Úvod Správy Niké liga O tomto ani nesníval

O tomto ani nesníval

Vasil Božikov po zisku štvrtého majstrovského titulu v rade.

Aj štvrtýkrát po sebe sa stalo, že belasí spečatili zisk majstrovského titulu na ihrisku súpera. Po dvoch oslavách v Žiline a jednej v Zlatých Moravciach to tentoraz vyšlo na Ružomberok. Aj bod za remízu 0:0 nám zaručil na čele už nedostihnuteľný náskok.

Po stretnutí tak mohla vypuknúť belasá radosť na ihrisku a taktiež na tribúnach spolu s našimi priaznivcami, zhromaždenými vo svojom sektore. „Nikdy som ani nesníval o tom, že budem štyrikrát po sebe súčasťou tímu, ktorý získa majstrovský titul. Je to vizitka dobrej práce každého v tíme a v klube – od členov realizačného tímu, hráčov, trénerov, manažmentu. Vďaka spoločnému úsiliu nás všetkých sme to dokázali,“ povedal Vasil Božikov.

V čom bol štvrtý titul podľa nášho kapitána odlišný než tie tri predošlé? „Nebol ešte veľmi čas premýšľať nad rozdielmi. Pre mňa osobne je táto sezóna náročná, zo začiatku aj vinou zdravotných ťažkostí. Hrali sme veľa zápasov, účinkovali sme v Európe. Vážim si, že som súčasťou tohto mužstva, a že na konci budem môcť znovu zdvihnúť nad hlavu majstrovskú trofej.“

Vasil Božikov je jedným z hráčov, ktorí boli pri všetkých štyroch tituloch. Súčasný Slovan sa dnes zapísal do histórie – doteraz ešte nikto nezískal štyri majstrovské trofeje po sebe. Zmenilo sa to až dnes.

„Samozrejme, je to výborný pocit. Rád však dávam príklady a aj teraz jeden použijem. U nás v Bulharsku vyhral Ludogorec ligu desaťkrát po sebe, má našliapnuté na jedenásty titul. Myslím si, že Slovan má všetky predpoklady na to, aby dosiahol niečo podobné a dominoval. Treba si predsa dávať ďalšie ciele a méty,“ vyhlásil bulharský reprezentant.

Belasým v Ružomberku stačil aj bod za remízu, no tlačili za víťazstvom. Slovan je málokedy spokojný po nerozhodnom výsledku, no história sa nebude pýtať, akým výsledkom sme tento 28. majstrovský titul v histórii klubu pečatili. Dôležité je, že nebude chýbať v našej klubovej vitríne. „Vedeli sme, že nám stačí aj bod. Myslím si však, že každý videl, že sme chceli vyhrať. Mali sme aj dobré šance, no lopta nechcela prejsť do brány. Napriek tomu sme šťastní, sme majstri. Teraz je prioritou dobre zregenerovať a pripraviť sa na utorňajší dôležitý duel s Trenčínom. Nesmieme poľaviť. Potrebujeme byť v čo najlepšej forme, až do konca sezóny pôjdeme naplno.“

Spolu s našimi hráčmi sa v Ružomberku tešili aj naši fanúšikovia, ktorých bolo po celý čas počuť. „Ďakujeme fanúšikom za podporu, oslavy s nimi boli pekné. Nechcem ich prosiť, no za celý tím chcem povedať, že skrátka potrebujeme ich podporu ešte vo väčšom počte. Máme krásny štadión, víťazíme, snažíme sa hrať aj pre nich, takže by sme boli veľmi radi, ak by viac zaplnili Tehelné pole,“ uzavrel Vasil Božikov.

 

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
Pozývame vás na zostávajúce domáce zápasy.
ŠK Slovan má k dispozícii tisíc vstupeniek.
ŠK Slovan Bratislava ´B´- MŠK Žilina ´B´ 5:2.

Neprehliadnite

Lukáš Pauschek je novým rekordérom našej ligy.
Cesar Blackman o svojom prvom majstrovskom titule.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.