Úvod Správy Fortuna liga Titul chutí veľmi dobre

Titul chutí veľmi dobre

Guram Kašia po zisku majstrovského titulu.

Guram Kašia má v 34 rokoch množstvo skúseností a pestrú kariéru, no tento rok v najúspešnejšom slovenskom klube je preňho výnimočný. So Slovanom získal svoj druhý majstrovský titul v kariére. Ten prvý zaznamenal ešte v sezóne 2007/08 s materským Dinamom Tbilisi.

„Získať v mojom veku titul po veľmi dlhej dobe je naozaj pekné, chutí to veľmi dobre (úsmev). Viedla k nemu náročná cesta. V akejkoľvek súťaži na svete nie je ľahké celý rok víťaziť. Som hrdý na nás všetkých,“ povedal Guram Kašia.

profilovom rozhovore s gruzínskym obrancom sme opisovali jeho slávny okamih zo sezóny 2016/17, keď ako kapitán doviedol Vitesse Arnhem k prvej trofeji v histórii klubu. Vitesse vtedy vyhralo Holandský pohár. Guram opísal moment po záverečnom hvizde skôr ako veľkú úľavu než radosť...

„V Ružomberku som sa po záverečnom hvizde cítil podobne. V prvom rade prišla úľava, pretože splneniu cieľa v podobe titulu sme venovali veľa úsilia a energie. Sezóna bola vskutku dlhá, dialo sa počas nej veľa vecí, no tieto chvíle chutia sladko. Ešte však nie je koniec,“ zdôraznil 34-ročný rodák z Tbilisi.

Asistent trénera Boris Kitka pred zápasom avizoval, že mužstvo v prípade zisku titulu nečakajú oslavy, aj vzhľadom na utorňajšiu odvetu semifinále Slovnaft Cupu s Trenčínom. „Neoslavovali sme so šampanským, skôr to vyzerá na diétnu kolu (smiech). V utorok nás čaká dôležitá odveta semifinále, na ktorú sa už plne koncentrujeme. Na prípadné oslavy bude čas až po sezóne, teraz už myslíme na utorok,“ vyhlásil Guram Kašia, ktorý do Slovana prišiel pred začiatkom prebiehajúcej sezóny. „Mám rád každý deň a každú minútu v Slovane. V klube som našiel milých ľudí a profesionálne prostredie. Mám to tu veľmi rád.“

Už v utorok o 19:30 môžete prísť povzbudiť našich majstrov na Tehelné pole. V odvete semifinále Slovnaft Cupu vyzveme Trenčín, prvý duel sa skončil remízou 0:0. Držitelia permanentiek majú vstup zahrnutý v cene permanentky. Zápasové vstupenky sú v predaji online na Ticketmedia.sk.

„Veríme, že sa s fanúšikmi uvidíme aj v utorok na Tehelnom poli. Popri lige chceme vyhrať aj pohár. Túžime po double. Ziskom titulu sa sezóna rozhodne nekončí, naopak, pôjdeme naplno do zostávajúcich ligových kôl i do pohára," uzavrel Guram Kašia.

 

 

Slovan TV
Aktuálne novinky
Príďte sa poďakovať hráčom a osláviť s nimi piaty majstrovský titul v rade.
Venujte prosím pozornosť dôležitým organizačným informáciám.
Sobotňajšie majstrovské oslavy na Tehelnom poli potrvajú od popoludnia až do neskorého večera.

Neprehliadnite

Vychutnajte si video z majstrovských osláv belasých.
Rekordná návšteva na Tehelnom poli
Príďte sa poďakovať hráčom a osláviť s nimi piaty majstrovský titul v rade.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2022 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.