Úvod Správy Niké liga Rozlúčka so sezónou s dobrým futbalom pred slušnou kulisou

Rozlúčka so sezónou s dobrým futbalom pred slušnou kulisou

Názory trénerov po zápase 10. kola nadstavby Fortuna ligy o titul 2021/22 ŠK Slovan Bratislava – MŠK Žilina (2:2).

Vladimír Weiss st. (tréner Slovana): „Myslím si, že pre diváka to bol veľmi atraktívny futbal. Už pred zápasom som cítil, že padne viac gólov. Samozrejme, chceli sme vyhrať posledný duel sezóny, žiaľ, nepodarilo sa. Z našej strany to bol veľmi slabý prvý polčas, naopak, veľmi dobrý druhý polčas. Ako sme mohli v závere vyhrať, tak sme mohli aj prehrať. Celkovo hodnotím zápas pozitívne, bola to rozlúčka so sezónou s dobrým futbalom a pred slušnou kulisou. Dnes sa Slovan raduje, takto nejako by to malo byť. Som rád, že sme neprehrali, oslavy by tým boli pokazené. Mužstvo sa po prestávke vzchopilo a predviedlo tú lepšiu stránku. V prvom polčase ukázalo tú horšiu, nekoncentrovanú. Ku koncu ročníka sa už motivácia ťažko nahrádza povzbudzovaním či taktickým myslením. Ligu sme vyhrali už skôr, čo vplývalo na výkony. V prípade víťazstve sme mohli urobiť bodový rekord, nevyšlo to, napokon sme sezónu uzavreli s 11-bodovým náskokom. Nie som tu na rekordy, to nie je môj cieľ, ani si nepočítam tituly a trofeje. Viem, že v Slovane sa to očakáva a v týchto podmienkach je to aj povinnosť. Prišiel som sem s cieľom vylepšovať hráčov a dať do tímu niektoré myšlienky, ktoré nie všetky sa mi podarili. Uvidíme, ako sa bude situácia vyvíjať ďalej. Cieľ sme čiastočne splnili, titul sme získali, čo je pre Slovan podstatné. Pohár sa nám získať nepodarilo, boli sme z toho sklamaní, čiastočne to beriem aj na seba. Život ide ďalej a uvidíme, čo bude.

Sezóna bola ťažká, odohrali sme 54 zápasov. Momentov bolo veľa. Počas sezóny sme sa ako mužstvo presťahovali na Tehelné pole, vybudovala sa tu nová posilňovňa, regenerácia, hotel pre hráčov, tím tu má vytvorené výborné podmienky. Prebojovali sme sa do Európskej konferenčnej ligy a uhrali sme tam aj nejaké body. Nie je ľahké vyhrať ligu, snažiť sa o úspech v domácom pohári a hrať aj v Európe. Sedem-osem hráčov malo pri nabitom programe ešte aj reprezentačné povinnosti. Sezóna bola dlhá, náročná, pre nás všetkých i pre mňa osobne.“

Ivan Belák (tréner Žiliny): „Myslím si, že bod u majstra berieme. Aj keď v prvom polčase sme siahali aj po troch bodoch, mali sme tam neuznaný gól a tyčku. Celkovo bol prvý polčas v našom podaní veľmi dobrý, Slovan sme nepúšťali do vážnejších situácií. Mal tam možno 2-3 šance. Po prestávke prichádzali z lavičky striedajúci hráči súpera, ktorí priniesli kvalitu. Dostávali sme sa pod väčší tlak. Škoda, že sme pred vyrovnávajúcim gólom nemali priestor prestriedať, chceli sme ešte vystužiť obranu. Nestihli sme to a inkasovali sme na 2:2. V závere sme mohli po brejkoch strhnúť víťazstvo na svoju stranu, no mohli sme aj prehrať po šanciach domácich, pri ktorých sme mali kúsok šťastia. Čaká nás utorkové semifinále play-off s Trenčínom, musíme dobre zregenerovať, dnešný zápas nás stál veľa síl. Uvidíme ako to dopadne, chceme byť úspešní.“

MFK Tatran Liptovský Mikuláš – ŠK Slovan Bratislava ´B´3:1.