Úvod Správy Niké liga Rozhodnúť môže aj najmenší detail

Rozhodnúť môže aj najmenší detail

Jaromír Zmrhal pred derby v Trnave.

Liga sa po reprezentačnej prestávke vráti ďalším pokračovaním najslávnejšieho slovenského derby. Belasí sa v nedeľu o 17:00 predstavia v Trnave. Žiaľ, tentoraz bez našich fanúšikov. Naše mužstvo však chce slovanistov a slovanistky potešiť aspoň na diaľku.

Derby nasleduje po reprezentačnej prestávke. „Počas pauzy nás nezostalo veľa, viacerí chalani išli reprezentovať svoje krajiny. Myslím si, že tí, ktorí sme tu zostali, sme dobre potrénovali. Mali sme aj nejaký priestor na odpočinok, ktorý občas padne vhod. Potom sme to zase dohnali späť a nabrali sme kondíciu. Venovali sme sa aj cvičeniam v posilňovni, čo je tiež vždy dobré si urobiť, pokiaľ je na to čas. Sme dobre pripravení a dobre naladení na vyvrcholenie sezóny,“ hovorí Jaromír Zmrhal. Od derby už budú liga a pohár pokračovať do svojho finále prakticky bez prestávky. 

Prvé zápasy po asociačnom termíne bývajú v istom slova zmysle špecifické. „Po dvojtýždňovej pauze možno trošku vypadnete z hernej praxe, ale rozhodne nie tak výrazne ako to býva na začiatku sezóny či štarte jarnej časti. Mnohí chalani boli s reprezentáciami, kde boli v zápasovom zaťažení. Snáď by nás to teda tak výrazne nemalo ovplyvniť.“ 

Posledné derby sme odohrali v závere februára, čiže pred niečo vyše mesiacom, v Bratislave. Prinieslo naše dve veľké príležitosti, keď strelu Ivana Šaponjiča zastavila ľavá žrď, a hlavičku Vladimíra Weissa ml. zase na bránkovej čiare odvracal Martin Škrtel. Gól vtedy nepadol.

„Derby sa často prejavuje tak, že to možno nie je taký pekný futbal. Nikto nechce prehrať žiaden súboj ani urobiť chybu. Dôležitá je koncentrácia v každom momente. Ukázali sme si niečo z posledného vzájomného zápasu a vieme, ako by sme chceli hrať. Bolo by dobré, ak by už padol gól, samozrejme, z našej strany. Myslím si, že derby bude o hlave, psychike. Verím, že sme na to dobre pripravení a zvládneme to,“ skonštatoval 28-ročný krídelník. 

Jaromír Zmrhal už zažil najslávnejšie slovenské derby, skúsenosti má aj zo slávneho pražského súboja medzi Slaviou a Spartou. Čo podľa neho môže rozhodovať v takýchto vybičovaných dueloch? „Rozhodnúť môže najmenší detail. Jedna chyba môže znamenať gól, pričom ďalší už padnúť nemusí. Môže, ale aj nemusí to byť zápas o jednom góle. Akonáhle sa však jeden z tímov ujme vedenia, získava ohromné sebavedomie a môže mu to v ďalšom priebehu veľmi pomôcť.“

Belasí majú pred druhou Trnavou 13-bodový náskok, pričom do konca ligy zostáva vrátane derby ešte sedem zápasov. Je jasné, o čo v derby tiež pôjde, no hráči sa nechcú veľmi pozerať na tabuľku. „Za seba môžem povedať, že sa snažím nevenovať prehnanú pozornosť tabuľke, správam, mediálnym výstupom a podobne. Rád poskytnem rozhovor, no nevyhľadávam potom o sebe informácie. Viem, že máme náskok. Je to však derby a tam nezáleží, či ste prví, druhí alebo poslední. Vždy idete na maximum a vyhrať môže ktokoľvek. Náskok ani tabuľkové postavenie v tomto prípade nie sú natoľko podstatné,“ skonštatoval Jaromír Zmrhal, ktorý adresoval aj odkaz našim fanúšikom, ktorí žiaľ z dôvodu rozhodnutia DK SFZ o zákaze účasti priaznivcov hostí na derby nemôžu vycestovať do Trnavy.

„Je to škoda, veľmi radi by sme ich tam mali, no žiaľ, nie je to možné. Budeme však cítiť aj podporu na diaľku. Na ihrisku sa pobijeme o priaznivý výsledok. Musíme sa minimálne vyrovnať súperovi v súbojoch, šprintoch a myslím si, že keď sa nám to podarí a budeme koncentrovaní, môžeme byť lepší v rozhodujúcej fáze na lopte,“ uzavrel český krídelník.

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
ŠK Slovan získal druhú letnú posilu.
Naša prípravka zdolala aj Bayern Mníchov.
Belasí v stredu absolvovali komplexné fyzické testovanie.

Neprehliadnite

Prvý rozhovor s našou treťou letnou posilou.
ŠK Slovan získal výraznú posilu do ofenzívy.
Aktuálna edícia dresov zaznamenala veľký úspech u fanúšikov

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.