Úvod Správy Juniori Belasá U21 s prvým jarným víťazstvom

Belasá U21 s prvým jarným víťazstvom

ŠK Slovan Bratislava U21 – Slavoj Trebišov 2:1.

Belasá U21 sa v 21. kole II. ligy dočkala premiérového jarného triumfu. Naši mladíci zdolali Trebišov 2:1 a získali nesmierne cenné body do ligovej tabuľky.

Za belasú U21 nastúpili aj štyria hráči z kádra A-mužstva, aj tak však naši mladíci nastúpili s tradične nízkym vekovým priemerom. Po opatrnej úvodnej fáze mal prvú šancu Trebišov. Rypák v 18. min postupoval sám na Ružinského, ktorý v súboji zoči-voči uspel a podržal belasých. Platilo tradičné „nedáš-dostaneš“ a slovanisti o tri minúty strelili úvodný gól. Ružinský dlhým výkopom našiel vpredu Adlera, ktorý si rýchlo prebral loptu a z mierneho uhla trafil ideálne k vzdialenejšej žrdi – 1:0. V 27. min viedli belasí už o dva góly. Haramia na pravej strane získal loptu, ktorá sa cez Adlera dostala do stredu k Čerepkaiovi, ktorý z prvej rozvlnil sieť – 2:0. Hostia sa snažili spamätať z dvoch gólových úderov. Do polčasu bolo znížené, keď Begala umiestnil odrazenú loptu k pravej žrdi – 2:1.

Po prestávke sa zverenci Vladimíra Gálu snažili pridať tretí gól, ktorým by zlomili zápas na svoju stranu. Mali aj dobré príležitosti – Haramia po dobrej kľučke mieril nad, Nikitin po brejku zase zoči-voči Drábovi tesne minul bránu. Trebišov sa začal vážnejšie pripomínať až s blížiacim sa záverom. V 69. min nevyužili hostia tutovku, keď po prečíslení prekopli bránu. Slovanisti v závere dobre bránili a nepúšťali súpera do šancí. Zo záverečnej snahy Trebišova rezultovala len hlavička po rohu, ktorú si Ružinský postrážil.

Belasá U21 tak dosiahla prvý jarný triumf a pomohla si aj v tabuľke. Stále je na 15. mieste, no stratu na dvanásty Púchov stiahla na 4 body. Najbližšie sa naši mladíci predstavia v Dubnici, kde sa bude hrať v sobotu 26. marca o 14:30.

Vladimír Gála, tréner ŠK Slovan U21: „Po slabšom druhom polčase z Petržalky sme dnes nadviazali na doterajšie jarné výkony. Prvý polčas spĺňal kritériá, ktoré chceme. Dali sme dva pekné góly a v hre bolo to, čo sme chceli. Inkasovali sme po vlastnej nedisciplinovanosti, ale to sú emócie a futbal. Cez prestávku sme si zdôrazňovali, že potrebujeme ustáť snahu Trebišova o vyrovnanie. V druhom polčase sme chceli byť aktívni a nedostávať sa pod tlak. V posledných 15 minútach prvého polčasu sme totiž veľa kazili, no podarilo sa nám to eliminovať. Po prestávke sme už nestrácali toľko lôpt, nedostali sme sa pod tlak a dokázali sme viac podržať loptu. Prišli aj brejky a šance, škoda, Nikitin bol blízko k tretiemu gólu. Dobrou taktickou hrou sme však záver ustáli a tešíme sa z troch bodov. Stále žijeme a budeme hrať naplno až do konca za klub, za súťaž a za hráčov.

Čo sa týka dôležitosti dnešného duelu z pohľadu tabuľky, nevyvíjali sme na hráčov tlak. Medzi riadkami sme ich však nabádali, že ešte nič nie je stratené, a vďaka dnešnému víťazstvu môže naša nádej naďalej žiť. Tak sa aj stalo. Budeme sa snažiť do posledného zápasu a poslednej minúty. Tieto tri body nás psychicky postavili na nohy. Máme týždeň do ďalšieho veľmi dôležitého duelu v Dubnicu, ktorý nám zase niečo napovie.“

ŠK Slovan Bratislava U21 – Slavoj Trebišov 2:1 (2:1)

Góly: 21. Adler, 27. Čerepkai – 41. R. Begala

Žlté karty: 40. Schlossár, 61. Haramia – 72. Matta

Rozhodovali: Marsal – Halíček, Hrenák

Návšteva: 68 divákov

Slovan U21: Ružinský – Tóth, Laczkó, Radulovič - Veličkovič, Vojtko – Hornyák, Schlossár (71. Kušnír) – Haramia (71. Jackuliak), Čerepkai (90. F. Černák), Nikitin (86. Čech) – Adler (90. Džavoronok)

Trebišov: Dráb – Matta, Filipiak (46. Ilinjo), Šimko, Rokyta, Casado, Digoň (71. Sitarčík), R. Begala, Bajtoš (83. Belko), Danko (83. Straczek), Rypák (71. R. Černák)

ŠK Slovan Bratislava ´B´- OFK Malženice 3:2.
Vstupenky na záverečné dva domáce zápasy sezóny.