Úvod Správy Niké liga Hladké víťazstvo v predposlednom zápase sezóny

Hladké víťazstvo v predposlednom zápase sezóny

ŠKF Sereď - ŠK Slovan Bratislava 0:3.

ŠK Slovan v predposlednom ligovom kole sezóny 2021/22 zvíťazil nad Sereďou 3:0. O týždeň nás v sobotu o 17:00 na Tehelnom poli v zápase so Žilinou čakajú majstrovské oslavy.

Belasí nastúpili vo výrazne pozmenenej zostave. Zo základnej jedenástky z finále hrali dnes od začiatku len Myenty Abena a Alen Mustafič, ligový debut absolvoval 18-ročný Adam Hrdina. V teplom počasí a pred takmer prázdnymi tribúnami mal Slovan od úvodu loptu častejšie pod kontrolou. Sereď sa v hlbokom bloku koncentrovala predovšetkým na defenzívu. Postupne začali prichádzať aj naše šance. Po štvrťhodine našiel Pauschek oblúčikom za obranou Greena, ten však zoči-voči Chudému neuspel. Zakrátko bol v dobrej pozícii Adler, jeho hlavičku zblízka však Chudý vytesnil na roh. V 26. min potiahol Barseghjan akciu po pravej strane, centrom našiel Greena, ten však hlavičkoval nad. Pekný moment ukázal o dve minúty Adler, keď si pekne prebral loptu a krížnou strelou tesne minul pravý horný roh. Hrdina si prvýkrát zachytal po polhodine, strelu Cobnana po zemi na dvakrát pokryl. V 34.  min sme sa dočkali úvodného gólu. Mustafič peknou kolmicou prelomil obranu Serede, Barseghjan mal priestor na pravej strane a ľavačkou loptu pekne umiestnil k vzdialenejšej žrdi – 0:1. Do kabín sme mohli ísť s dvojgólovým náskokom. Barseghjanov pokus z prvej k pravej žrdi však Chudý vytesnil.

Sereď cez prestávku poslala do hry troch čerstvých hráčov a zvýšila svoju aktivitu. Potomovu strelu k žrdi si Hrdina postrážil. Viac práce mal v 54. min, keď sa naňho rútil Košťál, no Hrdina dobre vykryl uhol a podržal belasých. Sériu príležitostí domácich ukončila hlavičku Jureškina zblízka do žrde. Belasí mohli v 61. min naopak zvýšiť, no Adler neuspel v samostatnom úniku. V 65. min sme pridali gólovú poistku. Holman vybojoval pri pressingu loptu a ideálnou prihrávkou vysunul napravo Barseghjana. Ten trafil prudko k bližšej žrdi a nedal Chudému šancu – 0:2. Sereď sa naďalej snažila, Haša v 73. min krížnou strelou tesne minul priestor troch žrdí. V 78. min sme viedli rozdielom triedy, keď Hrnčár pekne našiel z krídla Mráza, a ten na dvakrát prekonal Chudého - 0:3. V závere si prvé ligové minúty v jarnej časti pripísal Jurij Medveděv, a vôbec prvý ligový štart zaznamenal Martin Schlossár z našej U21, ktorý však už dlhšie trénuje s A-tímom.

ŠKF Sereď – ŠK Slovan Bratislava 0:3 (0:1) – hralo sa v Trnave

Góly: 34. a 65. Barseghjan, 78. Mráz

Žlté karty: 28. Jureškin, 41. Ljubičič (obaja Sereď)

Rozhodovali: Micheľ – Hancko, Jánošík

Návšteva: 133 divákov

Sereď: Chudý – Ljubičič, Dias (46. Haša), Šulek – Morong, Iglesias (78. Mateus), Potoma, Jureškin – Fábry (46. Todoroski) – Cobnan (73. Sanusi), Yao (46. Košťál)

Slovan: Hrdina – Pauschek, Abena, Lovat, Vojtko (80. Medveděv) – Agbo, Mustafič (83. Schlossár) – Barseghjan (70. Zmrhal), Holman (70. Hrnčár), Green – Adler (70. Mráz)

Už v nedeľu o 17:30 sa v Trnave odohrá najslávnejšie slovenské derby. Prinášame vám predzápasové preview s asistentom trénera Borisom Kitkom.
Matúš Vojtko nielen o blížiacom sa derby.