Úvod Správy Niké liga Sedem zaujímavostí z posledného zápasu

Sedem zaujímavostí z posledného zápasu

Čo vám možno uniklo?

Belasí v poslednom zápase pred reprezentačnou prestávkou nadelili Seredi päť gólov. Naše mužstvo nielen presnými zásahmi viackrát roztlieskalo fanúšikov na Tehelnom poli. Prinášame vám sedem zaujímavostí zo sobotňajšieho duelu so Sereďou.

1. Naďalej stopercentní

So Sereďou máme v lige priam výnimočnú bilanciu. V sobotu sme totiž vyhrali jedenásty vzájomný ligový zápas z jedenástich. S týmto súperom sme teda naďalej stopercentní, pričom celkové skóre 32:4 hovorí tiež jasnou rečou v náš prospech.

2. Oživenie z lavičky

Vladimír Weiss st. v 76. minúte poslal do hry troch čerstvých hráčov. Na ihrisko prišli Uche Agbo, André Green i Aleksandar Čavrič. Striedajúci hráči priniesli potrebné oživenie i produktivitu po dvoch takmer identických akciách. Uche Agbo vyslal dve presné prihrávky na Andrého Greena, ktorému stačili tri, resp. dva dotyky, aby dvakrát prekonal brankára Chudého.

3. Greenov osudový súper

Pri Andrém Greenovi sa ešte pristavíme. Zo Serede sa totiž stáva jeho špeciálny súper – v auguste minulého roka práve proti Seredi debutoval v belasom drese. V novembrovom vzájomnom zápase strelil svoj prvý ligový gól na Slovensku, a teraz sa strelecky presadil hneď dvakrát. Pre Andrého to boli po tom, ako pre menšie zdravotné ťažkosti vynechal duel s Ružomberkom, dôležité dva góly.

4. Neočakávaný vývoj, o to lepší výsledok

Nestáva sa často, aby belasí na Tehelnom poli inkasovali prvý gól. V tejto sezóne sme doma prehrávali len v európskych dueloch s Kodaňou a Olympiakosom Pireus, pričom zápas s Olympiakosom sme aj v oslabení dotiahli do remízového konca, a v ligových súbojoch so Zlatými Moravcami a teraz so Sereďou. Prvý inkasovaný gól bol v oboch prípadoch nasledovaný parádnym obratom – proti ViOnu sme na jeseň otočili z 0:1 na 4:1, so Sereďou dokonca na 5:1.

5. Potlesk pre Ljubičiča

Pekný okamih nastal aj v závere zápasu. V 83. minúte musel predčasne striedať Marin Ljubičič, ktorý bol ošetrovaný za bránkovou čiarou pri sektore našich fanúšikov. Belasí priaznivci nezabudli, že Marin v rokoch 2018-2020 nosil dres najúspešnejšieho slovenského klubu a okrem iného strelil pamätný gól pri triumfe nad Besiktasom. Fanúšikovia skandovali Marinovo meno, ten im taktiež symbolicky zatlieskal.

6. Opäť vyšší náskok na čele

Belasým sa po treťom kole nadstavby opäť podarilo navýšiť náskok na čele tabuľky. Na čele máme aktuálne 13-bodový náskok pred druhou Trnavou a 14-bodový pred tretím Ružomberkom. Do konca sezóny nás však stále čaká náročných sedem duelov. Ten najbližší už v nedeľu 3. apríla v derby v Trnave.

7. Nová generácia

Nielen futbal sa trápi s len postupným návratom fanúšikov na tribúny po uvoľnení obmedzení. O to viac si vážime všetkých slovanistov a slovanistky, ktorí prišli v sobotu na štadión. Na Tehelné pole postupne prichádza aj nová generácia fanúšikov v podobe tých najmenších priaznivcov. Veríme, že aj detskí fanúšikovia si sobotňajší zápas naplno užili.

Názory trénerov po zápase 9. kola nadstavby Niké ligy 2023/24 FK Železiarne Podbrezová - ŠK Slovan Bratislava (2:1).
FK Železiarne Podbrezová – ŠK Slovan Bratislava 2:1.

Tridsaťkrát nám nestačí, majstri sú vždy belasí.
Ako reagovali fanúšikovia Slovana na otázku, či nám stačí 30 titulov?