Úvod Správy Slovnaft Cup Čavrič: Je mi ľúto, že som nemohol pomôcť spoluhráčom

Čavrič: Je mi ľúto, že som nemohol pomôcť spoluhráčom

Aleksandar Čavrič a jeho odkaz fanúšikom.

Krv tuhla v žilách a Tehelné pole v inak mimoriadne hlučnom zápase na malý moment stíchlo. Aleksandar Čavrič po tvrdom zákroku Martina Škrtela zostal v úvode finále ležať na trávniku, z ihriska ho museli odniesť na nosidlách.

Čaki odchádzal za potlesku oboch fanúšikovských táborov. Bol prevezený do nemocnice, kde mu diagnostikovali otras mozgu a zostal tam na pozorovaní. „Celú noc som nemohol spať kvôli bolestiam hlavy. Dnes sa už cítim o niečo lepšie. Najhorší okamih je za mnou a verím, že bude len lepšie,“ odkázal Aleksandar Čavrič dnes ráno z nemocnice.

Po otrase mozgu je logické, že si na tvrdý náraz od Martina Škrtela veľmi nespomína. „Veľa si nepamätám. Len viem, že som sa snažil udržať loptu na ihrisku. A zrazu som pocítil tvrdý úder. V tom momente ma asi na minútu akoby „vyplo“, bola to naozaj rana. Všetci mi prišli pomôcť, v prvej chvíli som chcel pokračovať v zápase, pretože som veľmi túžil hrať. Nanešťastie, po tom tvrdom údere som necítil stabilitu, nevedel som sa poriadne udržať na nohách. Preto ma museli striedať.“

Fanúšikovia sa obávali o to, čo sa vlastne Čakimu stali a ako na tom je. Sám im preto chcel dnes dopoludnia adresovať pozdrav na diaľku a upokojiť ich. „Chcem, aby fanúšikovia vedeli, že budem v poriadku. Absolvoval som CT vyšetrenie s negatívnym nálezom, čiže neukázalo ďalšie komplikácie či poranenia. Snáď budem čoskoro fit. Je mi veľmi ľúto, že som nemohol pomôcť spoluhráčom. Taktiež ma mrzí, že som si nemohol zahrať pred takou peknou kulisou. A samozrejme som smutný z našej prehry,“ povzdychol si Aleksandar Čavrič.

Hlavný tréner Vladimír Weiss st. označil tvrdý zákrok Martina Škrtela na Aleksandara Čavriča za nešportový. „Keď si to pozriete v opakovanom zábere, tak pri všetkej úcte k Martinovi, bol to tvrdý zákrok a na hrane. Čaki má otras mozgu a skončil v nemocnici. Pri tom zákroku sa nehrala lopta, hralo sa telo. Bol to hrubý zákrok, na hrane agresivity. Martin je tak naučený hrať, to všetko beriem, ale treba si to pozrieť. Je už po zápase, nebudem to viac rozoberať, ale bol to tvrdý a povedal by som, že nešportový zákrok. Nepáčil sa mi, mohol to riešiť inak, lopta už šla von z ihriska,“ skonštatoval náš hlavný tréner na pozápasovej tlačovej konferencii.

 

Slovan TV
Aktuálne novinky
Hodnotenie asistenta trénera Borisa Kitku po zápase 3. kola Slovnaft Cupu 2022/23 TJ Družstevník Malá Mača – ŠK Slovan Bratislava (0:7).
TJ Družstevník Malá Mača - ŠK Slovan Bratislava 0:7.
Priamy prenos z pohárového zápasu.

Neprehliadnite

Naše dievčatá zo ženského tímu belasých sa zúčastnili najväčšej športovej charitatívnej futbalovej exhibície Legendy Slovenska vs. Osobnosti Integrácie.
Futbalisti David Hrnčár a Martin Trnovský sa zúčastnili na podujatí Deň Tehelného poľa.
Základné školy, ktoré navštívili posledné domáce zápasy Slovana Bratislava v minulej sezóne súťažili o zaujímavé ceny v podobe vstupeniek na predstavenie do Slovenského národného divadla, vecné ceny od ŠK Slovan, či prehliadku štadióna Tehelné pole.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2022 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.