Úvod Správy Ženy Belasé predviedli skvelý obrat

Belasé predviedli skvelý obrat

Prehľad výsledkov ženských tímov ŠK Slovan.

Ženské družstvo ŠK Slovan predviedlo v poslednom kole dokonalý obrat. Belasé doma prehrávali s Ružomberkom 0:2. Dôležitý kontaktný gól strelila tesne pred prestávkou Natália Botková. Po prestávke pokračovala aktivita slovanistiek. Timea Rojnik vyrovnala na 2:2 a po vlastnom góle Červeňovej napokon belasé vyhrali 3:2. V tabuľke sú na prvom mieste s 5-bodovým náskokom pred Myjavou.

„Vedeli sme, že Ružomberok nebude ľahký súper, čo sa aj potvrdilo. Do zápasu sme vstúpili zle, keďže po individuálnej chybe v defenzíve sme rýchlo prehrávali 0:1. Tento gól nás znervóznil, negatívne sa preniesol do našej hry v priebehu celého prvého polčasu. Do kabín sme šli za stavu 1:2. Po prestávke naše dievčatá ukázali charakter a otočili zápas. Pevne však veríme, že tento duel bol pre nás poučením do budúcna. Čakajú nás zaujímavé zápasy v nadstavbe, na ktoré sa chceme čo najlepšie pripraviť a zjednotiť sa ako tím,“ skonštatoval tréner ženského výberu Pavol Šiška.

Belasé ešte predtým zvládli aj prvé pohárové semifinále v Petržalke, kde zvíťazili 2:0.

Úspešné boli aj naše mládežnícke ženské výbery – tím WU19 zdolal Petržalku 7:0, výber WU15 zvíťazil 5:0.

I. liga žien – 18. kolo

ŠK Slovan Bratislava – MFK Ružomberok 3:2 (1:2)

Góly: 45. Botková, 72. Rojnik, 79. Červeňová (vl.) – 7. Mastráková, 35. Kovalikova

Zostava Slovana: Rezeková – Čeriová, Botková, Halásová, Čerňaková, Hanková, Švecová, Ščasnárová (60. Tipulová), Rojnik (89. Cepková), Moravčíková (81. Geletová), Hrdličková

1. semifinále Slovenského pohára žien

FC Petržalka – ŠK Slovan Bratislava 0:2 (0:1)

Góly: 29. Hanková, 74. Jalakšová

Zostava Slovana: Rezeková – Halásová, Surová (81. Moravčíková), Vargová, Botková, Hanková (46. Jalakšová), Švecová, Ščasnárová, Cepková (67. Geletová), Čerňaková, Rojnik (46. Tipulová)

I. liga WU19 – 14. kolo

ŠK Slovan Bratislava – FC Petržalka 7:0 (4:0)

Góly: 15. a 26. Surová, 50. a 60. Geletová, 24. Turlikova, 38. Jalakšová, 69. Moravčíková

Zostava Slovana: Opalková – Čerňaková, Surová, Rojnik (49. Múcsková), Hatinová, Moravčíková, Kozárová, Jalakšová, Turlikova, Stroppiana, Geletová

I. liga WU15 – 14. kolo

ŠK Slovan Bratislava – FC Petržalka 5:0 (4:0)

Góly: 6., 20. a 41. Glézlová, 14. Ivanová, 18. Horváthová

Zostava Slovana: Sorbyová – Glézlová, Snopková, Vaculová, Mišúthová, Blažeková, Gibejová, Pálková, Gondová, Riegel, Važanová, Horváthová, Miškovičová, Ivanová, Tordajiová, Turoňová

ŠK Slovan má k dispozícii tisíc vstupeniek.
V sobotu sme ocenili najlepšie hráčky a hráčov z Akadémie za mesiac marec.