Úvod Správy Reprezentácia Prehľad štartov belasých reprezentantov

Prehľad štartov belasých reprezentantov

Ako sa darilo našim reprezentantom?

Počas asociačného termínu boli v akcii viacerí hráči ŠK Slovan, ktorí reprezentujú svoje krajiny. Prinášam vám prehľad ich vystúpení za národné tímy.

Guram Kašia sa stal po tom, ako Jaba Kankava ukončil svoju bohatú reprezentačnú kariéru, stálym kapitánom Gruzínska. Guram s kapitánskou páskou absolvoval plnú minutáž v zápase na ihrisku Bosny a Hercegoviny, kde Gruzínci vyhrali 1:0, a taktiež v Albánsku, kde góly nepadli.

Bulhari odohrali dva prípravné duely s Katarom a Chorvátskom, v oboch prehrali zhodne 1:2. Vasil Božikov nastúpil v súboji s hostiteľom MS 2022 a odohral úvodných 45 minút.

Tigran Barseghjan bol medzištátnych dueloch s Čiernou Horou a v Nórsku v základnej zostave Arménska. Arméni odohrali dva rozdielne zápasy – Čiernu Horu zdolali 1:0 (Tigran hral 89 minút), no v Nórsku v početnom oslabení doslova prepadli a prehrali vysoko 0:9.

Vernon De Marco si v prípravnom meraní síl s Fínskom pripísal svoj druhý reprezentačný štart za Slovensko. Do hry prišiel na záverečných 23 minút, a prispel k triumfu slovenského národného tímu 2:0.

Myenty Abena spolu s reprezentáciou Surinamu cestoval na prípravné stretnutia do Thajska. Náš stredný obranca odohral celý druhý polčas, Surinam v Thajsku napokon prehral najtesnejším rozdielom 0:1.

Naši kmeňoví hráči boli v akcii aj za slovenskú reprezentáciu do 21 rokov. Matúš Vojtko viedol mladých Slovákov v kvalifikačnom súboji so Španielskom (2:3) s kapitánskou páskou na rukáve. Filip Lichý odohral so Španielmi i v prvom kvalifikačnom zápase so Severným Írskom (2:1) plnú minutáž.

V akcii boli aj naši mladí hráči. Adam Hrdina odchytal prípravný zápas medzi slovenskou reprezentáciou do 19 rokov a výberom Egypta do 20 rokov (2:2). Marek Mičák odohral 74 minút v prvom meraní síl medzi Slovenskom a Egyptom (1:0), David Džavoronok zasiahol do oboch zápasov.

Tomáš Kachnič zasiahol do stretnutí za slovenskú reprezentáciou do 18 rokov na turnaji v Portugalsku, kde mladí Slováci remizovali so Severným Macedónskom (0:0) i Gruzínskom (0:0), a podľahli Portugalsku 0:3.

Slovanisti Maximilián Marko Martin Homola boli so slovenskou reprezentáciou do 17 rokov na turnaji 2. kola kvalifikácie o postup na majstrovstvá Európy. Mladí Slováci remizovali s Grékmi (1:1) i Holanďanmi (1:1), o postupové šance ich obrala prehra 1:3 s Maďarskom. Do dvoch zápasov zasiahol Maximilián Marko.