Úvod Správy Mládež Prehľad mládeže: Päť gólov belasej U16 v Banskej Bystrici

Prehľad mládeže: Päť gólov belasej U16 v Banskej Bystrici

Prehľad výsledkov mládeže.

Počas uplynulého víkendu boli v akcii naše dorastenecké tímy a taktiež starší žiaci.

Belasá U19 v domácom prostredí privítala Dunajskú Stredu. Naši mladíci prehrávali 0:1, no dvomi gólmi v rozmedzí 74. – 84. minúty strhli vedenie na svoju stranu. Sľubne rozbehnutý duel však predsa len nedotiahli do víťazného konca, pretože DAC v závere vyrovnal z pokutového kopu. Zverenci Michala Suchomela sú v priebežnom poradí piati.

Mladší dorastenci cestovali do Banskej Bystrice. Výber do 17 rokov sa v úvode duelu ujal vedenia, no Dukla reagovala hneď tromi presnými zásahmi. Kontaktný gól už prišiel prineskoro, slovanisti teda prehrali 2:3 a v ligovej tabuľke sa nachádzajú na treťom mieste.

Belasej U16 vyšiel v Banskej Bystrici dokonalý gólostroj. Zverenci Mariána Bochnoviča zaťažili konto súpera piatimi gólmi, pričom hetrikom sa blysol Boris Rusnák. Belasí sú v priebežnej ligovej tabuľke na piatom mieste.

Starší žiaci cestovali do Prievidze. Belasá U15 v závere vyrovnala na konečných 1:1, výber do 14 rokov zvíťazil pomerne hladko 4:1.

Prehľad výsledkov mládeže ŠK Slovan počas uplynulého týždňa

20. kolo

ŠK Slovan – DAC Dunajská Streda 2:2 (0:1) – góly Slovana Kachnič, Kušnír

Zostava Slovana: Hrdina – Hudec (46. Marcelli), Vaško, Popik, Kachnič, Koseček, Benko, Džavoronok (78. Nikitin), Patrnčiak (64. Čongrády), P. Dornai (46. Mišovič), Kušnír

Michal Suchomel, tréner U19: „V dobrom dorasteneckom zápase sa zrodila remíza 2:2. V prvom polčase boli futbalovejší hráči Dunajskej Stredy a po našom zaváhaní vyhrávali 1:0. Naopak, v druhom polčase sme začali byť viac nebezpeční, čoho odmenou nám boli dva góly Kachniča a Kušníra. V závere zápasu sme nezvládli jednoduchú hernú situáciu a po slede zaváhaní súper vyrovnal z pokutového kopu na konečných 2:2.“

18. kolo

Dukla Banská Bystrica – ŠK Slovan 3:2 (2:1) – Balko, Sikorjak

Zostava Slovana: Vydarený – Homola, Marušin, J. Šalkovič (84. Halász), Lendel (57. Renko), Murár, Nemeškürti (57. Marcelli), Maroš, Ivanics (78. Sikorjak), Balko, Masaryk (84. Čajági)

Patrik Lipnický, tréner U17: „Zápas proti húževnato hrajúcemu súperovi sme si prehrali v podstate sami. Mali sme síce územnú prevahu, väčšia časť zápasu sa odohrávala na súperovej polovici, ale v útočnej zóne sme boli málo nebezpeční. Pri finalizácií útokov nám chýbalo viac kvality, kreativity, rozhodnosti. Ešte v prvom polčase sme si nechali veľmi ľahko streliť dva góly zo štandardných situácií, keď sme pri bránení pôsobili ľahkovážne a nekoncentrovane. Tieto dva momenty ovplyvnili dej zápasu a v konečnom dôsledku rozhodli aj o našej prehre.“

18. kolo

Dukla Banská Bystrica – ŠK Slovan 0:5 (0:2) – Rusnák 3, S. Dornai, Kozyk

Zostava Slovana: Spišák – Held, Meliš, Spišiak, Jurišta, S. Dornai (70. Rúsek), Gašpar (56. Kozyk), Šaulič (56. Želipský), Husarčík (70. J. Slovák), Arnold, Rusnák

