Úvod Správy Juniori Prvá jarná domáca prehra belasej U21

Prvá jarná domáca prehra belasej U21

ŠK Slovan Bratislava U21 – FK Humenné 2:3.

Belasá U21 v 26. kole II. ligy utrpela prvú domácu prehru v jarnej časti. Zverenci Vladimíra Gálu podľahli Humennému tesne 2:3.

Prvú vyloženú šancu mali hostia, Ružinský však dokázal zneškodniť samostatný únik Maťaša. V 15. min chybovali belasí v rozohrávke, Streňo získal loptu a tentoraz zoči-voči Ružinskému trafil k ľavej žrdi – 0:1. Belasí pomerne rýchlo zareagovali a o desať minút vyrovnali. Jackuliak centroval z pravej strany a ideálne našiel v strede šestnástky Adlera, ktorý hlavičkou zakončil do protipohybu brankára – 1:1. Zakrátko sa však skóre opäť menilo. Hamuľak zostal nepokrytý v našom pokutovom území a zblízka hlavičkoval mimo dosah Ružinského – 1:2. Náš brankár ešte do prestávky vytiahol jeden výborný zákrok, keď reflexívne na bránkovej čiare zlikvidoval vyloženú šancu Humenného.

Po prestávke sa slovanisti snažili o vyrovnanie. Prvý strelecký pokus vyslal Nikitin, no brankár Slávik bol pripravený. Hostia boli naďalej nebezpeční, v 57. min zakončoval Hamuľak do odkrytej brány, no Ružinský sa ešte stihol presunúť a dôležitým zákrokom držal belasých v hre. Mohlo platiť pravidlo „nedáš-dostaneš,“ no Čerepkai zblízka hlavičkoval nepresne. Podobne dopadol aj aktívny Nikitin. Tvrdý úder prišiel v 76. min, keď Streňo z diaľky využil vyššie postavenie Ružinského a preloboval ho – 1:3. Belasí sa ešte nadýchli, keď Rosenbergerov center preletel na zadnú žrď a Haramia tam doslova dotlačil loptu do brány – 2:3. V závere sa belasí pochopiteľne snažili o vyrovnanie, pri tlaku v nadstavenom čase šiel do šestnástky súpera aj Ružinský, no vytúžený gól už neprišiel.

Belasá U21 zostala v tabuľke na 14. mieste, najbližšie sa predstaví v mimoriadne dôležitom zápase v Rohožníku, kde sa bude hrať v sobotu 30. apríla o 16:00.

„Vedeli sme, že Humenné je herne aj fyzicky vyspelé mužstvo. Zase sme však súperovi ponúkli náskok po našej obrovskej chybe pri otváraní akcie. Pre chorobu nám v obrane chýbal Adam Laczkó, čo nám urobilo škrt cez rozpočet, no v každom prípade si takéto chyby nemôžeme dovoliť. Dokázali sme rýchlo vyrovnať, no po zlom pokrytí v našej šestnástke sme druhýkrát inkasovali. V druhom polčase sme chceli so zápasom niečo spraviť a hrať trpezlivo. Zase sa však presadil muž zápasu Streňo. Vrátili sme sa do hry presným zásahom Haramiu, v posledných 15-20 minútach sme si vytvorili tlak i polo-šance, no nedotiahli sme ich do konca. Rozhodlo to, že sme súperovi ponúkli príliš veľa priestoru pri príležitostiach. Po dobrej sérii, ktorá nás postavila na nohy, sme prehrali v Námestove i dnes. Z pohľadu snahy nemôžem chalanom nič vyčítať, herné skúsenosti však boli na strane súpera, kým my sme doplatili aj na hrubé chyby. Do konca zostávajú štyri duely, v nich chceme získať čo najviac bodov a budeme hrať naplno až do poslednej minúty,“ povedal tréner belasých Vladimír Gála.

ŠK Slovan Bratislava U21 – FK Humenné 2:3 (1:2)

Góly: 25. Adler, 77. Haramia – 15. a 76. Streňo, 30. Hamuľak

Žlté karty: 43. Vojtko, 86. Božik – 56. Hamuľak, 90. Zlacký

Rozhodovali: Ježík – Poruban, Juhos

Návšteva: 86 divákov

Slovan U21: Ružinský – Tóth, Radulovič – Veličkovič, Habodasz, Vojtko (46. Čech) – Jackuliak (69. Rosenberger), Schlossár (87. Koseček), Kušnír (69. Božik), Nikitin – Adler (46. Haramia), Čerepkai

Humenné: D. Slávik – Zlacký, F. Bednár, Luberda, Maťaš (69. Vasiľ), Song (90. Šuľák), Jančo, Komár, Streňo, Hamuľak (86. Pinc), Dzurík (69. Komjatý)