Úvod Správy Juniori Dôležité víťazstvo belasých po góle zo záveru stretnutia

Dôležité víťazstvo belasých po góle zo záveru stretnutia

ŠK Slovan Bratislava U21 – MŠK Žilina B 2:1.

Belasá U21 zaznamenala v zápase 23. kola II. ligy so žilinskou rezervou mimoriadne dôležité víťazstvo. Zverenci Vladimíra Gálu vyhrali 2:1 a priblížili sa k nezostupovým priečkam.

V základnej zostave bol aj Lucas Lovat, ktorý absolvoval prvé zápasové minúty po menšom zranení. Vstup do stretnutia vyšiel lepšie Žiline. Gomola v 15. min hlavičkoval po centri zo štandardnej situácie a poslal hostí do vedenia – 0:1. Našťastie, už o tri minúty bolo vyrovnané. Nedôraznú malú domov v podaní žilinského obrancu vystihol Čerepkai, ktorý postupoval sám na Belaníka a s prehľadom poslal loptu do siete – 1:1. V chladnom počasí prišli v prvom dejstve skôr už len ďalšie náznaky príležitostí. Žilinčania takto zakončili svoj sľubný brejk nad, podobne pochodil Habodasz, ktorý zo sľubnej pozície prestrelil bránu.

Po prestávke sa belasí snažili tlačiť dopredu, bod by im v súboji o záchranu príliš nepomohol. Po hodine hry belasí ani na niekoľko pokusov nepretlačili loptu do brány cez spleť tiel hosťujúcich hráčov. V 63. min však mohli znovu viesť Žilinčania, keď Bortoli po samostatnom úniku prestrelil bránu. S blížiacim sa záverom sa slovanisti snažili byť pri útočení iniciatívnejší. Veľkú šancu sme mali v 76. min, keď Čerepkai zblízka hlavičkoval, no Belaník na čiare vyrazil. Rozhodnutie prišlo v 87. min po navonok nevinnej situácii. Brankár hostí ju však vyriešil odkopom na vlastnú polovicu, čo si všimol striedajúci Rudolf Božik a vyšprintoval s loptou smerom dopredu. Dostal sa do šestnástky a elegantne prehodil brankára, čím odštartoval gólovú radosť belasých – 2:1. Pre 19-ročného ofenzívneho hráča to bol prvý gól v mužskom futbale. Slovanisti si s vypätím všetkých síl svoje víťazstvo v závere postrážili a získali mimoriadne cenné tri body.

Vďaka druhému jarnému triumfu a celkovo štvrtému bodovému zápisu v novom roku poskočila belasá U21 na 14. miesto ligovej tabuľky. Naši mladíci majú na konte 19 bodov, rovnako ako trinásty Púchov. Od dvanásteho Rohožníka, ktorý však ešte hrá v nedeľu doma s Trebišovom, delia belasých tri body.

Slovanistov čakajú dva vonkajšie zápasy po sebe – najprv sa predstavia v Bardejove (sobota 9. apríla o 16:00) a následne v Námestove (sobota 16. apríla o 16:30).

Hlasy po zápase

Vladimír Gála, tréner ŠK Slovan U21: „Nemali sme dobrý začiatok, pustili sme Žilinu do hry a ujala sa vedenia, čo nás trošku vyviedlo z miery. Prišla naša rýchla reakcia, keď Roman Čerepkai využil chybu súpera a vyrovnal, čím sme sa udržali v zápase. Chceli sme viac využívať brejkové situácie, čo sa nám v prvom polčase aj darilo, jeden z nádejných brejkov nevyriešil Patrik Haramia dobre. Cez prestávku sme si povedali, že budeme trpezliví vo veciach, prostredníctvom ktorých sme chceli uspieť. Nemali sme už veľa protiútokov, problémy robil aj silný vietor. Záver bol z našej strany výborný. Získali sme loptu pri otváraní akcie v podaní Žiliny, tak to poviem, že prakticky debutant Rudolf Božik, mal výborný prvý dotyk a dal gól, z ktorého sa veľmi tešíme. Myslím si, že tieto tri body nám dosť pomôžu do zostávajúcich zápasov. Ako som už povedal, urobíme všetko pre záchranu, lebo si myslím, že pre týchto chlapcov je druhá liga fantastická súťaž. Dnešok je motiváciou pre našich mladých hráčov. Taktiež sa teším, že Lucas Lovat odohral vopred dohodnutých 60 minút, vzadu nám aj s Matúšom Ružinským pomohli.“

Rudolf Božik, autor víťazného gólu: „Naskočil som do zápasu druhej ligy a podarilo sa mi streliť víťazný gól, čiže vo mne vládnu úžasné pocity. Veľmi sa teším. Brankár Žiliny mi takto nechtiac prihral aj v predchádzajúcom zápase za dorast. Teraz som stál na správnom mieste a v správnom čase, lopta sa dostala ku mne a už stačilo len presne zakončiť.“