Úvod Správy Fortuna liga Radostná správa: Jurij Medveděv začal individuálne trénovať

Radostná správa: Jurij Medveděv začal individuálne trénovať

Jurij Medveděv o svojom návrate do individuálneho tréningu.

Skvelá správa z belasej kabíny. Jurij Medveděv sa dnes ráno prvýkrát po vážnom zranení oka hlásil na tréningu. Zatiaľ sa pripravuje individuálne, no nesmierne sa teší, že je späť medzi svojimi.

Návrat do tréningu prišiel o niečo skôr než hovorili prvotné prognózy. „Lekár v pondelok na kontrole skonštatoval, že sa to po operácii zhojilo dobre, a že môžem začať trénovať. Pôvodne som mal byť bez tréningu 4 mesiace, čiže sme jeden mesiac v pluse (úsmev). Musím sa ešte vyvarovať úderom do hlavy, hlavičkám a podobným veciam. Aj tak sa však veľmi teším, že som späť medzi chalanmi. S veľkou chuťou som dnes ráno prišiel na svoj prvý tréning,“ vyhlásil Jurij Medveděv, ktorý dnes úsmevmi naozaj nešetril.

Náš krajný obranca prezradil aj náplň svojho úvodného tréningového dňa. „Tri mesiace som nemohol vôbec nič robiť. Dnes sme začali precvičovať nohy, ruky, komplet celé telo. Na záver som si dal stacionárny bicykel. Uvidíme, ako moje telo do ďalšieho dňa zareaguje. Postupne budeme pridávať záťaž, pribudnú aj behy vonku na ihrisku,“ skonštatoval 25-ročný rodák z Kazachstanu, ktorý však vyrastal v Česku.

Jurij prvý tréning po dlhej pauze zvládol. „Očakával som, že na tom budem horšie, čo sa týka svalovej hmoty a celkovo. Dnešok ukázal, že som na tom celkom dobre, napriek pauze. Trošku cítim tuhnutie nôh a veci, ktoré k tomu patria, no inak to hodnotím pozitívne.“

Dôležité je, že Jurij Medveděv je po vážnom zranení oka späť a môže sa začať postupnými krokmi pripravovať na svoj návrat. Veríme, že ho opäť uvidíme v belasom drese v takej forme, ako ho poznáme. „Krátko po zranení som mal strach, priznávam. Ak by som však začal plakať a nehral futbal do konca života, tak by to nebolo dobré a nijako by som si nepomohol. Lekár mi pri debate povedal, že je to na mojom rozhodnutí, no on by na mojom mieste s futbalom pokračoval. Preto sa teraz pozerám už len pred seba a do budúcnosti. Začínam makať na svojom návrate. Mám čas nabrať kondíciu a poriadne sa nachystať. Uvidíme, kedy už pôjdem naplno aj do hlavičiek, netreba nič uponáhľať. Riešime ešte kontaktné šošovky, prípadne nejaké ochranné okuliare. Keď už bude všetko dobré, budem môcť naskočiť do zápasu. Neviem sa toho okamihu dočkať, napĺňa ma optimizmom a dobrou energiou,“ skonštatoval bývalý hráč Plzne či Senice, ktorý do Slovana prišiel začiatkom roka 2018.

Počas náročného obdobia našiel Jurij Medveděv oporu a podporu v klube a samozrejme medzi svojimi najbližšími. „So spoluhráčmi sme boli v kontakte, stretávali sme sa, chodil som za nimi do kabíny i na zápasy. Hneď v pondelok po kontrole som šiel na Slovan oznámiť, že od utorka začínam trénovať. Chalani mali radosť a dnes ma veľmi pekne privítali,“ pokračoval náš obranca, ktorý adresoval aj viaceré poďakovania.

„Veľké ďakujem patrí Slovanu – ľuďom z vedenia, ktorí mi na druhý – tretí deň zariadili operáciu, a taktiež hlavnému trénerovi za trpezlivosť a neustálu podporu. Obrovské ďakujem patrí v prvom rade rodine, ktorá pri mne stála – moja snúbenica a synček, ktorý mi každý deň robí radosť, zvlášť keď sme spolu boli od rána do večera. Taktiež som vďačný rodičom. Všetci v rodine ma držali nad vodou a podporovali ma, že to bude dobré, a že si ešte zahrám futbal. Ďakujem aj fanúšikom Slovana, ktorí mi písali správy a podporovali ma, tiež mi veľmi pomohli. Teraz, keď sa cítim lepšie, sa už neskutočne teším opäť na ihrisko a neviem sa dočkať, keď v belasom drese vybehnem na Tehelné pole,“ uzavrel Jurij Medveděv.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Prehľad vystúpení našich reprezentantov.
Pošlite svoje otázky Vernonovi De Marcovi.
Vydražte si dresy a pomôžte dobrej veci.

Neprehliadnite

Prehľad vystúpení našich reprezentantov.
Vydražte si dresy a pomôžte dobrej veci.
Vstupenky si môžete rezervovať cez webovú stránku programu Belasé srdce.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2022 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.