Úvod Správy Juniori Belasá U21 uzavrie sezónu zápasom s víťazom II. ligy

Belasá U21 uzavrie sezónu zápasom s víťazom II. ligy

Belasá U21 dnes o 17:00 vyzve Podbrezovú.

Dnes sa odohrá posledné kolo II. ligy 2021/22. Belasá U21 je pred ním naďalej v hre o záchranu, ktorú však už nemá len vo svojich rukách. Naši mladíci potrebujú zdolať Podbrezovú a veriť v zaváhania priamych konkurentov.

Duel ŠK Slovan Bratislava – FK Železiarne Podbrezová sa začína dnes o 17:00 na Pasienkoch. Permanentkári majú vstup zahrnutý v cene permanentky, na mieste budú dostupné aj zápasové vstupenky.

Belasí vyzvú istého víťaza súťaže a postupujúceho do Fortuna ligy. Podbrezová dosiahla definitívu v predchádzajúcom kole po domácom víťazstve nad Bardejovom. V jej kádri sú aj hráči s belasou minulosťou – konkrétne Michal Breznaník, Erik Grendel či Marek Kuzma.

Naši mladíci sa v tabuľke nachádzajú na 14. mieste, získali 26 bodov. Trinásty Púchov má 28 bodov a slovanisti s ním majú horšie vzájomné zápasy, dvanásty Rohožník získal 29 bodov a belasí s ním majú lepšie vzájomné zápasy. Púchov hrá dnes v Dubnici nad Váhom, Rohožník doma vyzve Banskú Bystricu.

K posunu na dvanáste miesto teda vedie v prvom rade víťazstvo slovanistov nad Podbrezovou, a následne prehry Púchova i Rohožníka. Vzhľadom na to, čo sa momentálne deje v súvislosti s licenciami, môže byť každá priečka v konečnom poradí „k dobru“ veľmi dôležitá, preto je v každom prípade o čo hrať.

„Do posledného kola sme v hre o záchranu, čomu možno po jeseni málokto veril. Nemáme to síce len vo svojich rukách, no dnes urobíme maximum pre víťazstvo. Podbrezovú vnímam ako najlepší tím súťaže a gratulujem jej k postupu, no verím, že jej môžeme byť zdatným súperom. Aj pre našich mladých hráčov je motiváciou zahrať si proti víťazovi ligy. Skúsenosti a kvalita sú na strane Podbrezovej, v určitých herných činnostiach budú mať hostia opticky navrch, no verím, že sa tie detaily, ktoré rozhodujú zápasy, by tentoraz mohli byť na našej strane,“ povedal tréner Vladimír Gála.

Belasí však nemajú dôvod prílišne sledovať výsledky zo súbežne hraných duelov Púchova a Rohožníka. Pre nádej totiž potrebujú vyhrať, bez troch bodov skončia určite štrnásti. Preto sa koncentrujú len na svoj duel s Podbrezovou.

„Celý týždeň sme chalanov mentálne nastavovali, že sa musíme koncentrovať a pozerať len na seba. Nemá zmysel riešiť ako dopadne Púchov či Rohožník. Chceme zvládnuť svoj zápas a bez ohľadu na ostatné výsledky urobíme maximum pre víťazstvo,“ vyjadril sa tréner belasej U21, ktorý možno bude môcť počítať s dôležitým členom obrannej formácie. „Adam Laczkó s nami od stredy trénuje, pevne verím, že už bude k dispozícii a pomôže mužstvu tak, ako mu pomáhal počas celej sezóny.“

Duel ŠK Slovan Bratislava – FK Železiarne Podbrezová sa začína dnes o 17:00 na Pasienkoch. Permanentkári majú vstup zahrnutý v cene permanentky, na mieste budú dostupné aj zápasové vstupenky.

Priamy prenos odvysiela Futbalnet.TV.

 

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
Čo na Noc na Tehelku hovoria fanúšikovia, ktorí ju zažili na vlastnej koži?
Pred belasými sú dve sústredenia i zaujímavé prípravné zápasy.
Vydražené finančné prostriedky poputujú na dobrú vec.

Neprehliadnite

Vydražte si dresy a pomôžte dobrej veci.
Permanentky na novú sezónu 2024/25.
Pozývame vás na Tehelné pole.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.