Úvod Správy Mládež Prehľad mládeže: Belasé štvorky do siete Trnavy i Žiliny

Prehľad mládeže: Belasé štvorky do siete Trnavy i Žiliny

Prehľad výsledkov mládeže.

Počas uplynulého víkendu boli v akcii naše dorastenecké tímy.

Starší dorastenci cestovali do Nitry, kde zvládli svoju úlohu a spod Zobora si priviezli tri body. Skóre otvoril v prvom polčase Tobias Čongrády, po prestávke naňho nadviazali presnými zásahmi Matúš Koseček a Martin Kušnír. Zverenci Michala Suchomela sa nachádzajú na piatej priečke priebežnej tabuľky. Vo štvrtok 14. apríla privítajú doma na Akadémii ŠK Slovan v dôležitom zápase Žilinu, výkop je o 11:00.

Mladší dorastenci si dohrali zápasy v Žiline, následne vyzvali doma v derby Trnavu. Belasá U17 skvele zvládla vždy prestížny duel so Žilinou a pod Dubňom zvíťazila vysoko 4:0. O vysoké víťazstvo nad Žilinou sa strelecky postarali Jaroslav Šalkovič, Martin Homola, Andy Masaryk a Tomáš Balko. Zverenci Patrika Lipnického boli doma v derby so Spartakom herne lepší, avšak doplatili na nepremenené šance a dve chyby vzadu. Aspoň bod za remízu 2:2 zachránil v samom závere Nino Marcelli. Belasí sú v priebežnom poradí na treťom mieste.

Naši mladší dorastenci do 16 rokov v Žiline nebodovali, keď jediný presný zásah stretnutia padol tesne po prestávke, žiaľ, do našej brány. Zverenci Mariána Bochnoviča si však všetko vynahradili doma proti Trnave. Nasúkali jej štyri góly a Spartak zdolali vysoko 4:0. Dvakrát skóroval Mikuláš Józsa, po góle pridali Dominik Želipský a Teodor Gašpar. Zaujímavosťou bolo, že za oba tímy nastúpili synovia klubových legiend – za belasých Juraj Slovák, syn našej osobnosti Samuela Slováka, za Spartak zase syn Miroslava Karhana. Belasá U16 je v tabuľke piata.

Prehľad výsledkov mládeže ŠK Slovan počas uplynulého týždňa

21. kolo

FC Nitra – ŠK Slovan 0:3 (0:1) – Čongrády, Koseček, Kušnír

Zostava Slovana: Hrdina – Hudec, Vaško, Koseček, Kachnič (82. Hreha), Benko, Marko (68. Džavoronok), P. Dornai (46. Božik), Čongrády (72. Kušnír), Mišovič, Čerevka (46. Patrnčiak)

Michal Suchomel, tréner U19: „V tomto zápase sme predviedli jeden z našich najhorších herných prejavov v sezóne. Viazla nám kombinácia a problémy sme mali pri základných herných činnostiach v oboch fázach hry. Aj napriek tomu sme dokázali zvíťaziť 3:0, keď sa postupne presadil Čongrady, exportnou strelou kapitán Koseček a v závere sa z pokutového kopu presadil jeden z najlepších strelcov súťaže Kušnír.“

dohrávka 16. kola

MŠK Žilina – ŠK Slovan 0:4 (0:2) – J. Šalkovič, Homola, Balko, Masaryk

Zostava Slovana: Vydarený – Homola, Marušin, J. Šalkovič, Polniš (65. Lendel), Kocian (55. Masaryk), Nemeškürti, Maroš (82. Halász), Renko (55. Schmidt), Balko, Marcelli (65. Ivanics)

Patrik Lipnický, tréner U17: „Zápas proti kvalitnému súperovi sme zvládli veľmi dobre. Nie všetko nám fungovalo úplne podľa predstáv, domácich sme však prevýšili vo viacerých oblastiach hry. Najmä v hre v útočnej zóne sme boli nebezpečnejší a hlavne efektívnejší. V defenzíve sme aktívnym vysokým pressingom, prípadne dobrou pozičnou hrou v obrannej zóne, nepúšťali súpera do vážnejších šancí. Hráči dokázali počas celého zápasu plniť taktické úlohy, hrali aktívne, sebavedomo, obetavo, viacerí ukázali zaujímavú kvalitu. Za to im samozrejme patrí poďakovanie a aj taká menšia pochvala.“

19. kolo

ŠK Slovan – FC Spartak 2:2 (0:1) – Homola, Marcelli

Zostava Slovana: Vydarený – Homola, Marušin, Kocian (66. Hreha), Polniš (77. Čajági), Schmidt, Nemeškürti (46. Marcelli), Maroš (77. Renko), Masaryk, Ivanics, Balko

