Prehľad mládeže: Šesť belasých víťazstiev a parádny gól z polovice ihriska

Prehľad výsledkov mládeže.

Počas uplynulého víkendu boli v akcii naše dorastenecké a žiacke výbery.

Starší dorastenci sa v mládežníckom vydaní derby predstavili v Trnave. V kvalitnom zápase sa zrodila remíza 1:1, keď za belasých vyrovnával striedajúci Kirill Nikitin. Náš starší dorast sa v priebežnej tabuľke nachádza na piatej priečke.

Mladší dorastenci privítali doma Poprad. V zápase mladšieho dorastu do 17 rokov (U17) sa na góly čakalo do druhého polčasu. Skóre napokon otvoril Alexej Maroš, a to doslova exkluzívnym spôsobom. Z polovice ihriska prehodil brankára Popradu a poslal tak belasých do vedenia. Naša U17 napokon vyhrala 2:0 a v ligovej tabuľke je tretia.

Aj belasá U16 doma dokázala zdolať súpera spod Tatier. Belasí išli rýchlo do vedenia po presnom zásahu Michala Šauliča. A aj keď mali naši mladíci ešte ďalšie príležitosti, stav 1:0 sa už nezmenil. Body však zostali v Bratislave, belasá U16 sa v tabuľke nachádza na štvrtom mieste.

Starší žiaci sa predstavili v Dubnici nad Váhom – U15 dokázala zvíťaziť 3:1, výber U14 si odviezol bod za remízu 1:1.

Naši mladší žiaci si navzájom pomohli, a vydolovali tri víťazstvá. Naša U13 sa v rámci bratislavskej súťaže stretla s o dva roky starším výberom Lamača, no triumfovala vysoko 10:1.

V rámci ligovej súťaže boli naše žiacke výbery „poposúvané,“ keď sa výbery U12 a U11 stretli s o rok staršími tímami z Púchova. Mladí slovanisti boli na Považí úspešní a potešili predovšetkým herne, a taktiež výsledkovo.

Prehľad výsledkov mládeže ŠK Slovan počas uplynulého týždňa

19. kolo

FC Spartak – ŠK Slovan 1:1 (1:0) – gól  Nikitin

Zostava Slovana: Hrdina – Mičák (59. Božik), Vaško, Kachnič, Patrnčiak (71. Nikitin), Hudec, Koseček, Džavoronok, Kušnír (59. P. Dornai), Čongrády, Mišovič

Michal Suchomel, tréner U19: „Najslávnejšie slovenské derby má svoj náboj aj v mládežníckych kategóriách, obzvlášť v tej najstaršej. Oba vo forme hrajúce tímy natiahli svoju šnúru bez prehry, pretože sa zrodila remíza 1:1.
Takmer celý prvý polčas sme mali pod kontrolou, súper sa prezentoval výbornou organizáciou v defenzíve a dobrými prechodovými fázami v ofenzíve, ktoré sme dokázali eliminovať až na 44. minútu, keď Trnava do šatne skórovala na polčasových 1:0. Dovtedy Kušnírovu strelu vyrazil brankár domácich na roh a po peknej kombinačnej akcii Džavoronkovu spätnú prihrávku a Kušnírove zakončenie z 10 metrov zázračne vyrazil domáci brankár. V druhom polčase sa obraz nezmenil, opäť sme mali príležitosť na skórovanie, keď Dornaiovu prihrávku zakončoval Mišovič opäť len do brankára. Odmenou nám bolo vyrovnanie Nikitinom, keď sa presadil individuálne medzi dvojicou obrancov a exportne prestrelil brankára. V závere chceli obe mužstvá strhnúť víťazstvo na svoju stranu, ale v dobrom zápase už gól nepadol.“

17. kolo

ŠK Slovan – FK Poprad 2:0 (0:0) – Maroš, Ivanics

Zostava Slovana: Vydarený – Homola, Marušin, R. Slovák (69. Kocian), J. Šalkovič (87. Čajági), Murár (69. Sikorjak), Nemeškürti (77. Masaryk), Maroš, Ivanics, Balko, Renko (77. Lendel)

Patrik Lipnický, tréner U17: „Proti dobre organizovanému súperovi, ktorý väčšinu zápasu bránil v hlbokom bloku, sme sa nepresadzovali úplne jednoducho. Mali sme územnú prevahu, oveľa vyššie držanie lopty, ale bez želateľného vyústenia vo finálnej fáze. Najmä prvý polčas nám pri realizácií útočných akcií chýbala lepšia ponuková činnosť, dynamickejšia práca s loptou, rýchlejšia a častejšia zmena ťažiska hry a hlavne viac kreativity a prekvapivých riešení v našej útočnej zóne. Celkom dobre sme ale pracovali v defenzíve. Fungoval nám pressing na súperovej polovici, po strate lopty sme tiež správne reagovali a nepúšťali súpera do potencionálnych protiútokov. V polčasovej prestávke sme si povedali, čo potrebujeme v našom prejave zmeniť a vylepšiť. Hráči to aj dokázali preniesť na ihrisko, zlepšeným výkonom a dvoma peknými gólmi rozhodli o našom víťazstve.“

17. kolo

ŠK Slovan – FK Poprad 1:0 (1:0) – Šaulič

Zostava Slovana: Spišák – Held, Meliš, Fronko, Spišiak, Denko, Jurišta, S. Dornai (60. Rusnák), Gašpar, Šaulič (64. Husarčík), Józsa (60. Kozyk)

