Úvod Správy Ženy Belasé pred finále Slovenského pohára žien

Belasé pred finále Slovenského pohára žien

Finále sa odohrá v nedeľu o 15:00 v Dubnici nad Váhom.

Naše futbalistky sú v závere sezóny v hre o majstrovský titul i o domáci pohár. Belasé sa v nedeľu 1. mája 15:00 Dubnici nad Váhom stretnú vo finále Slovenského pohára žien so Žilinou.

Slovanistky a Žilinčanky sa vo finále Slovenského pohára žien stretávajú po prvýkrát. Belasé práve v Žiline prehrali v poslednom ligovom kole 1:2, vo finále tak majú príležitosť na správnu športovú odplatu. 

Posledné dva ročníky Slovenského pohára sa pre pandémiu nedohrali. V dosiaľ poslednom finále podľahli slovanistky v roku 2019 v Zlatých Moravciach Bardejovu (0:1). Rok predtým zase belasé zdolali niekdajšieho rivala z Bardejova 2:0.

„Na finálový zápas sa tešíme. Z prípravy v priebehu celého týždňa mám dobré pocity. Do stretnutia pôjdeme s jasnými cieľmi – hrať na hranici svojich možností, vložiť do zápasu všetko a obetovať sa pre tím. Verím, že neinkasujeme, skórujeme a zdvihneme nad hlavu pohár,“ skonštatoval tréner tímu Pavol Šiška.

Belasé v prvom kole vyradili ŠK 2011 hladko 3:0 (góly Švecová, Vargová, Hrdličková), vo štvrťfinále zvládli náročný duel v Myjave, kde vyhrali 2:1 (Hrdličková, Švecová) a v semifinále si poradili s Petržalkou po víťazstvách 2:0 vonku (Hanková, Jalakšová) a 3:0 doma (Botková, Mrocková, Tipulová).

Žilinčanky v úvodnom kole pohára zvládli duel v Ružomberku (2:0), vo štvrťfinále uspeli v Topoľčanoch 3:2 a v semifinále vyradili Košice po triumfoch 6:0 doma a prehre 1:2 vonku.

Posledné pohárové finále z roku 2019 si pamätá Viktória Čeriová, súčasná kapitánka belasých a jedna z najskúsenejších hráčok mladého výberu. „Sme veľmi radi, že sa môžeme opäť ukázať vo finále Slovenského pohára. Postavíme sa v ňom proti Žiline, ktorej máme čo oplácať, keďže nám generálka v lige nevyšla. Chceme sa ukázať v lepšom svetle po hernej aj výsledkovej stránke. Vo finále máme jasný cieľ a tým je víťazstvo. Pevne verím, že sa nám to podarí, keďže je snom každej hráčky dvíhať nad hlavu pohár. Pre tento cieľ v zápase urobíme všetko, čo bude v našich silách. Verím, že naši fanúšikovia nám k tomu pomôžu a prídu nás podporiť,“ povedala Viktória Čeriová.

Finále Slovenského pohára žien 2021/22 medzi MŠK Žilina a ŠK Slovan Bratislava sa odohrá v nedeľu 1. mája o 15:00 v Dubnici nad Váhom. Priamy prenos budete môcť sledovať prostredníctvom Futbalnet.TV.

 

 

Slovan TV
Aktuálne novinky
V akej zostave dnes nastúpia belasí?
ŠK Slovan Bratislava B – MŠK Púchov 1:4.
Vychutnajte si elektrizujúcu atmosféru na Tehelnom poli počas zápasu 3. predkola Európskej ligy medzi ŠK Slovan Bratislava a Olympiakos FC.

Neprehliadnite

Vychutnajte si elektrizujúcu atmosféru na Tehelnom poli počas zápasu 3. predkola Európskej ligy medzi ŠK Slovan Bratislava a Olympiakos FC.
ŠK Slovan Bratislava prehral s gréckym majstrom Olympiakosom Pireus v jedenástkovom rozostrele po remíze 2:2 v odvetnom zápase 3. predkola Európskej ligy. V play-off o skupinu Konferenčnej ligy si zmeriame sily s majstrom Bosny a Hercegoviny Zrinjski Mostar.
André Green vás pozýva na odvetu s Olympiakosom.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2022 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.