Úvod Správy Niké liga Remízová bodka za majstrovskou sezónou

Remízová bodka za majstrovskou sezónou

ŠK Slovan Bratislava - MŠK Žilina 2:2.

ŠK Slovan v poslednom zápase sezóny remizoval doma so Žilinou 2:2. Už dávnejšie sme mali istotu majstrovského titulu, ligu sme vyhrali s 11-bodovým náskokom pred Ružomberkom.

Žilinčania vytvorili belasým v úvode majstrovský špalier, no po štyroch minútach znepríjemnili naše oslavy titulu. Kaprálik získal loptu na pravom krídle a Iľkovi ponúkol vyloženú pozíciu pred odkrytou bránou – 0:1. Vyrovnať mohol Zmrhal, svoj únik po ľavom krídle zakončil do bočnej siete. Ešte bližšie ku gólu bol Barseghjan, jeho strelu zo strednej vzdialenosti zastavilo brvno. V 20. min prešiel sprava Hrnčár a dával do stredu Mrázovi, jeho koncovke chýbal dôraz. Žilinčania čakali na svoje šance a jednej sa dočkali v 32. min po tom, ako Božikov podbehol dlhú loptu. Kaprálik išiel sám na Chovana, trafil pravú žrď. O tri minúty sme po druhýkrát inkasovali, Ďuriš zo strednej vzdialenosti vymietol ľavý horný roh – 0:2. Záver prvého polčasu už patril opäť nám. Hrnčár ešte zblízka namieril nepresne. V samom závere prvého dejstva však Mustafič prihral Mrázovi, ten rozbehol akciu a dal Barseghjanovi, ktorý uložil loptu pod brvno – 1:2.

Vladimír Weiss st. cez prestávku dvakrát striedal, do hry prišli André Green s Aleksandarom Čavričom. Práve Green bol v dobrej pozícii po prihrávke Hrnčára, no jeho snahu o zakončenie zmaril žilinský obranca. Hrnčár vzápätí zakončoval, trafil bočnú sieť. Po hodine hry preletel Hrnčárov center do šestnástky ku Greenovi, vo vzdušnom súboji však bol úspešnejší brankár Belko. V 71. min bolo vyrovnané. Agbovu prihrávku Adler prepustil Greenovi, ktorý sa presadil na ľavej strane šestnástky a jeho tečovaná strela zapadla do siete – 2:2. O chvíľu sme sa mohli dostať do vedenia, Adler však mieril nad. Čerstvý Weiss mohol hneď po príchode na ihrisko v 84. min rozhodnúť, po jeho peknej individuálnej akcii však Belko zachránil Žilinu. V závere chceli vyhrať obaja, náznaky šancí mali belasí i hostia, no skóre sa už nezmenilo.

ŠK Slovan Bratislava – MŠK Žilina 2:2 (1:2)

Góly: 45. Barseghjan, 71. Green - 4. Iľko, 35. Ďuriš

Žltá karta: 69. Agbo (Slovan)

Rozhodovali: Sedlák – Súkeníková, Weiss

Návšteva: 5617 divákov

Slovan: Chovan – Hrnčár, Abena, Božikov, Lovat (46. Čavrič) – Agbo, Mustafič (83. Weiss) – Barseghjan, Holman (46. Green), Zmrhal (83. Pauschek) – Mráz (63. Adler)

Žilina: Belko – Kopásek (76. Aremeyaw), Anang, Kopas, Nemčík, Ďuriš – Mráz, Myslovič (86. Stojčevski) – Rusnák (62. Owusu), Kaprálik (86. Jambor), Iľko (76. Slebodník)

Už v nedeľu o 17:30 sa v Trnave odohrá najslávnejšie slovenské derby. Prinášame vám predzápasové preview s asistentom trénera Borisom Kitkom.
Matúš Vojtko nielen o blížiacom sa derby.