Úvod Správy Ženy Belasé zdolali Nové Zámky rozdielom triedy

Belasé zdolali Nové Zámky rozdielom triedy

Prehľad výsledkov ženských tímov ŠK Slovan.

Naše futbalistky sa po úspešnom finále Slovenského pohára predstavili v stredu večer v domácom prostredí, keď v ďalšom ligovom zápase vyzvali Nové Zámky.

Belasé museli pre zachovanie nádejí v boji o titul naplno bodovať. Tento cieľ začali napĺňať už po deviatich minútach, keď Aneta Surová otvorila skóre. Zakrátko skórovala aj Kristína Moravčíková, ktorá upravila na 2:0. Slovanistky si kontrolovali priebeh duelu a po prestávke pridali ešte tretí, poisťujúci gól. Postarala sa oň Sofia Anna Škerdová.

Naše futbalistky sú v tabuľke naďalej druhé s trojbodovou stratou na lídra z Myjavy. Práve s Myjavou sa belasé stretnú najbližšie v priamom súboji o majstrovský titul. Duel medzi Slovanom a Myjavou sa odohrá v nedeľu 15. mája o 10:30 na Pasienkoch.

„Náš posledný ligový duel s Novými Zámkami hodnotím pozitívne. Dievčatá mali dobrý pohyb, dobre kombinovali a počas celého zápasu herne dominovali. Výsledkom bolo víťazstvo 3:0. Na druhej strane, tento zápas nám tiež ukázal, že sa musíme v tréningu viac zamerať na premieňanie šancí a zakončenie. Na najbližší domáci duel s Myjavou, ktorý odohráme v nedeľu 15. mája o 10:30 na Pasienkoch, srdečne pozývame všetkých fanúšikov,“ skonštatoval tréner tímu Pavol Šiška.