Úvod Správy Niké liga Belasí v závere prišli o víťazstvo

Belasí v závere prišli o víťazstvo

ŠK Slovan Bratislava - MFK Ružomberok 1:1.

ŠK Slovan v 2. kole nadstavby Fortuna ligy o titul remizoval s Ružomberkom 1:1. Belasí od piatej minúty viedli po presnom zásahu Vladimíra Weissa ml., no náskok neudržali a v nadstavenom čase zápasu inkasovali vyrovnávajúci gól. Naďalej sme lídrami tabuľky, náš náskok pred Trnavou sme v tejto chvíli navýšili na 12 bodov, no Spartak hrá ešte v nedeľu večer v Dunajskej Strede. Najbližší zápas nás čaká už v utorok o 16:00, keď na Tehelnom poli vo štvrťfinále Slovnaft Cupu vyzveme Zlaté Moravce.

Belasí nastúpili v rozostavení 4-3-3, oproti zápasu v Žiline urobil Vladimír Weiss st. v zostave šesť zmien. Naše mužstvo začalo výborne. Už v 5. min po centri Vernona a odkope Mojžiša kopali slovanisti rohový kop. Barseghjan poslal dlhú loptu až na vzdialenejšiu stranu šestnástky, kde sa do nej oprel Weiss a aj s prispením teču brániaceho hráča otvoril skóre – 1:0. Úvodná fáza sa v podaní belasých niesla v znamení vysokej aktivity, napádania, naše mužstvo bolo lepšie. Ružomberok sa prvýkrát pripomenul v 16. min, Madleňák mieril zvnútra šestnástky nad. Zásah do taktických plánov priniesla 27. min, keď musel Kankava zo zdravotných príčin vynútene striedať. V ďalších minútach sa hra oproti nabitému úvodu mierne upokojila a presunula medzi šestnástky. Rušnejšie fázy priniesol záver prvého dejstva. Hosťujúci Bobček najprv mieril z vyloženej pozície po rohu vysoko nad. Belasí následne zakontrolovali, Rabiu pripravil dobrú pozíciu pre Mustafiča, no jeho strelu zrazil brániaci hráč mimo priestoru troch žrdí.

Cez prestávku ani jeden z trénerov nestriedal. Prvý náznak príležitosti mali belasí, Weissovu strelu zrazil brániaci hráč. V druhom polčase si už zachytal aj Chovan – najprv kryl pokus Domonkosa, potom mal viac práce pri zakončení Rymarenka k ľavej žrdi. Belasí mohli v 74. min pridať poisťujúci gól, keď Šaponjič vysunul do úniku Zmrhala, ten zoči-voči Krajčírikovi tesne minul bránu. Hostia mali veľkú šancu v 78. min, Regáli šiel zľava sám na Chovana, ktorý výborne zasiahol. Barseghjan skúšal v 83. min po brejku prehodiť vyššie postaveného Krajčírika, lopta skončila na hornej sieti. Belasí následne nevyužili viaceré dobre rozbehnuté brejky, a tak bol Ružomberok naďalej v hre. Hostia v nadstavenom čase vyrovnali po tom, ako Regáli potiahol akciu po pravej strane a Rymarenko zblízka namieril do siete - 1:1.

ŠK Slovan Bratislava – MFK Ružomberok 1:1 (1:0)

Góly: 5. Weiss - 90. Rymarenko

Žlté karty: 26. Kankava, 87. Mustafič - 22. Fabiš, 41. Bobček, 60. Luterán

Rozhodovali: Dohál – Ádám, Zemko

Návšteva: 3186 divákov

Slovan: Chovan – Hrnčár, Abena, Božikov, Vernon – Mustafič (87. Kašia), Kankava (27. Agbo), Rabiu (66. Zmrhal) – Barseghjan (87. Pauschek), Čavrič (66. Šaponjič), Weiss

Ružomberok: Krajčírik – Fabiš, Maslo, Mojžiš, Madleňák – Luterán (73. Mrva), Domonkos – Gerec (57. Múdry), Bobček (57. Rymarenko), Regáli – Boďa

Poznáme program belasých až do siedmeho nadstavbového kola.