Marián Bochnovič, tréner U16: „V domácom zápase s Popradom sme chceli hneď od začiatku hrať aktívne, napádať súpera už pri rozohrávke a rýchlo streliť úvodný gól. Už v prvej minúte sme mali gólovú šancu, ktorú sme nepremenili. Boli sme aj naďalej aktívni, snažili sme sa o priamočiary prechod do útoku, čo sa nám vcelku darilo. Po peknej akcii sme dali prvý gól, keď Józsa prihral Šauličovi, ktorý sa pekne uvoľnil a otvoril skóre strelou z vnútra pokutového územia. V ďalšom priebehu sme si vypracovali ďalšie gólové príležitosti, no nepodarilo sa nám žiadnu premeniť. Súper si nevypracoval prakticky žiadnu šancu, len v prvom polčase mal šancu po chybe Fronka. Podľa priebehu zápasu to bolo zaslúžené víťazstvo, len mrzieť nás môže nepremieňanie veľkého množstva gólových príležitostí.“

Slovan U15 – I. liga starších žiakov

15. kolo

FK Dubnica nad Váhom – ŠK Slovan 1:3 (0:2) – Horváth, Polakovič, Kodhaj

Zostava Slovana: Malovec – Polakovič, Lengyel, Dom. Balog (60. Červenka), Švec (60. Šablatúra), Rajčan (60. Haba), Kodhaj, Canolli (41. Kireth), Hrica (41. Rúsek), Horváth, Németh

Attila Illés, tréner U15: „Odohrali sme dobrý zápas. Chalani hrali disciplinovane a aktívne smerom dopredu. Súper bol nepríjemný, dôrazný v osobných súbojoch. Podarilo sa nám vytvoriť si množstvo príležitostí, len nie vždy sme boli efektívni a dôrazní pri zakončení. Za predvedené výkony si chalani zaslúžia pochvalu.

Slovan U14 – I. liga starších žiakov

15. kolo

FK Dubnica nad Váhom – ŠK Slovan 1:1 (1:0) - Lukáček

Zostava Slovana: Chudý – Hajko, Richter, Barnáš, Féder, Mateáš, L. Šalkovič, Treplan (51. Jenčuš), Toplanský (36. Marcelli), Novák, Halla (36. Lukáček)

Michal Polčic, tréner U14: „V Dubnici sme odohrali náročný zápas, keďže súper od začiatku pôsobil veľmi kompaktne a bojovne. Prvý polčas sme sa nevedeli vyrovnať s dôrazom domácich hráčov a chýbal nám výraznejší pohyb v stredovej a útočnej zóne. V druhom polčase sme riešenie herných situácií zjednodušili, dokázali sme vyrovnať a vytvoriť si ďalšie nebezpečné situácie pred bránou súpera. Chýbal nám však dôraz v pokutovom území. Čakajú nás náročné zápasy v nadstavbe, na ktoré sa všetci tešíme a my tréneri veríme, že naši hráči budú naďalej ukazovať individuálnu a tímovú kvalitu.“

Slovan U13 – súťaž starší žiaci (SZM), Bratislava - mesto

15. kolo

ŠK Slovan U13 – FK Lamač U15 10:1 (5:1) – Ricotti 4, Hofstädter 2, Štepanovský, Vician, Maderič, Bachan

Zostava Slovana: Huber – Horník, Berko, Havlík, Szabo, Zanchetta, Štepanovský, Hofstädter, Vician, Maderič, Ricotti – Hacker, Bachan, Čekovský

Tomáš Fedák, tréner U13: „Zo začiatku nám chvíľu trvalo sa dostať do zápasu proti staršiemu súperovi, ktorý mal zopár fyzicky vyspelejších hráčov, no po prvom góle sa chlapci ukľudnili a dostali sa na tu správnu streleckú vlnu. Škoda nepremenených šancí, pretože to mohlo skončiť vyšším gólovým rozdielom. Čo sa týka našej hry, boli tam skvelé futbalové momenty, no aj veľa nepresností a individuálnych chýb, ktorým sa musíme v ďalších zápasoch vyvarovať.“

I. liga mladších žiakov (U13)

14. kolo

MŠK Púchov U13 – ŠK Slovan U12 2:3 (1:1) – Lembakoali, Halanda, Barczi

Zostava Slovana: Hacker - Grožaj, Barczi, Bagi, Lukáč, Katriak, Tittel, Ďurčo, Bálint, Košlík, Žofčák, Havel, Čahoj, Sobolovský, Lembakoali, Halanda

Adrián Lysák, tréner U12: „V zápase proti staršiemu súperovi sme predviedli kolektívny výkon a zaslúžene vyhrali. Aj napriek ťažkému terénu sa hráči snažili hrať kombinačne a priamočiaro. Vytvorili sme si viacero možnosti na skórovanie, ktoré pramenili z úspešne zvládnutých herných situácii. Celkovo nám konfrontácie so staršími súpermi prospievajú, nútia nás hrať vo vyššej intenzite, rýchlejšie s loptou, čoho výsledkom je progres družstva vo všetkých aspektoch hry.“

I. liga mladších žiakov (U12)

14. kolo

MŠK Púchov U12 – ŠK Slovan U11 6:11 (4:4)

Matej Blaži, tréner U11: „Proti o rok staršiemu súperovi na ťažkom teréne sme odohrali z našej strany dobrý zápas . Od začiatku zápasu sme boli lepší tím z hľadiska riešenia herných situácií, dobre sme riešili situácie 1 na 1, dokázali sme sa presadiť a vytvoriť veľké množstvo šancí hernými kombináciami na málo dotykov. Aj keď sme hrali proti o rok staršiemu súperovi, tak sme sa im dokázali vyrovnať aj nasadením a agresivitou v osobných súbojoch a zaslúžene sme vyhrali.“

Pozrite si zostrih stretnutia na Slovan TV.
Belasí v sobotu o 20:30 vyzvú Ružomberok.
Klub má k dispozícii ešte 581 vstupeniek.