Úvod Správy Niké liga Čaká nás 53. zápas z celkového počtu 54

Čaká nás 53. zápas z celkového počtu 54

Belasí sa v sobotu o 17:00 stretnú so Sereďou.

Do konca sezóny 2021/22 zostávajú posledné dva zápasy. V našom 53. súťažnom stretnutí v tomto ročníku sa zverenci Vladimíra Weissa st. predstavia v Trnave, kde sa stretnú so Sereďou. Úvodný výkop je v sobotu o 17:00.

Informácie pre fanúšikov týkajúce sa vstupeniek sme vám priniesli TU.

Priamy prenos odvysiela streamovacia platforma VOYO.

Stretáva sa prvý s piatym, Slovan a Sereď delí 31 bodov. Naše mužstvo dáva najviac gólov v lige (priemer 2,2 na zápas), inkasovali sme tretí najmenší počet gólov (23). Sereď má spoločne s Trnavou siedmy najproduktívnejší útok (33 gólov) a šiestu najpevnejšiu defenzívu (40 inkasovaných gólov).

„Po pohári bolo sklamanie citeľné. Posledné dni sme s hráčmi túto situáciu preberali, pretože ešte máme povinnosti. Chceme sa k nim zodpovedne postaviť a odohrať posledné dva zápasy tak, aby sme v nich boli úspešní. Toto je cieľ aj pre sobotu,“ povedal asistent trénera Boris Kitka.

Vo finále pohára utrpel Aleksandar Čavrič otras mozgu, Vladimír Weiss ml. predčasne striedal. Na duel so Sereďou by v každom prípade nebol k dispozícii ani Jaba Kankava, ktorý videl vo finále tretiu žltú kartu v pohári a trest sa mu prenáša do ligy.

„Priznávam, máme určité personálne problémy. Čo sa týka Aleksandara Čavriča, som rád, že to ostalo pri ľahšom otrase mozgu a vyzerá to tak, že Čaki je okej. V tejto sezóne ho však už asi neuvidíme. Podobne Vladimír Weiss ml., ktorý sa v stredu podrobil ľahšiemu operačnému zákroku a taktiež bude mimo. Niektorí hráči ešte tiež nebudú k dispozícii, majú za sebou dosť zápasov. Preto sme uvoľnili Gurama Kašiu a Jabu Kankavu, mali náročnú sezónu. Gurama čaká hneď po jej skončení reprezentačný zraz, vôbec by teda nemal voľno. V zostave budeme trochu improvizovať. Pri jej skladaní vychádzame z hráčov, ktorí sú k dispozícii,“ pokračoval Boris Kitka. Za belasú U21 v piatok v Skalici zasiahli do hry Jurij Medveděv i Richard Križan, ktorí sa vracajú po dlhodobých zraneniach.

Sereď mala výborný vstup do jarnej časti, od marcovej prehry 1:5 na Tehelnom poli však jej forma klesla. Doteraz posledné víťazstvo dosiahla začiatkom marca v Trnave (1:0). V posledných piatich ligových zápasoch získala tri body za dve remízy 0:0 s Dunajskou Stredou a 1:1 so Žilinou. Za Sereď hrá náš bývalý hráč Marin Ljubičič, držiteľ dvoch double so Slovanom.

Pred Sereďou je ešte play-off o Európsku konferenčnú ligu, do ktorej s vysokou pravdepodobnosťou vstúpi z piateho miesta. „Sereď je nevyspytateľná, analyzovali sme si ich posledné zápasy. V trnavskom prostredí sú náročným súperom, čiže to bude iný zápas než ten, ktorý sme s nimi naposledy hrali doma. Majú zaujímavý mix skúsených hráčov a pohyblivých krídiel. Musíme byť disciplinovaní. Pre víťazstvo by nám určite nepostačoval len priemerný výkon,“ uzavrel Boris Kitka.

Vzájomné zápasy

So Sereďou sme odohrali 11 ligových zápasov, v ktorých sme dosiahli 11 víťazstiev. Stopercentnú bilanciu podčiarkuje dominantné celkové skóre 32:4.

V prebiehajúcej sezóne sme najprv v Trnave, kde má Sereď domáce prostredie, zvíťazili 1:0 po presnom zásahu Dejana Dražiča z úvodnej minúty stretnutia. Na Tehelnom poli sme koncom novembra triumfovali 2:0, keď skórovali Dejan Dražič a v druhom polčase André Green.

Pre prvého Angličana v belasom drese je Sereď špecifická – pripísal si proti nej debut v belasom i premiérový ligový gól na Slovensku. Potvrdil to aj v nadstavbe, keď sme na Tehelnom poli zdolali Sereď vysoko 5:1. V závere dvakrát skóroval Green, gólovo sa k nemu pridali Guram Kašia, Tigran Barseghjan a Ivan Šaponjič.

Dôležité informácie

Zápas 9. kola nadstavby Fortuna ligy o titul ŠKF Sereď – ŠK Slovan Bratislava sa odohrá v sobotu 14. mája o 17:00 v Trnave. Povedie ho rozhodcovská trojica Micheľ – Hancko, Jánošík.

Informácie pre fanúšikov týkajúce sa vstupeniek sme vám priniesli TU.

Priamy prenos odvysiela streamovacia platforma VOYO. 

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
Názory trénerov po prvom zápase 1. kola kvalifikácie Ligy majstrov UEFA 2024/25 ŠK Slovan Bratislava – FC Struga (4:2).
Dvojgólový hrdina Kuco bol, po zápase, pri mikrofóne.

Neprehliadnite

Druhý zápas na Tehelnom poli pre Roba = druhý gól.
Dvojgólový hrdina Kuco bol, po zápase, pri mikrofóne.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.