatku

Dlhoročný brankár Slovana oslavuje životné jubileum.

V druhej polovici 90-rokov 20. storočia patril brankársky post v najúspešnejšom slovenskom klube jednému mužovi. Miroslav König prispel k zisku dvoch našich majstrovských titulov a bol jednotkou slovenskej reprezentácie.

Dlhoročný brankár belasých dnes oslavuje svoje 50. narodeniny. ŠK Slovan Bratislava mu k životnému jubileu praje všetko najlepšie, najmä pevné zdravie a veľa životnej i futbalovej radosti.

Rodák z Nitry prišiel do hlavného mesta v lete 1995. V prvej sezóne vytvoril tandem s Ladislavom Molnárom a prispel k zisku majstrovského titulu. Od nasledujúceho ročníka už bol König stabilnou jednotkou najúspešnejšieho slovenského klubu. V belasom si pripísal cez stovku ligových štartov. So Slovanom získal ešte jeden majstrovský titul (1999) a dvakrát prispel k víťazstvu v Slovenskom pohári (1997 a 1999).

Vďaka stabilným výkonom v klube na dlhšie obdobie stal jednotkou slovenskej reprezentácie, za ktorú odchytal 43 zápasov. Už v októbri 2000 v kvalifikačnom zápase so Švédskom (0:0) vychytal desiate čisté konto v drese Slovenska. Celkovo si v reprezentácii pripísal trinásť čistých kont.

Zo Slovana v lete 2000 zamieril do zahraničia, chytal za švajčiarsky Grashoppers Zürich. Neskôr pôsobil znovu vo Švajčiarsku či v Grécku, na Slovensku ešte chytal za Žilinu. Po skončení aktívnej kariéry sa preorientoval na dráhu trénera brankárov, v tejto pozícii pôsobil aj v realizačnom tíme Slovana Bratislava či pri slovenskej reprezentácii.

Ešte raz želáme všetko najlepšie k okrúhlej päťdesiatke.

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
Kemp sa uskutoční 1. – 5. júla 2024 vo futbalovom areáli Akadémie ŠK Slovan Bratislava.
Permanentky na novú sezónu 2024/25.
Na otvorení sa zúčastnili ôsmi naši hráči i funkcionári.

Neprehliadnite

Vydražte si dresy a pomôžte dobrej veci.
Permanentky na novú sezónu 2024/25.
Pozývame vás na Tehelné pole.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.