Úvod Správy Mládež Prehľad mládeže: Hladké víťazstvá mladších dorastencov

Prehľad mládeže: Hladké víťazstvá mladších dorastencov

Prehľad výsledkov mládeže.

Počas uplynulého víkendu a začiatkom tohto týždňa boli v akcii naše dorastenecké i žiacke výbery.

Starší dorastenci absolvovali dlhú, a napokon žiaľ neúspešnú cestu do Michaloviec. Belasí prehrávali na východe Slovenska už 0:3, výsledok v závere aspoň zmiernil Rudolf Božik premeneným pokutovým kopom. Zverenci Michala Suchomela sa v tabuľke nachádzajú na piatej priečke. Naši starší dorastenci už vo štvrtok 5. mája o 16:00 vyzvú doma v ďalšom zápase Senicu.

Mladší dorastenci odohrali svoje domáce stretnutia s Michalovcami v utorok. Belasá U17 zvíťazila rozdielom triedy, keď postupne skórovali Tomáš Balko, Michal Hreha a Andy Masaryk. Zverenci Patrika Lipnického sú v tabuľke na štvrtom mieste.

Ešte o gól viac strelili naši mladší dorastenci do 16 rokov (U16), ktorí sa proti Michalovciam tiež rozbehli po prestávke. Zverenci Mariána Bochnoviča skórovali v prvom polčase raz, v druhom dejstve pridali ďalšie tri presné zásahy a zvíťazili vysoko 4:0. Dvakrát skóroval Patrik Horváth z o rok mladšej vekovej kategórie (ročník 2007), po góle pridali Juraj Slovák a Teodor Gašpar. Belasá U16 je v tabuľke štvrtá.

Naši starší žiaci si s Karlovou Vsou poradili hladko 3:0, resp. 6:0. Mladší žiaci cestovali do Trenčína – belasá U13 prehrala 1:5, naopak, naša U12 zvíťazila 4:1.

Prehľad výsledkov mládeže ŠK Slovan počas uplynulého týždňa

23. kolo

Zemplín Michalovce – ŠK Slovan 3:1 (2:0) – gól Slovana Božik

Zostava Slovana: Mikoláš – Hudec, Vaško, Kachnič, Patrnčiak (75. Čerevka), Koseček (79. Kozák), Benko, Čongrády (61. Hreha), Božik, P. Dornai (46. Marcelli), Balko (46. Mišovič)

Michal Suchomel, tréner U19: „V tomto zápase sme boli veľmi nervózni. Nezvládali sme základné herné činnosti v oboch fázach hry. Výsledkom je prvá prehra v jarnej časti.“

23. kolo

ŠK Slovan – Zemplín Michalovce 3:0 (1:0) – Balko, Hreha, Masaryk

Zostava Slovana: Vydarený – Homola (79. Sikorjak), Marušin, J. Šalkovič, Polniš (67. R. Slovák), Hreha (67. Renko), Nemeškürti (79. Halász), Maroš, Masaryk, Ivanics (67. Schmidt), Balko

Patrik Lipnický, tréner U17: „Víťazstvo proti dobre organizovanému súperovi nás samozrejme teší, aj keď sa nerodilo úplne jednoducho. V prvom polčase sme sa síce ujali vedenia, ale z hľadiska herného prejavu nám pri prekonávaní obranného bloku chýbalo viac presnosti v prihrávkovej činnosti a rýchlejšia práca s loptou. V defenzíve sme však pracovali celkom dobre, po strate lopty sme dokázali rýchlo reagovať a nepúšťali tak hostí do potencionálnych protiútokov. V druhom polčase sme pokračovali v aktivite a postupne pridali ďalšie dva góly. V defenzívnych činnostiach sme už neboli takí dôslední, aj poľavením v koncentrácii sme súperovi umožnili dve nebezpečné situácie pred našou bránou, ktoré pohotovo vyriešil náš brankár. Záver zápasu sme zvládli dobre aj takticky, mrzieť môžu len viaceré sľubné prečíslenia a protiútoky, ktoré neboli dotiahnuté do gólového efektu. Z celkového hľadiska je víťazstvo úplne zaslúžené, v tréningovom procese však potrebujeme naďalej pracovať na vylepšení určitých princípov hry.“