Patrik Lipnický, tréner U17: „Počas celého zápasu sme boli aktívnejším, futbalovejším družstvom. Proti kompaktne brániacemu súperovi sme oveľa viac času hrali s loptou, snažili sa tvoriť a presadzovať kombinačnou hrou. Prvý polčas nám niekedy chýbal jednoduchší a rýchlejší prechod cez prehustenú strednú zónu, napriek tomu sme si vypracovali dostatočný počet gólových príležitostí na to, aby sme zápas zvládli výsledkovo lepšie. Sťažili sme si to aj tým, že v defenzíve sme spravili dve individuálne chyby, ktoré súper efektívne využil a museli sme tak skóre dvakrát doťahovať. Hráči nepodľahli nepriaznivému vývoju, do konca makali naplno a v závere sa nám podarilo zaslúžene aspoň vyrovnať.“

MŠK Žilina – ŠK Slovan 1:0 (0:0)

Zostava Slovana: Spišák – Held, Fronko, Arnold, Meliš, Jurišta, Gašpar (55. Józsa), Husarčík (58. Želipský), S. Dornai (47. J. Slovák), Šaulič (58. Spišiak), Rusnák (55. Kozyk)

Marián Bochnovič, tréner U16: „V zápase so Žilinou sme hrali organizovane v defenzíve, dobre sme zachytávali nábehy domácich hráčov a domácim sme nedovolili sa dostávať do šancí. V útočnej fáze sme sa snažili o rýchlejší prechod do útoku, no chýbala nám kvalita v prechodovej fáze. V druhom polčase sme chceli nadviazať na výkon z prvého polčasu a v ofenzíve byť nebezpečnejší. Po krátkej strate koncentrácie sme však inkasovali gól po dorážke z vnútra pokutového územia. Napriek našej snahe sme si vypracovali len jednu príležitosť na gól, keď zblízka nedal Denko. Podali sme dobrý výkon v defenzíve, v ofenzíve mi chýbalo viac kvality v prechodovej fáze a vo finalizácii útokov. Žilina o gól zaslúžene vyhrala. Výkonom potešil brankár Spišák, ktorý nás viackrát podržal.“

19. kolo

ŠK Slovan – FC Spartak 4:0 (1:0) – Józsa 2, Želipský, Gašpar

Zostava Slovana: Spišák – Held, Arnold (73. Košťál), Meliš (68. Polakovič), Spišiak, Jurišta, Kozyk (60. Husarčík), Denko, Želipský (68. Šaulič), J. Slovák (60. Gašpar), Józsa

Marián Bochnovič, tréner U16: „V tradičnom derby bolo zaujímavosťou, že proti sebe nenastúpili známe mená z oboch klubov - Slovák ml. na strane Slovana a Karhan ml. na strane Trnavy. Obaja medzi sebou zvádzali zaujímavé súboje, ako kedysi ich otcovia. Do zápasu sme vkročili aktívne, od začiatku sme chceli súpera napádať už pri jeho rozohrávke a narúšať mu prechodovú fázu do útoku. Vzadu v obrane sme hrali veľmi pozorne a organizovane, súpera sme nepúšťali do šancí. Naopak, my sme hrozili po zisku lopty aktívnou hrou a snažili sa hlavne cez krídelné priestory dostávať do zakončenia. Po jednej takej akcii sa nám podarilo otvoriť skóre, po šikovnej akcii Slováka pohotovo na dvakrát zakončil aktívny Želipský. Po polčase sme dobre vstúpili do hry, keď sa pekne uvoľnil po šikovnej prihrávke Kozyka dobre hrajúci Józsa a nedal brankárovi šancu. Súper sa snažil s výsledkom niečo spraviť, no my sme hrali v obrannej fáze organizovane a disciplinovane a jeho snaha končila už pred našou šestnástkou. Po zisku lopty sme sa snažili vychádzať do rýchlych kontier. Po jednej takej rýchlej akcii sa uvoľnil individuálne Józsa a dal svoj druhý gól. Mohol dosiahnuť aj hetrik, no jeho zakončenie z vnútra šestnástky tesne minulo bránu. Čo sa nepodarilo jemu, vyšlo striedajúcemu Gašparovi, ktorý po rýchlej kontre a úniku po ľavej strane skóroval krížnou strelou po zemi. Chlapcov musím pochváliť za asi najlepší doterajší výkon pod mojím vedením. Veľmi dobrý zápas odohrali Józsa a neúnavný Jurišta.“