Úvod Správy Slovnaft Cup Najmilšie prekvapenie s jedným z najkrajších gólov

Najmilšie prekvapenie s jedným z najkrajších gólov

Alen Mustafič po pohárovom triumfe nad Trenčínom.

Belasí postúpili do nášho šiesteho finále Slovnaft Cupu v rámci posledných siedmich rokov. Od edície 2015/16 sme v ňom chýbali len raz. K triumfu 2:1 v semifinálovej odvete nad Trenčínom prispel aj Alen Mustafič, ktorý krátko po príchode z lavičky strelil rozdielový gól.

Alen naskočil do hry v 36. minúte namiesto Jaromíra Zmrhala, ktorý vynútene striedal zo zdravotných príčin. Po necelých štyroch minútach vyslal krásnu strelu z prvej, ktorá zapadla do ľavého horného rohu Kukučkovej brány.

„Nebolo jednoduché naskočiť okamžite do hry, zvlášť v chladnom počasí, ktoré panovalo. Z prvej lopty, ktorú som dostal, bol gól. Ešte predtým som tam mal nejakú hlavičku, no toto bol tuším prvý kontakt nohou,“ vyhlásil šťastný strelec, ktorý priblížil gólový moment na 2:0. „Tím predviedol veľmi dobrú a rýchlu akciu. André mi prihral a našťastie som to tam trafil. Veľmi sa teším. Gól bol predovšetkým veľmi dôležitý pre tím. Pre mňa osobne to bol jeden z najkrajších presných zásahov v doterajšej kariére.“

V prvom polčase mali belasí popri dvoch presných zásahoch ešte ďalšie príležitosti, Trenčín najviac pohrozil hlavičkou Kupusoviča do brvna. Po prestávke hostia zvýšili aktivitu a vrhli všetky sily do ofenzívy so snahou vynútiť si minimálne predĺženie. V týchto fázach duelu sme si prežili náročné momenty.

„Druhý polčas bol veľmi náročný. Neviem presne povedať prečo, no nehrali sme jednoducho tak dobre ako v tom prvom. Z toho sa musíme poučiť a dať si do budúcna pozor, aby sme si zápas za priaznivého stavu nenechali vziať z rúk. Napokon sme to však zvládli, opäť sme ukázali, že tento tím má silu víťaziť,“ skonštatoval 22-ročný stredopoliar z Bosny a Hercegoviny.

Dnes je na programe druhá semifinálová odveta, Trnava cestuje do Senice, ktorú trápia rôzne problémy, s trojgólovým náskokom. Vo finále, ktoré by sa malo odohrať 8. mája, nás teda s najväčšou pravdepodobnosťou čaká ďalšie derby. Slovan a Spartak sa naposledy vo finále pohára stretli v sezóne 2009/10, belasí vtedy v Michalovciach deklasovali Trnavčanov 6:0. „Myslím si, že finále bude z akéhokoľvek pohľadu špecifické. Už teraz sa naň tešíme, môže to byť ďalšia skvelá výzva. Najprv sa však treba koncentrovať na najbližšie ligové duely, aj v nich chceme byť úspešní.“

Alen Mustafič sa počas jesene dostával do hry len sporadicky, na jar patrí prakticky medzi stabilných členov základnej zostavy. K výkonom a práci pre tím pridáva aj čísla, keď strelil tri góly a na jeden prihral.

„V prvom rade som veľmi vďačný trénerovi za poskytnutú šancu. Prvá polovica sezóny bola pre mňa ťažká, ale je za to za mnou. Neprestal som veriť a stále som na sebe tvrdo pracoval. Som šťastný, že sa mi aktuálne darí a dokážem byť pre tím platný. Aj tímu sa darí, čo je pre mňa to najpodstatnejšie. Chcem sa samozrejme naďalej zlepšovať a ďalej na sebe pracovať,“ vyhlásil 22-ročný stredopoliar. Za jeho jarným nárastom formy netreba hľadať žiadne tajomstvo. „Všetko je o hlave a nastavení. Treba makať, veriť a potom prídu správne veci,“ uzavrel Alen Mustafič.

Weiss: Najmilšie prekvapenie

Na tlačovej konferencii po zápase s Trenčínom sa zástupcovia médií pýtali hlavného trénera belasých Vladimíra Weissa st. aj na jeho pohľad na Alena Mustafiča.

„Pre mňa je Alen Mustafič najmilším prekvapením sezóny. Dostal sa do zostavy a v posledných zápasoch bol jedným z našich najlepších hráčov. Takto nejako si predstavujem hráča, ktorý je mladý, perspektívny a bojuje o svoju šancu,“ skonštatoval Vladimír Weiss st.

 

Slovan TV
Aktuálne novinky
Pozrite si prehľad víkendových zápasov.
Pozrite si diskusnú reláciu Téma na TA3.
Pozrite si medailón o našom služobne najstaršom hráčovi.

Neprehliadnite

Na najbližší domáci zápas vás pozývame spolu so spoločnosťou Ticketportal.
Juraj Kucka po zápase v Ružomberku.
Slovan dostal ďalších 206 vstupeniek navyše

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.