Úvod Správy Juniori Belasá U21 si skomplikovala nádej na záchranu

Belasá U21 si skomplikovala nádej na záchranu

MFK Skalica – ŠK Slovan Bratislava U21 3:0.

Belasá U21 v predposlednom kole II. ligy prehrala v Skalici 0:3. Naši mladíci spadli v tabuľke na 14. miesto a situáciu v boji o záchranu už nemajú len vo svojich rukách.

V základnej zostave opäť nastúpil Jurij Medveděv, ktorý sa vracia po dlhodobom výpadku. Kým proti Banskej Bystrici odohral Jurij polčas, v Skalici strávil na ihrisku 57 minút.

Neboli to však príjemné minúty. Belasí na ihrisku tretieho tímu tabuľky už od úvodu prehrávali, keď skóroval Baumgartner. Žiaľ, o osude zápasu bolo prakticky do prestávky rozhodnuté. Skaličania totiž pridali ešte ďalšie dva góly a viedli rozdielom triedy.

Po prestávke belasí prestriedali a snažili sa ešte vykresať iskierku nádeje. Na záverečnú niečo viac než polhodinu prišiel do hry Richard Križan, ktorý zasiahol do svojho prvého zápasu po dlhodobom zranení a operácii predného krížneho väzu. Skóre sa už do konca nezmenilo, belasí tak prehrali 0:3.

Keďže priami súperi v boji o záchranu dnes naplno bodovali, situácia sa pre belasých skomplikovala. S 26 bodmi spadli na štrnáste miesto. Trinásty Púchov má 28 bodov, dvanásty Rohožník 29 bodov a jedenásta Dubnica nad Váhom 30 bodov.

Belasí v poslednom kole v piatok 20. mája o 17:00 na Pasienkoch vyzvú Podbrezovú, istého víťaza II. ligy a postupujúceho do Fortuna ligy. Aj v prípade úspešného výsledku by slovanisti nemali situáciu vo svojich rukách. Museli by si počkať na zaváhanie Rohožníka, ktorý hrá doma s Banskou Bystricou, a zároveň neúspech Púchova v Dubnici nad Váhom.

Vladimír Gála, tréner Slovana U21: „Pred zápasom sme museli reagovať na zlý zdravotný stav Laczka, ktorý nám v defenzíve veľmi chýbal. Nezachytili sme úvod, keď sa súper ujal vedenia. My sme v tejto fáze nevedeli podržať loptu, ťažko sme kombinovali. Skalica si vytvárala šance aj kvôli nášmu benevolentnému bráneniu, z čoho sme ešte do prestávky inkasovali ďalšie dva góly. Nikitin mohol v závere polčasu ešte pre nás vytvoriť nádej, no svoju tutovku nepremenil. Cez prestávku sme prestriedali, čo prinieslo zlepšenie hry, najmä v defenzíve. Vytvorili sme si aj dve dobré brejkové situácie, ktoré sme nepremenili. V takomto ťažkom zápase proti kvalitnému súperovi také šance potrebujeme využiť. Dnes však ani výkony niektorých hráčov neboli také, aby sme mohli bodovať. Sme sklamaní, no aj do posledného kola s postupujúcou Podbrezovou pôjdeme s cieľom vyhrať.“

MFK Skalica – ŠK Slovan Bratislava U21 3:0 (3:0)

Góly: 8. Baumgartner, 33. Voleský, 42. Šebesta

Žlté karty: 9. Radulovič – Veličkovič, 71. Habodasz (obaja Slovan)

Rozhodovali: Glova – Vorel, Mihalík

Návšteva: 213 divákov

Skalica: Junas – Petr, Blažek, Rudzan, Caltík, M. Nagy, Hollý (72. Mášik), Baumgartner, Šebesta, Voleský (72. Štursa), Brigant (60. Kousal)

Slovan U21: Ružinský – Medveděv (57. Mičák), Habodasz, Radulovič – Veličkovič (46. Antálek), Tóth – Hornyák, Schlossár (84. Raffay) – Nikitin, Čerepkai, Kušnír (57. Križan) – Haramia (46. Rosenberger)

MFK Tatran Liptovský Mikuláš – ŠK Slovan Bratislava ´B´3:1.