Úvod Správy Slovnaft Cup Cesta do finále – I. diel

Cesta do finále – I. diel

Prehľad zápasov belasých na ceste do finále Slovnaft Cupu.

Belasí museli na ceste do finále Slovnaft Cupu 2021/22 prejsť cez šiestich súperov. Prinášame vám ohliadnutie sa za našou pohárovou cestou. V prvom diele sa krátko vrátime k duelom z jesene 2021, v ktorých slovanisti vyradili tri tímy z nižších súťaží.

2. kolo: Futbalový sviatok v Málinci

Cesta belasých v 53. ročníku Slovenského pohára – Slovnaft Cupu sa začala 4. septembra 2021 v Málinci. V súboji s účastníkom IV. ligy SsFZ – skupina Juh si belasí splnili úlohu favorita. Obec s 1500 obyvateľmi, nachádzajúca sa v okrese Poltár, zažila futbalový sviatok. Slovanisti k nemu prispeli siedmimi presnými zásahmi. „Milo nás prekvapila divácka kulisa. Slovan potrebuje takéto zápasy, na vidieku, v malých dedinkách či mestečkách, kde si získava sympatie ľudí. Prišli sme sem s takou pokorou hrať futbal a ukázať sa. Slovan si musí získavať sympatie aj na takýchto štadiónikoch a veľmi ďakujem ľuďom, ktorí dnes prišli,“ hovoril po stretnutí hlavný tréner Vladimír Weiss st.

„Dosiahol som svoj prvý hetrik v kariére, čo ma teší. Príjemne ma prekvapila atmosféra a to, koľko prišlo ľudí. Zažil som takéto zápasy aj v Anglicku a dnes som videl, že futbal je všade podobný, vždy, keď ste na ihrisku a ľudia sa na vás prídu pozrieť, je to dobré. Z dneška mám veľmi dobrý pocit," skonštatoval autor hetriku André Green. 

TJ Jednota Málinec – ŠK Slovan Bratislava 0:7 (0:3)

Góly: 30., 35. a 53. Green, 41. Adler, 50. Dražič, 61. Mustafič, 81. Hubert

Slovan: Chovan (57. Trnovský) – Hrnčár, Petrák (66. Matoš), Križan, Pauschek – de Kamps (57. Agbo), Mustafič – Čavrič (66. Hornyák), Adler, Dražič – Green (66. Hubert)

3. kolo: Veľká udalosť v Kováčovej

Súčasný formát Slovnaft Cupu, pri ktorom sa môžu menšie kluby stretnúť s účastníkmi najvyššej súťaže, prináša obciam či mestečkám veľké futbalové udalosti. Nie inak tomu bolo v polovici októbra v Kováčovej, kam pricestoval najúspešnejší slovenský futbalový klub. Opäť sa hralo počas asociačného termínu, čiže naši reprezentanti neboli k dispozícii. Kováčová ako účastník III. ligy stred statočne vzdorovala a dlho držala otvorený výsledok. Belasí nepripustili nepríjemné prekvapenie. David Hrnčár v prvom polčase prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste, a Dejan Dražič pridal gólovú poistku. Na zápas prišlo 1495 divákov. „Takéto zápasy s mužstvami z nižších líg vždy bývajú emočne náročné, musíte sa pripraviť, že súper bude ešte viac bojovať. Na druhej strane, my musíme ukázať viac kvality. Nie som spokojný s výkonom, len s postupom. Určite si k tomu niečo povieme, pretože si musíme získavať rešpekt a hlavne sympatie ľudí na takýchto štadiónoch v dedinkách či mestečkách lepšími výkonmi," vyhlásil Vladimír Weiss st. 

„Zápas bol náročnejší než minule v Málinci. Kováčová hrala obetavo, mala nepríjemné brejky. Prišli sme však s cieľom postúpiť, a to sme splnili,“ hovoril David Hrnčár, ktorý si tiež pochvaľoval kulisu. „Atmosféra bola ako vždy na týchto zápasoch úžasná. Rovnako prostredie v Kováčovej sa nám všetkým páčilo. Môžem len poďakovať všetkým ľuďom, ktorí prišli podporiť či už nás, alebo súpera.“

ŠK Prameň Kováčová – ŠK Slovan Bratislava 0:2 (0:1)

Góly: 14. Hrnčár, 59. Dražič

Slovan: Chovan – Hrnčár, Križan, Abena, Medveděv – Agbo (58. de Kamps) – Čavrič (77. Hubert), Mustafič (46. Dražič), Rabiu (58. Adler), Henty - Mráz (88. Petrák)

4. kolo: Päť gólov na východe

Už o niečo viac než o dva týždne, konkrétne 27. októbra 2021, čakalo na belasých štvrté kolo. Žreb im nadelil dlhú cestu do Košíc. Ich súperom bola miestna Slávia TU, ktorá hrá v tretej lige východ. Belasí v Košiciach predviedli dominantný výkon s piatimi peknými gólmi. Hetrikom sa blysol Dejan Dražič, v závere si Matúš Vojtko otvoril gólový účet v belasom. Slovan vyhral 5:0 a pre kalendárny rok 2021 mal v pohári splnené. Belasí mali po troch pohárových dueloch súhrnné skóre 14:0. 

„Nič sme nechceli podceniť, prišli sme takmer v najsilnejšej zostave s hráčmi, ktorí boli zdraví. Dal som šancu aj hráčom z lavičky, no základná jedenástka sa prakticky stále rotuje, pretože zápasov je veľa. Dnes ma nechali hráči oddýchnuť, bol to dobrý výkon od prvej minúty. V prvom polčase sme mali viac šancí, neboli sme však takí efektívni ako v tom druhom. Výsledok je dobrý, pristúpili sme k tomu zodpovedne,“ hodnotil Vladimír Weiss st.

Slávia TU Košice – ŠK Slovan Bratislava 0:5 (0:1)

Góly: 25., 48. a 57. Dražič, 55. Mráz, 79. Vojtko

Slovan: Chovan – Mustafič, Abena, Božikov (46. Vojtko), Vernon – Kankava, Rabiu (65. de Kamps) – Adler – Dražič (65. Čavrič), Henty (31. Mráz), Green (70. Zmrhal)

Slovan TV
Aktuálne novinky
Hodnotenie asistenta trénera Borisa Kitku po zápase 3. kola Slovnaft Cupu 2022/23 TJ Družstevník Malá Mača – ŠK Slovan Bratislava (0:7).
TJ Družstevník Malá Mača - ŠK Slovan Bratislava 0:7.
Priamy prenos z pohárového zápasu.

Neprehliadnite

Naše dievčatá zo ženského tímu belasých sa zúčastnili najväčšej športovej charitatívnej futbalovej exhibície Legendy Slovenska vs. Osobnosti Integrácie.
Futbalisti David Hrnčár a Martin Trnovský sa zúčastnili na podujatí Deň Tehelného poľa.
Základné školy, ktoré navštívili posledné domáce zápasy Slovana Bratislava v minulej sezóne súťažili o zaujímavé ceny v podobe vstupeniek na predstavenie do Slovenského národného divadla, vecné ceny od ŠK Slovan, či prehliadku štadióna Tehelné pole.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2022 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.