Úvod Správy Ženy Belasé v dôležitom zápase zdolali Myjavčanky a sú stále v hre o titul

Belasé v dôležitom zápase zdolali Myjavčanky a sú stále v hre o titul

Prehľad výsledkov ženského tímu ŠK Slovan.

Naše futbalistky v nedeľu odohrali mimoriadne dôležitý zápas s Myjavou, v ktorom ešte mohli oživiť nádeje na zisk majstrovského titulu. Zápas o titul sa hral v skvelej atmosfére, ktorú vytvorili belasí fanúšikovia na tribúnach.

Belasé pred týmto duelom strácali na lídra z Myjavy tri body, pre udržanie nádejí na majstrovský titul teda potrebovali zvíťazil, ideálne aspoň o dva góly. Pri viacerých vynútených absenciách sa belasé nebojácne zahryzli do svojich súperiek. V úvode prežili šancu Myjavy, keď s brankárkou Rezekovou hrala aj bránková konštrukcia. Záver prvého polčasu jednoznačne patril slovanistkám. Timea Rojnik v 38. minúte perfektne zapracovala po odvrátenom centri z rohu a ponúkala spätnú prihrávku do šestnástky, odkiaľ Aneta Surová na dvakrát prestrelila všetko, čo jej stálo v ceste – 1:0. Ešte krajší bol druhý gól belasých. Martina Švecová potiahla akciu po ľavej strane a prihrala pod seba Natálii Botkovej, ktorá krásne trafila do ľavého horného rohu a zvýšila na 2:0.

Tento výsledok by slovanistkám zaistil aj lepšiu bilanciu zo vzájomných duelov, no do konca bolo ešte ďaleko. Zverenkyne Pavla Šišku obetavo bránili svoj náskok a už-už sa zdalo, že duel dovedú do víťazného konca pri priaznivom skóre. Myjava však v závere predsa len znížila, keď Neveďalová trafila presne do ľavého horného rohu.

Dve kolá pred koncom tak majú Slovan a Myjava na prvom mieste zhodný počet bodov. Čo sa týka vzájomných zápasov, v základnej časti slovanistky vyhrali doma 2:0 a vonku prehrali 0:2. V nadstavbe belasé prehrali v Myjave 0:1, teraz doma vyhrali 2:1. Aktuálne skóre Slovana je 28:10, Myjavy 38:12. Na slovanistky ešte čakajú zápasy v Ružomberku a doma so Žilinou, Myjava hrá doma s Novými Zámkami a v Žiline.

Belasé po zápase adresovali veľké poďakovanie fanúšikom. Naši priaznivci vrátane Ultras Slovan prišli aj na ženský futbal a počas celého duelu povzbudzovali naše hráčky. Po stretnutí nechýbala spoločná ďakovačka.

„Na úvod sa chcem poďakovať našej vedúcej Julke Vargovej a manažérke Natálii Látal Mackovičovej za všetku prácu pri príprave tohto zápasu. Taktiež ďakujeme všetkým fanúšikom, predovšetkým tým z Ultras Slovan, za vytvorenie super atmosféry. Toto bola krásna reklama na ženský futbal,“ skonštatoval tréner nášho ženského tímu Pavol Šiška, ktorý následne zhodnotil samotný zápas.

„Myjava mala lepší začiatok, keď nás zatlačila a vytvorila si niekoľko nebezpečných príležitostí. Približne od 20. minúty sa naša hra zlepšila, začali sme lepšie kombinovať, naše hráčky boli nebezpečné pred bránkou súpera. Výsledkom aktivity bolo dvojgólové vedenie do prestávky. V druhom polčase sme hrali opatrnejšie, pomerne hlboko sme bránili a často zbytočne nakopávali lopty namiesto toho, aby sme hru upokojili. Myjava mala viac z hry, i keď nemala veľa šancí. V závere napokon znížila na konečných 2:1. Súboj o titul sa ešte nekončí, ideme pracovať ďalej a uvidíme, ako sa to celé skončí. Sme hrdí na naše mladé hráčky za ich snahu v tomto zápase,“ doplnil Pavol Šiška.