Úvod Správy Juniori Belasá U21 nadelila Rohožníku šesť gólov

Belasá U21 nadelila Rohožníku šesť gólov

FC Rohožník – ŠK Slovan Bratislava U21 0:6.

Belasá U21 v 27. kole II. ligy zvíťazila v šesťbodovom zápase v Rohožníku, ktorý je tiež namočený v súboji o záchranu, rozdielom dvoch tried 6:0. Mladí slovanisti dali rázne najavo, že snahu o udržanie sa v súťaži ešte nevzdávajú.

Náš mladý výber, posilnený o Matúša Ružinského, Matúša Vojtka a Romana Čerepkaia, cestoval do Rohožníka s vedomím, že len trojbodový zisk mohol belasých udržať v reálnej hre o záchranu. Pred týmto stretnutím totiž strácali na trinásty Púchov tri body a na dvanásty Rohožník štyri body.

Zverenci Vladimíra Gálu v úvode prežili vyloženú šancu domácich, keď Frimmel zblízka zakončil nad bránu. V 13. minúte sa belasí ujali vedenia. Nikitin sa individuálne presadil na pravom krídle a umiestnil loptu k bližšej žrdi – 0:1. Gól belasým pomohol, naopak, domácich vyviedol z konceptu. Naši mladíci postupne prevzali hru pod svoju kontrolu a ešte do prestávky zvýšili svoj náskok. Mimoriadne dôležitý gól do šatne strelil Čerepkai, ktorý po rýchlej akcii strelou zvnútra šestnástky nedal brankárovi šancu – 0:2.

Druhý polčas sa premenil na gólové predstavenie slovanistov. Tí dali v 55. minúte jasne najavo, že si odvezú tri body, keď Tóth v prečíslení prihral ešte lepšie postavenému Čerepkaiovi, ktorý trafil do odkrytej brány – 0:3. O päť minút neskôr preletel center Kušníra cez spleť hráčov až na zadnú žrď a Habodasz nekompromisne trafil do siete – 0:4. V týchto minútach belasí absolútne ovládli dianie na trávniku. Ďalší gól prišiel v 66. minúte, keď Kušnír získal v strede loptu a vysunul napravo Tótha, ktorý na dvakrát skóroval – 0:5. Skvelú pasáž hry uzavreli striedajúci hráči, keď Haramia využil zaváhanie obrancu a nezištne ponúkol loptu Rosenbergerovi, a ten nezaváhal – 0:6. V záverečnej fáze duelu ešte Nikitin trafil spoza šestnástky brvno.

Belasá U21 je tak v tabuľke naďalej štrnásta, avšak so ziskom 25 bodov. Rovnaký počet bodov získal trinásty Púchov, dvanásty Rohožník má na konte 26 bodov. Tri kolá pred koncom je tak naďalej všetko otvorené.

Belasí sa najbližšie predstavia v Bratislave, keď už v piatok 6. mája o 16:00 vyzvú na Pasienkoch Banskú Bystricu.

Vladimír Gála, tréner Slovana U21: „Myslím si, že toto bol jeden z našich najlepších výkonov v sezóne a zase jeden zo zlomových zápasov. Som nesmierne rád za chalanov, že sme tento duel nielen výsledkovo, ale aj herne veľmi dobre zvládli. Domáci mali na začiatku nejaké náznaky, ale potom sme prebrali iniciatívu. Boli sme aktívni, ujali sme sa vedenia po výbornej individuálnej akcii Nikitina. Do prestávky sme ešte zvýšili naše ofenzívne úsilie a dali sme na 2:0. Súpera to dosť utlmilo, po prestávke sa hralo prakticky na jednu bránu. Okrem gólov sme tam mali ešte veľa brejkov, Rohožník chcel zápas nejako zdramatizovať, no aj vzadu sme pracovali dobre s vydarenými prechodovými fázami dopredu. Dokázali sme sa strelecky presadiť a vzadu sme to zvládli bez nuly. Získali sme opäť veľkú nádej do posledných troch kôl, kde nás čakajú tri tabuľkovo najlepšie tímy, no ako som už viackrát povedal, budeme sa snažiť až do konca. Za dnešok som na chalanov hrdý. Vedeli sme, že šancu nám zaručí prakticky len víťazstvo, bolo to „buď alebo“ a všetko sme mu podriadili aj čo sa týka taktiky. Dnes nám to vyšlo tak ako sme si predstavovali.“

FC Rohožník – ŠK Slovan Bratislava U21 0:6 (0:2)

Góly: 44. a 55. Čerepkai, 13. Nikitin, 60. Habodasz, 66. Tóth, 71. Rosenberger

Žltá karta: 65. Lacko (Rohožník)

Rozhodovali: Kišš – Čajka, Sluk

Návšteva: 400 divákov

Rohožník: Havlík – Škuta, Holub (31. Fila), Milota, Lacko, Pittner, Privrel, Zemko, Frimmel (63. Meliš), Horvát (63. Ščepka), Tomovič (63. Herman)

Slovan U21: Ružinský – Radulovič – Veličkovič (70. Čech), Laczkó, Habodasz, Vojtko – Hornyák (82. Antálek), Schlossár (79. Raffay) – Nikitin (70. Haramia), Kušnír, Tóth (70. Rosenberger) - Čerepkai