Úvod Správy Niké liga Podľa Pauscheka rozhodol druhý gól, Hrdina si cení ligový debut

Podľa Pauscheka rozhodol druhý gól, Hrdina si cení ligový debut

Hlasy hráčov po víťazstve nad Sereďou.

Belasí sa v predposlednom ligovom zápase sezóny dobre naladili na majstrovské oslavy. V Trnave zdolali Sereď hladko 3:0, keď dvakrát skóroval Tigran Barseghjan a jeden presný zásah pridal Samuel Mráz, ktorý sa presadil prvýkrát po zranení.

V dvanástom vzájomnom zápase so Sereďou sme len zveľadili našu stopercentnú bilanciu s týmto súperom – dosiahli sme dvanáste víťazstvo pri celkovom skóre 35:4.

Hráčsku kabínu v pozápasovej mix-zóne zastupovali Lukáš Pauschek, ktorý nastúpil s kapitánskou páskou, a Adam Hrdina, ligový debutant. Osemnásťročný Hrdina si v druhom súťažnom štarte pripísal druhé čisté konto, keď v druhom polčase musel vyriešiť niekoľko nepríjemných situácií pred našou bránou.

Lukáš Pauschek: „Myslím si, že žiaden zápas nie je ľahký a každý je niečím špecifický. Ešte pred jeho začiatkom som hovoril, že by bolo dobré zdvihnúť si nejakým spôsobom po pohári náladu. Dnes bolo možno ťažšie sa namotivovať, v lige je už rozhodnuté a hralo sa prakticky bez divákov, no sme profesionáli a som rád, že to nikto nepodcenil. Zvládli sme to aj v pozmenenej zostave a máme tri body, sme spokojní. Pred posledným zápasom so Žilinou sme sa vrátili na takú pozitívnejšiu vlnu, čo je určite dobré. Jednoznačne zlomovým momentom bol podľa mňa druhý gól. Po prestávke totiž Sereď zmenila systém a začala nás vyššie napádať, po našich chybách si vytvorila nejaké šance. Druhý gól to zlomil a keď sme pridali tretí, bolo už jasné, že si odvezieme tri body. Chceme ešte zvládnuť posledný duel sezóny so Žilinou a potom si oddýchnuť.“

Adam Hrdina: „Cením si ligový debut a zároveň svoj druhý štart za Slovan. Veľmi som si to v bráne v dobrom slova zmysle užil, teším sa z nášho víťazstva i čistého konta. Počas celého týždňa sme sa dobre pripravovali a myslím si, že sme potvrdili našu kvalitu. Čo sa týka zákrokov, možno najťažšia bola jedna strela z druhého polčasu, keď to hráč dával z pravej strany na zadnú žrď, no vystúpil som proti nemu a snažil som sa urobiť maximum. Som rád, že sa mi to podarilo a spoločne sme udržali nulu. O tom, že pôjdem do brány, som sa dozvedel na predzápasovej príprave. Veľmi ma to potešilo a snažil som sa obstáť čo najlepšie. Vážim si príležitosť.“

Belasých reprezentuje stredný obranca Robert Tománek.
Aktuálna informácia o končiacich zmluvách hráčov.
V sobotu oslávime 105. narodeniny ŠK Slovan Bratislava! Naším súperom bude Žilina. Ktorý gól proti MŠK, na novom Tehelnom poli, bol doposiaľ najkrajší? Napíšte do komentára.