Úvod Správy Niké liga Vďačný za šancu

Vďačný za šancu

Roman Čerepkai o svojom súťažnom debute v A-mužstve.

Roman Čerepkai bol v pohárovom štvrťfinále so Zlatými Moravcami ďalším debutantom v belasom drese. Devätnásťročný Bratislavčan už za A-mužstvo nastúpil na sústredení v Dubaji, no v pohári zažil svoj prvý súťažný štart.

Odchovanec belasých naskočil do hry v 85. minúte, keď na hrote útoku nahradil Ivana Šaponjiča. „Som naozaj veľmi rád a vážim si šancu. Už som bol párkrát na lavičke, veril som, že by mohol prísť aj prvý štart. Bolo to super. Škoda, že na štadióne bolo menej divákov, budem však naďalej trénovať a verím, že sa dočkám štartu aj pred väčšou kulisou na Tehelnom poli. Veľmi si však vážim tento debut, na tribúne som mal prakticky celú rodinu, čiže tešili sa aj oni,“ skonštatoval Roman Čerepkai.

Jeden z najmladších hráčov v kabíne A-tímu sa po striedaní zaradil na hrot útoku. „Tréner mi povedal, aby som dal gól. Verím, že ten príde nabudúce,“ usmieval sa šťastný debutant.

Roman Čerepkai sa od začiatku zimnej prípravy pripojil v rámci tréningového procesu k A-mužstvu. „Konečne som absolvoval kompletnú zimnú prípravu, predchádzajúce roky ma trápili rôzne zdravotné problémy a nebol som ideálne fyzicky pripravený. Tréningy s A-tímom mi dali veľa. Veď už len to, že môžem každý deň trénovať proti najlepším obrancom v lige. Núti ma to pracovať s loptou rýchlejšie na malom priestore, proti naším obrancom sa snažím ísť jeden proti jednému, raz to vyjde, inokedy nie, no stále sa učím. Rovnako sa snažím niečo naučiť od Vlada (Vladimír Weiss ml., pozn. red), predvádza veľkú školu futbalu. Od každého v tíme sa snažím pochytiť niečo dobré,“ hovorí rodený Bratislavčan, ktorý je v Slovane od svojich piatich rokov. „Keď som mal asi 10 rokov, tak som na Pasienkoch vyvádzal Vlada Weissa na reprezentačnom zápase. Je to také milé a pekné, že teraz s ním môžem byť v jednej kabíne a jednom tíme.“

Prvý štart je pre Romana motiváciou. Stále sa túži zlepšovať. „Chcem zlepšiť silu v súbojoch a dynamiku. S kondičným trénerom sme si nastavili určitý plán na dynamiku a podobné veci. Pracujem na tom a verím, že sa budem stále zlepšovať,“ skonštatoval odchovanec belasých.

Pred niečo vyše rokom sa juniorka belasých zmenila na tím U21, ktorého prioritou je uľahčiť mladým hráčom z Akadémie prechod do mužského futbalu. Šancu v ňom dostávajú končiaci dorastenci i mladší šikovní hráči z Akadémie. Roman Čerepkai je jedným z nich, v U21 dostával pod vedením Vladimíra Gálu príležitosť už počas predchádzajúcej sezóny.

„V druhej lige hrajú futbalisti so skúsenosťami z najvyššej súťaže, sú to ťažké zápasy. Určite sú náročnejšie než v dorasteneckej lige. Ako mladému hráčovi mi to dalo veľa, časom som si zvykol na iný futbal než v mládeži. Tím U21 predstavuje dobrý medzistupeň do ligového futbalu,“ uzavrel Roman Čerepkai.

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
V rozmedzí troch dní nás čakajú dva domáce zápasy.
Milan Borjan po víťazstve v Trenčíne.
Názory trénerov po zápase 21. kola Niké ligy 2023/24 AS Trenčín – ŠK Slovan Bratislava (0:2).

Neprehliadnite

ŠK Slovan Bratislava si pripravil pre fanúšikov exkluzívne novinky z kolekcie adidas 2024.
Na čo sa môžeme tešiť vo štvrtok večer?
Unikátne kódy ste obdržali prostredníctvom newslettra.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.