Úvod Správy Juniori Belasí vyhrali v Bardejove a získali ďalšie dôležité body

Belasí vyhrali v Bardejove a získali ďalšie dôležité body

Partizán Bardejov BŠK – ŠK Slovan Bratislava U21 1:2.

Belasá U21 v 24. kole II. ligy zvládla mimoriadne dôležitý zápas v Bardejove. Zverenci Vladimíra Gálu zvíťazili 2:1 a získali ďalšie cenné body v súboji o záchranu.

Slovan i Bardejov sú namočení v záchranárskych prácach, pričom pred dneškom bolo jasné, že tím, ktorý prehrá, si výrazne skomplikuje šancu na udržanie sa v súťaži. Belasí položili základ úspechu v prvom polčase. V úvode ich podržal Matúš Ružinský, následne už prišli príležitosti našich mladíkov a aj dva góly. V 26. minúte zužitkoval Samuel Habodasz odrazenú loptu zo štandardky a pohotovo ju umiestnil do siete – 0:1. Slovanisti sa po góle nezamerali len na bránenie, naopak, naďalej boli aktívni. Odmenou im bol v 39. minúte druhý gól, ktorý po centri Gabriela Hornyáka strelil zblízka Adam Laczkó – 0:2.

Po prestávke sa Bardejovčania snažili zmeniť nepriaznivý priebeh aj viacerými striedaniami, defenzíva belasých však pracovala veľmi dobre. Od 80. minúty dohrával Bardejov v početnom oslabení, keď Brenkus videl druhú žltú a teda následne červenú kartu. Domáci však v 84. minúte ešte znížili, no slovanisti si cenný triumf už vziať nenechali. Naša U21 dosiahla prvé víťazstvo na ihriskách súperov v sezóne.

Naša U21 poskočila v tabuľke na trináste miesto pred Púchov, pričom má na konte rovnaký počet bodov ako dvanásty Rohožník, ktorý je na prvej nezostupovej pozícii. Najbližšie sa naši mladíci predstavia v Námestove, kde sa bude hrať v sobotu 16. apríla o 16:30.

Vladimír Gála, tréner Slovana U21: „Boli sme maximálne koncentrovaní na to, čo chceme dosiahnuť. Chalani výborne plnili taktické úlohy. Vedeli sme, že súper na nás od začiatku vybehne a bude chcieť zápas zlomiť na svoju stranu. Tlak sme ustáli a po úvodných 20 minútach sme si začali vytvárať šance. Ujali sme sa vedenia po výborne zahratých a dohratých štandardných situáciách. Aj druhý polčas sme veľmi dobre zvládli, aj keď sme v závere inkasovali kontaktný gól. V záverečných minútach sme si však takticky výborne počínali a neskutočne sa tešíme z dôležitého víťazstva v ťažkom prostredí. Ako som spomínal na začiatku, pre nás sú to zlaté body. Urobíme všetko pre záchranu. Dnes som hrdý na všetkých, bol to kolektívny výkon celého tímu. Ešte to bude náročné, no sme stále v hre.“

Partizán Bardejov BŠK – ŠK Slovan Bratislava U21 1:2 (0:2)

Góly: 84. Keresteš – 26. Habodasz, 39. Laczkó

Žlté karty: 28. Horváth, 33. Csáno, 47. Brenkus, 82. Cmiljanovič, 90. Dopater – 40. Čech, 50. Tóth, 82. Hornyák, 82. Kušnír, 90. Raffay

Červená karta: 80. Brenkus (po druhej ŽK)

Rozhodovali: Ochotnický – Poláček, Špivák

Návšteva: 326 divákov

Bardejov: Čikoš-Pavličko – Adekuoroye, Cmiljanovič, N. Ristovski (64. Stachura), Jurčišin (46. Lukáč), Župa, Dopater, Horváth, Brenkus, Csáno (46. Kuhajdík), Keresteš

Slovan U21: Ružinský – Čech, Laczkó, Radulovič – Veličkovič, Tóth – Habodasz, Hornyák (89. Raffay) – Haramia (67. Kušnír), Schlossár (90. Rosenberger), Nikitin – Černák (67. Božik)