Úvod Správy Juniori Belasá U21 päť minút od víťazstva nad Banskou Bystricou

Belasá U21 päť minút od víťazstva nad Banskou Bystricou

ŠK Slovan Bratislava U21 – MFK Dukla Banská Bystrica 2:2.

Belasá U21 v 28. kole II. ligy remizovala s Banskou Bystricou 2:2. Naši mladíci boli blízko k víťazstvu nad druhým tímom tabuľky a ašpirantom na postup. Aj zisk bodu je však veľmi cenný.

V základnej zostave nastúpil Jurij Medveděv, ktorý odohral svoj prvý duel po nepríjemnom zranení. Práve Medveděv bol hráčom, ktorý už po ôsmich minútach otvoril skóre. Predchádzala tomu pekná akcia, keď Čerepkai vysunul kolmicou Hornyáka, ktorého Hruška v šestnástke nedovolene zastavil. Jurij Medveděv s prehľadom premenil nariadenú penaltu – 1:0. Hostia mohli rýchlo odpovedať, Polievka trafil dvakrát žrď. Belasí mali v 15. min ďalšiu šancu, Hornyák mieril po centri Tótha nad. V 20. min bolo vyrovnané, Polievka prudkou strelou takmer roztrhol sieť – 1:1. Rušnú fázu hry uzavrel Medveděv, jeho strela z 20 metrov tesne minula pravú žrď. Hra sa postupne upokojila, v prvom polčase mali ešte jednu šancu hostia, no Polievka zblízka hlavičkoval vedľa.

Jurij Medveděv cez polčas striedal, odohral dohodnutý polčas, jeho miesto zaujal Matej Rosenberger. Belasí v druhom polčase vychádzali z pozornej defenzívy a snažili sa o brejky. Banská Bystrica potrebovala v boji o postup naplno bodovať, takže sa tlačila dopredu. Šancu mala v 55. min, Mazan mieril tesne vedľa. Belasí sa v 69. min opäť radovali. Rosenberger sa presadil na pravom krídle a poslal loptu pred bránu, kde bol Čerepkai na správnom mieste a z prvej rozvlnil sieť – 2:1. Belasým gól dodal do žíl novú energiu, škoda, že pre zdravotné ťažkosti musel z ihriska odísť kapitán Laczkó. Len päť minút chýbalo k prekvapujúcemu triumfu. V 85. min si však striedajúci Depetris naskočil na center v šestnástke a hlavičkou vyrovnal na 2:2. Nadstavený čas priniesol viacero dobrých brejkových náznakov z belasej strany, skóre sa už však nezmenilo.

Belasá U21 sa minimálne do víkendu vyšvihla nad zostupovú zónu na dvanáste miesto, má na konte rovnaký počet bodov ako Rohožník, no lepšie vzájomné zápasy. Štrnásty Púchov má o bod menej. Rohožník aj Púchov však ešte počas víkendu hrajú svoje zápasy.

Najbližšie sa belasí predstavia v piatok 13. mája v Skalici.

Vladimír Gála, tréner ŠK Slovan U21: „Aj vzhľadom na priebeh celého zápasu je pre nás bod veľmi cenný. Zmerali sme si sily s jedným z najlepších tímov druhej ligy. Banská Bystrica mala optickú hernú prevahu, bola silná na lopte, má rozdielových hráčov. My sme zvládli aj ťažké veci, takticky sme sa na to vedeli pripraviť. Po nádejnom góle na 2:1 sme žiaľ nepokryli štandardnú situáciu a súper vyrovnal. Myslím si, že remíza je vzhľadom na priebeh spravodlivá. Boli sme však blízko k trom bodom, takže jedno oko sa smeje, a druhé plače. Klobúk dole pred chalanmi, ako zápas odmakali. Nechali na ihrisku všetko, zvládli ťažké bežecké úseky. Takto sa hrá o body, o ligu, za klub. Banská Bystrica má naozaj dobré mužstvo, takže bod berieme. Dokázali sme nadviazať na výkon z Rohožníka proti ašpirantovi na postup. Do konca zostávajú dve kolá, aj v Skalici sa budeme chcieť prezentovať naším odvážnym futbalom, a v poslednom kole hostíme Podbrezovú. Všetko je ešte otvorené, v tejto chvíli je psychologicky dôležité aj to, že sme sa minimálne na pár hodín vyšvihli nad zónu zostupu. Po dnešku môžeme byť celkovo spokojní.“

ŠK Slovan Bratislava U21 – MFK Dukla Banská Bystrica 2:2 (1:1)

Góly: 7. Medveděv (z 11 m), 69. Čerepkai – 20. Polievka, 85. Depetris

Žlté karty: 69. Mičák (mimo ihriska) - 7. Hruška, 69. Mazan, 90. Šulc

Rozhodovali: Dohál – Zemko, Vass

Návšteva: 105 divákov

Slovan: Ružinský – Medveděv (46. Rosenberger), Laczkó (80. Antálek), Habodasz, Vojtko – Hornyák, Radulovič – Veličkovič (90. Mičák) – Nikitin (90. Haramia), Schlossár, Tóth (68. Kušnír) – Čerepkai

Banská Bystrica: Hruška – Migaľa, Kupčík, Prikryl, Záhumenský (72. Pišoja) – Willwéber, Ľupták (72. Richtárech) - Sv. Jurčišin (58. Šulc), Polievka, Mazan (90. Hanes) - Franko (72. Depetris)