Spokojnosť s druhým polčasom i výsledkom

Názory trénerov po zápase 5. kola nadstavby Fortuna ligy o titul ŠK Slovan Bratislava – FC DAC 1904 Dunajská Streda (3:1).

Vladimír Weiss st. (tréner Slovana): „My sme dnes odohrali ťažký zápas, v ktorom sme chceli vyhrať, čo sa podarilo, s tým je spokojnosť. Myslím si, že v prvom polčase sme hrali pod svoje možnosti, no nepanikárili sme. Dali sme ešte do prestávky gól. V kabíne som hráčom povedal, že sa treba upokojiť a zhodiť zo seba stres z toho, že sme sa už dnes mohli stať majstrami.  Mali sme výborný vstup do druhého polčasu, po góle na 2:0 prišlo niekoľko skvelých momentov a tretí gól. Za druhé dejstvo sme si zaslúžili vyhrať, dá sa povedať, že v tom prvom bola Dunajská Streda lepšia. Vpredu mala niekoľko rýchlych vecí a má niekoľko šikovných hráčov, ktorí sú na tom rýchlostne dobre. Je to tím s budúcnosťou, je tam vidieť trénerova pečať na dobrej defenzíve, aj keď sme dnes trestali ich chyby. S druhým polčasom som spokojný, s výsledkom tiež. Ideme ďalej. Už v piatok hráme v Ružomberku. Pôjdeme si po titul a minimálne po bod, ktorý nám ho zaručí, no rešpektujem silu Ružomberka, najmä doma, preto sa musíme veľmi dobre pripraviť. Určite nás budú chcieť zdolať. Máme ohraničené mužstvo čo sa týka ofenzívy, Vlado (Vladimír Weiss ml., pozn. red.) má stopku pre karty, Tigran má trest, možností hore nemáme toľko ako dole, kde máme prakticky dve obrany, keď dnes celá jedna obrana sedela na lavičke.

Začali sme v rozostavení 4-3-3, no nešlo to, zmenil som to na 4-2-3-1, keď som vysunul Alena Mustafiča vyššie, aby sme mali lepší pressing. Dovtedy sme boli málo aktívni bez lopty, potom to bolo lepšie. Zápas veľmi ovplyvnil druhý gól, upokojili sme sa a mužstvo ukázalo, že vie hrať futbal. Stále však vieme hrať lepšie. Už však prichádza taká aj psychická únava z celej sezóny. Musíme to dotiahnuť a čo najrýchlejšie získať ten potrebný bod, aj keď to nie je ľahké. Hráme prakticky bez dňa voľna, na zajtra som dal hráčom po dlhom čase jeden voľný deň mimo reprezentačnej pauzy. Sezóna bola a je náročná, hrať o titul a verím, že aj o pohár, a k tomu pohárovú Európu stojí veľa síl. Nie je ľahké všetko a stále vyhrávať. Hráči majú vytvorené na Slovensku najlepšie podmienky, sme najväčší a najúspešnejší klub, ale stále niečo dokazovať nie je jednoduché.

Pozvanie pre deti, ktoré dnes prišli na zápas, vnímam ako plus. Ja aj klub chceme, aby na tento krásny štadión chodili rodiny s deťmi. Klub prišiel s programom Belasé srdce, každý slušný človek a fanúšik tu má dvere otvorené. Akcií ako dnes bude viac. Neprišlo až toľko ľudí, bola zima, pri lepšom počasí by rodiny s malými deťmi prišli aj vo väčšom počte. Ďakujem im, že prišli a taktiež klubu, že sa vydal touto cestou a vyvíja snahu, aby sa ľudia vrátili. Verím, že keď budeme hrať ešte lepšie, tak bude chodiť ešte viac ľudí.“

Joao Janeiro (tréner Dunajskej Stredy): „Bol to veľmi dobrý a pre divákov zábavný zápas. Skóre po prvom polčase nás bolelo, pretože sme v ňom mali veľmi dobré šance na skórovanie. Namiesto toho prišla chyba, ktorá sa futbale stáva, a Slovan nás za ňu tvrdo potrestal. V druhom polčase sme pri rozohrávke mali loptu, no po pár desiatkach sekúnd sme prehrávali 0:2. Potom sa už mohlo stať všetko, zápas bol totálne otvorený, skóre mohlo byť akékoľvek, či už priaznivejšie pre Slovan alebo pre nás. Slovan však veľmi dobre využil šance, ktoré dnes mal.“

Pozrite si zostrih stretnutia na Slovan TV.
Belasí v sobotu o 20:30 vyzvú Ružomberok.
Klub má k dispozícii ešte 581 vstupeniek.