Marián Bochnovič, tréner U16: „V zápase v Banskej Bystrici sme chceli hneď od začiatku zápasu súpera prekvapiť aktívnym napádaním už pri rozohrávke a tým narúšať ich prechod do útoku. V útočnej fáze sme chceli hrať kombinačne, využívať kraje ihriska na vedenie a finalizáciu útokov a hroziť centrovanými loptami do šestnástky. Útoky sme chceli zakončovať aj streľbou zo stredných vzdialeností. Už v štvrtej minúte sme sa ujali vedenia po centri Dornaia z ľavej strany, ktorý pekne našiel Rusnáka a ten hlavou otvoril skóre. Druhý gól padol po centri z pravej strany, keď Dornai tentokrát pohotovo zakončil zvnútra šestnástky na 2:0. V polčase sme si hovorili, že chceme hrať ďalej aktívne a nepoľaviť a pridať ďalšie góly, čo sa nám aj podarilo, keď po pekných akciách skórovali Kozyk a dvakrát Rusnák, ktorý zavŕšil svoj hetrik. Podali sme kvalitný tímový výkon, darilo sa nám realizovať to, čo sme chceli hrať, počas celého zápasu sme boli lepším družstvom ako domáci a zaslúžene sme zvíťazili .Pred zápasom so Žilinou sme si spravili chuť a chceli by sme uspieť aj tam.“

Slovan U15 – I. liga starších žiakov

2. kolo nadstavbovej časti o titul

Baník Prievidza – ŠK Slovan 1:1 (1:0) - Kodhaj

Zostava Slovana: Malovec – Šablatúra, Červenka, Lengyel (75. Bachna), Švec, Rajčan (68. Kireth), Kodhaj, Rúsek (68. Lembak), Hrica (57. Veľký), Canolli, Kuchar (75. Dom. Balog)

Eugen Varga, asistent trénera U15: „Do zápasu sme nevstúpili tak , ako sme si povedali na príprave. Prvých 15 minút patrilo súperovi. Bol dôraznejší a rýchlejší smerom do našej šestnástky, výsledkom čoho bolo aj ich vedúci gól. Po góle sa naši hráči prebrali a vytvorili si dve vyložené gólové príležitosti, ktoré sme nedokázali premeniť. Druhý polčas už z našej strany bol lepší, začali sme hrať rýchlejšie smerom dopredu, bol lepší pohyb a kombinácia na súperovej polke. Súper sa už sústredil na defenzívu hrozil len z protiútokov. Dôrazom a lepším pohybom sme sa dostávali do streleckých pozícii, v ktorých nám chýbala pohotovejšia koncovka. Po vyrovnávajúcom góle sme mali hneď ďalšiu vyloženú gólovú šancu, ktorú sa nám však nepodarilo premeniť. Naši hráči hrali do poslednej minúty a chceli vyhrať tento zápas, bohužiaľ nám chýbalo aj trochu šťastia a proti nám bol aj nekvalitný terén.“

Slovan U14 – I. liga starších žiakov

Baník Prievidza – ŠK Slovan 1:4 (0:1) – Lukáček, Jakubec, Mateáš, Toplanský

Zostava Slovana: Chudý – Féder (45. Botka), Richter, Barnáš, Hajko, L. Šalkovič, Mateáš, Toplanský, Lukáček, Jakubec (45. Novák), Halla (52. Ladáni)

Michal Polčic, tréner U14: „Zápas v Prievidzi sme mali od začiatku pod kontrolou a hralo sa v podstate až na pár momentov na jednu bránu. Súper nás nepreveril. Teší nás výsledok, ale nie predvedený výkon. Chlapci ostali za očakávaniami. Chýbal nám lepší pohyb a kvalita v predfinálnej a finálnej fáze. Čakajú nás náročné zápasy, kde sa budeme chcieť prezentovať lepšími výkonmi.“

Už v nedeľu o 17:30 sa v Trnave odohrá najslávnejšie slovenské derby. Prinášame vám predzápasové preview s asistentom trénera Borisom Kitkom.
Matúš Vojtko nielen o blížiacom sa derby.