Úvod Správy Juniori Belasí remizovali v Dubnici nad Váhom

Belasí remizovali v Dubnici nad Váhom

FK Dubnica nad Váhom – ŠK Slovan Bratislava U21 0:0.

ŠK Slovan U21 v 22. kole II. ligy remizoval v Dubnici nad Váhom 0:0. Belasí získali v prebiehajúcej sezóny svoj prvý bod z ihriska súpera.

Počas reprezentačnej prestávky mohla belasá U21 počítať s pomocou hráčov z kádra A-mužstva. Prvý polčas priniesol spočiatku opatrnejší futbal. Pre oba tímy to bol veľmi dôležitý duel, v hre boli cenné body v súboji o udržanie sa. Zverenci Vladimíra Gálu boli v prvom dejstve najbližšie ku gólu po krídelnej akcii Čavriča, ktorý pred bránou hľadal Adlera, no lopta skončila na hornej sieti. Dubničania mali tiež svoje šance, priamy kop Martineka skončil na brvne, a po jednej zo skrumáží naša defenzíva na trikrát zablokovala strely z kopačiek domácich futbalistov.

V druhom polčase sa futbal trochu rozbehol. Slovanisti mohli ísť do vedenia. Adler najprv spoza šestnástky peknou strelou mieril pod brvno, Vavrúš vytlačil nad. Následne po ďalšej kombinačnej akcii a spätnej prihrávke Pauscheka zakončil Adler zblízka do brvna. Individuálne sa cez dvoch protihráčov presadil Čavrič, pri zakončení ho v poslednej chvíli zastavil vracajúci sa obranca Dubnice. V závere sa ešte do brejku dostal Schlossár, no tiež mieril nepresne. Domáci hrozili najmä zo štandardných situácií, no v záverečných minútach mali aj oni veľkú príležitosť. Ružinský však podržal svoje mužstvo a zo súboja zoči-voči voči dubnickému protihráčovi vyšiel úspešne.

Belasá U21 je v tabuľke naďalej na 15. mieste, stiahla aspoň odstup od Bardejova a Púchova, na prvú nezostupovú priečku stráca aktuálne 5 bodov. Najbližšie naši mladíci privítajú žilinskú rezervu, hrať sa bude v sobotu 2. apríla o 10:30 na Pasienkoch.

„Chceli sme získať tri body. Súper sa prakticky zavrel na vlastnej polovici, ťažko sme sa dostávali cez obranný blok. Dubničania sa hneď po strate lopty zatiahli na svoju polovicu. V prvom polčase sme mali loptu častejšie pod kontrolou, no stále sme hrali pred líniou brániacich hráčov. Druhý polčas bol z našej strany lepší, zlepšili sme pohyb, čím sme si vytvorili viac priestoru najmä z krajných vertikál. Vytvorili sme si príležitosti, trafili sme žrď. Ak chceme naplno bodovať, musíme také šance premieňať. Mrzí nás, že sme tento duel nedotiahli do víťazného konca. Na konci však musíme brať aj remízu, ideme ďalej, do konca je ešte 8 kôl. Chceme ich čo najlepšie odohrať a pobiť sa o záchranu až do konca,“ zhodnotil tréner tímu Vladimír Gála.

FK Dubnica nad Váhom – ŠK Slovan Bratislava U21 0:0

Žltá karta: 73. Nikitin (Slovan)

Rozhodovali: Holas – Súkeníková, Juhos

Návšteva: 250 divákov

Dubnica nad Váhom: Vavrúš – Bilovský, Martinek, Kramár, Rizie (59. Levai), Babovič, Janco (90. Dubova), Isaac (59. Cyprian), Lazarchyk (77. Štefánek), Shliakhov (77. Nomilner), Pagáč

Slovan U21: Ružinský – Pauschek, Radulovič – Veličkovič, Laczkó, Tóth – Agbo, Mustafič – Čavrič (75. Haramia), Čerepkai (75. Schlossár), Nikitin (90. Kušnír) - Adler

Pozrite si vyjadrenia trénerov po včerajšom derby.