23. kolo

ŠK Slovan – Zemplín Michalovce 4:0 (1:0) – Horváth 2, J. Slovák, Gašpar

Zostava Slovana: Spišák – Held, Fronko, Spišiak, Denko (54. Košťál), Kozyk (41. Horváth), Babak, Murár (54. Šaulič), J. Slovák (71. Rusnák), Gašpar, Želipský (41. Husarčík)

Marián Bochnovič, tréner U16: „V zápase s Michalovcami som nebol spokojný s našou hrou v prvom polčase. Chýbal nám lepší pohyb a ponuková činnosť, naša hra nemala potrebnú dynamiku. Napriek tomu držanie lopty a kontrola hry bola v našej réžii. V útoku nám chýbali nábehy za obranu súpera. V útočnej zóne sme boli málo nebezpeční. Po peknej akcii cez Denka, Kozyka a Murára, sa posledný menovaný pekne uvoľnil a prihral pred bránu agilnému Slovákovi, ktorý zblízka nezaváhal. Do druhého polčasu sme chceli zlepšiť pohyb a intenzitu hry, čo sa nám podarilo aj striedaniami. Dobre sa uviedol Horváth z kategórie U15 ,ktorý dva pekné góly dal a na jeden prihral a spolu s Husarčíkom rozhýbali našu hru. Ďalší gól pridal Gašpar. Zápas sme vyhrali zaslúžene, keď sme po celý čas kontrolovali hru a druhý polčas sme boli aj efektívni. Družstvo musím pochváliť za organizáciu hry v defenzíve.“

Slovan U15 – I. liga starších žiakov

5. kolo nadstavbovej časti o titul

ŠK Slovan – FKM Karlova Ves 3:0 (2:0) – Horváth 2, Rúsek

Zostava Slovana: Dáv. Balog – Polakovič, Lengyel, Červenka, Šablatúra, Kuchar, Kotúček (57. Canolli), Holocsy (41. Kodhaj), Rúsek (51. Veľký), Németh (51. Hrica), Horváth

Attila Illés, tréner U15: „Myslím si, že sme v zápase dominovali a mali sme hernú prevahu. V úvode sme sa ťažšie rozbiehali, ale postupne sme sa dostali do hry. V útočnej fáze sme chceli hrať kolmo a priamočiaro, čo sme čiastočne splnili. Pri finalizácii sme sa dostávali do šancí. Vytvorili sme si dosť príležitostí, z ktorých sme trikrát skórovali. Pri trošku väčšej koncentrácii sme mohli dať aj viac gólov. V obrannej fáze sme hrali jednoducho a koncentrovane. Za prístup a predvedenú hru si chalani zaslúžia pochvalu a pevne verím, že v ďalších zápasoch podajú lepšie a lepšie výkony.“

Slovan U14 – I. liga starších žiakov

ŠK Slovan – FKM Karlova Ves 6:0 (3:0) – Lukáček 3, Mateáš, Treplan, Jakubec

Zostava Slovana: Chudý – Richter (36. Féder), Šimlovič, Botka, Rožňai (36. Hajko), Rajčan, Mateáš, Jenčuš (51. Halla), Lukáček, Novák (51. Jakubec), Treplan (51. Ladáni)

Matej Urda, asistent trénera U14: „Počas celého zápasu sme mali prevahu, čo sa aj prejavilo šiestimi gólmi v sieti súpera. V prvom polčase sme sa snažili hrať kolmo dopredu a hlavne využívať krajné vertikály. Často sme však vozili loptu a pohyb bez lopty bol slabší. V druhom polčase sme zjednodušili hru na menej dotykov hlavne v stredovej zóne a pokračovali sme v dobrom výkone. Súper nás veľmi nepreveril, ale bola to dobrá príprava na ďalšie náročné zápasy, ktoré nás čakajú.“