Úvod Správy Slovnaft Cup Spokojnosť s postupom v zápase dvoch rozdielnych polčasov

Spokojnosť s postupom v zápase dvoch rozdielnych polčasov

Názory trénerov po odvete semifinále Slovnaft Cupu 2021/22 ŠK Slovan Bratislava – AS Trenčín (2:1).

Vladimír Weiss st. (tréner Slovana): „Ďakujem kolegovi za gratuláciu, je to rozumný, mladý tréner, má pred sebou dobrú budúcnosť. Prajem jemu i jeho mužstvu všetko dobré. Ako povedal kolega, bol to zápas dvoch rozdielnych polčasov. Také skúsené mužstvo ako my, so staršími skúsenejšími hráčmi, si za stavu 2:0 musí takýto duel udržať. Žiaľ, nestalo sa. Trenčín prestriedal, v druhom polčase mu veľmi rýchlo hrali krídla, čo sa nám ťažko bránilo. Dopúšťali sme sa množstva štandardných situácií, rohov, čelili sme nebezpečným strelám. Futbal sa však hrá na góly, dali sme o jeden viac. Myslím si, že aj z pohľadu dvojzápasu sme v tom prvom mali viac vyložených šancí, a dnes sme mali za stavu 2:0 buď rozhodnúť, alebo si lepšie kontrolovať hru. Trenčín sa však dotiahol, bol nebezpečný, mal mladých hráčov, ochotných behať. V tomto smere bol po prestávke lepší. Ja som mal ťažšie striedania. Vpredu sme mali menej alternatív, čo nie je výhovorka, ale fakt. Tigran Barseghjan je vykartovaný, Aleksandar Čavrič sa zranil v Ružomberku. V prvom polčase navyše musel striedať Jaromír Zmrhal, ktorý má zrejme niečo s hamstringom, uvidíme, nakoľko to bude vážne. Zajtra pôjde na vyšetrenia. Išiel radšej skôr dole, ako by sa to malo ešte viac natrhnúť alebo natiahnuť. Podľa mňa to nebude až také vážne, no myslím si, že na nedeľu to nebude. Trenčín hral dobre, my sme vyhrali, z tohto pohľadu som spokojný s postupom do finále, cieľ sme splnili.

Finále s Trnavou môže mať výborný náboj, uvidíme, kde sa bude hrať. Tešíme sa na finále, urobíme všetko pre zisk double, i keď určite to nebude ľahké. Každé finále má osobitý náboj, toto môže byť veľký, emočný zápas. Ligu budeme dohrávať s rozumom, chcem dať viac priestoru a šancí hráčom, ktorí toľko nehrali, či už boli po zraneniach alebo mali dlhodobé výpadky. Určite nastúpia už v Dunajskej Strede, aby mal tím aj silu, no aby aj tí, ktorí menej hrávali, ukázali, že tu chcú zostať a sú pripravení pobiť sa o miesto v základnej zostave.“

Juraj Ančic (tréner Trenčína): „Najprv musím pogratulovať súperovi k postupu. Bol to zápas dvoch rozdielnych polčasov. V prvom sme síce vyzerali opticky dobre, no hrali sme naivne. Strácali sme ľahké lopty, z čoho nás súper potrestal. V tomto je Slovan výnimočný, z každej chyby dokáže ísť do brejku a z jednej šance vie dať gól. Po prestávke sme pristúpili k zmenám, vôbec som nebol spokojný s tým, ako dovtedy pracovali naše krídla. Druhý polčas bol o niečom inom, mladíci, ktorí nastúpili, podali výborné výkony. Škoda, že sme nedokázali streliť druhý gól, myslím si, že sme si ho aj zaslúžili. Futbal sa hrá na góly, Slovan dnes vyhral, treba mu pogratulovať.“