Úvod Správy Slovnaft Cup V semifinále s Trenčínom

V semifinále s Trenčínom

Poznáme nášho súpera v semifinále Slovnaft Cupu.

ŠK Slovan sa v semifinále Slovnaft Cupu 2021/22 stretne s AS Trenčín. Rozhodol o tom dnešný žreb na Tehelnom poli. 

Semifinále sa hrá na odvety, prvý duel odohráme v Trenčíne vo štvrtok 7. apríla 19:45. Odveta na Tehelnom poli je naplánovaná na utorok 19. apríla 19:30

V Slovnaft Cupe už podobne ako v európskych pohároch neplatí pravidlo, ktoré zvýhodňovalo gól z ihriska súpera. V prípade nerozhodného súčtu skóre z dvojzápasu by nasledovalo predĺženie, prípadne penaltový rozstrel. Druhou semifinálovou dvojicou je Spartak Trnava a FK Senica. Finále je naplánované na 8. mája, dejisko ešte nebolo určené. 

Ako postupovali

Belasí do semifinále postupne postúpili cez Málinec (7:0), Kováčovú (2:0), Sláviu TU Košice (5:0), Ružomberok (2:0) a Zlaté Moravce (2:0). 

Trenčín postupoval cez Veľký Meder (3:0), Raču (3:0), Príbelce (3:0), Humenné (3:1) a Skalicu (2:0). 

Reakcia na žreb

Richard Trutz, športový riaditeľ: „Tešíme sa na pohárové semifinále. Plne rešpektujeme nášho súpera i výsledok žrebu. Nemali sme nejakú preferenciu, čo sa súpera týka. V týchto fázach, keď sme už blízko finále, si naozaj nenavyberáte. Nevnímame špecificky, že hráme prvý duel vonku, keďže v pohári sa už zrušilo pravidlo o góle z ihriska súpera. Všetko sa rozhodne na ihrisku, všetci v klube veríme, že cez Trenčín dokážeme postúpiť a dostaneme sa do finále. Ideme krok po kroku, no veľmi túžime získať piaty Slovenský pohár v priebehu posledných šiestich rokov.“

História pohárových meraní síl 

S Trenčínom sme sa v nedávnej minulosti v pohári stretli hneď niekoľkokrát. Naposledy vo štvrťfinále edície 2019/20, keď ešte AS hrával svoje domáce stretnutia v Žiline. Po riadnom hracom čase sa duel skončil 2:2, oba naše góly vsietil Rafael Ratao. V penaltovom rozstrele potom Michal Šulla zneškodnil dva pokutové kopy a posunul nás do semifinále. 

Dobre dopadlo aj štvrťfinále zo sezóny 2016/17, keď sme ešte na Pasienkoch zdolali Trenčanov 3:1. Góly vtedy strelili Tamás Priskin, Aleksandar Čavrič a Vukan Savičevič. Nie tak príjemné spomienky máme na finále z ročníka 2015/16, keď sme nad Trenčínom viedli 1:0 po presnom zásahu Adama Zreľáka, napokon sme však prehrali 1:3 a trofej sme nezískali. 

 

Slovan TV
Aktuálne novinky
V Banskej Bystrici sa predstavíme v utorok o 16:00.
Zápas bol preložený z dôvodu nepriaznivého počasia.

Neprehliadnite

Už o 16 dní sa opäť stretneme na Tehelnom poli.
Využite možnosť podporiť Akadémiu ŠK Slovan.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2022 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.