Úvod Správy Juniori Belasá U21 neuspela v bratislavskom derby

Belasá U21 neuspela v bratislavskom derby

FC Petržalka – ŠK Slovan Bratislava U21 4:1.

Belasá U21 sa v 20. kole II. ligy predstavila v malom bratislavskom derby v Petržalke. Naši mladíci boli dlho v hre o dobrý výsledok, v záverečnej 20-minútovke však ešte dvakrát inkasovali a na štadióne v Ovsišti prehrali 1:4.

Zverenci Vladimíra Gálu mali prvú veľkú príležitosť stretnutia, keď Habodasz po rýchlom brejku mieril z výbornej pozície tesne vedľa. Petržalka sa neustále tlačila dopredu a postupom času bola čoraz nebezpečnejšia. Pri prvej veľkej šanci domácich ešte podržal belasých brankár Rybár. Ani on však v 28. minúte nestačil na krížnu strelu Turčáka z bezprostrednej blízkosti – 1:0. Belasí sa po inkasovanom góle otriasli a v 41. minúte vyrovnali. Tóth získal loptu pri rozohrávke Petržalky, potiahol loptu po ľavej strane a prihral do šestnástky Kušnírovi, ktorý pohotovo zakončil – 1:1.

Slovanisti v úvode druhého dejstva nevyužili prečíslenie štyroch proti dvom. Zakrátko platilo „nedáš-dostaneš“ a Petržalka znovu viedla. Laczkó zatiahol v šestnástke záchrannú brzdu a po jeho nedovolenom zákroku premenil Gašparovič nariadenú penaltu – 2:1. Od tohto momentu mala Petržalka hru pod kontrolou, belasí sa naopak zo zápasu postupne vytrácali. Gólovú poistku dodal domácim Turčák a na konečných 4:1 zvýšil v závere Gašparovič.

Belasá U21 je v tabuľke na 15. mieste so šesťbodovou stratou na prvú nezostupovú priečku. Naši mladíci sa najbližšie predstavia doma, v nedeľu 20. marca o 10:30 vyzvú na Pasienkoch SLAVOJ Trebišov.

„Domáci síce začali tlakom, z ktorého si vytvorili niekoľko rohových kopov, tie sme úspešne eliminovali. My sme mali veľkú príležitosť po brejku, ktorú sme nevyužili. Petržalka mala v poli hernú prevahu, čo využila na úvodný gól po našom nedôraze v šestnástke. Podarilo sa nám vyrovnať po dobrom zisku v strednej zóne a rýchlom brejku. Druhý polčas sme začali prečíslením štyroch proti dvom, nezužitkovali sme ho, Petržalka odpovedala premenenou penaltou. V týchto fázach sme kazili veľa ľahkých lôpt, neboli sme už dostatočne nebezpeční a súper dal po našich chybách ďalšie dva góly. V tomto zápase rozhodli individuality a rozdieloví hráči na strane súpera a naše individuálne chyby, ktoré by sa v takomto zápase nemali vyskytovať,“ zhodnotil tréner tímu Vladimír Gála.

FC Petržalka – ŠK Slovan Bratislava U21 4:1 (1:1)

Góly: 28. a 71. Turčák, 54. a 86. Gašparovič (prvý z 11 m) – 41. Kušnír

Žlté karty: 60. Obročník – 49. Baláž, 80. Habodasz,

Rozhodovali: Parilák – Ralbovský, Lalo

Návšteva: 523 divákov

Petržalka: Krížik – Kuník, Š. Kozák, Nemec, Kohút, Danek (80. Vlasák), Obročník (89. T. Tóth), Gašparovič, Turčák (80. Bombík), Riznič (46. Hurný), Štefanec (70. Harba)

Slovan U21: Rybár – Mičák (89. Kachnič), Radulovič-Veličkovič, Laczkó, Baláž (63. Čech) – Habodasz, Hornyák – Haramia (76. F. Černák), Kušnír (63. Raffay), A. Tóth (63. Mišovič) - Nikitin