Úvod Správy Juniori Belasá U21 sa v nedeľu predstaví v Petržalke

Belasá U21 sa v nedeľu predstaví v Petržalke

Čaká nás malé bratislavské derby.

Po tom, ako belasá U21 získala cenný bod s Komárnom, pričom pokojne mohla aj vyhrať, sa naši mladíci v treťom jarnom kole predstavia v Petržalke. V malom bratislavskom derby sa v nedeľu o 10:30 pokúsia nadviazať na pozitíva z úvodných jarných duelov a premietnuť ich aj do výsledku.

Zápasy Slovana s Petržalkou vždy v Bratislave lákali, a to bez ohľadu na to, že v posledných rokoch sa s výnimkou minuloročného stretnutia v domácom pohári jedná o súboje Petržalky s naším juniorským tímom.

V nedeľu to bude na Ovsišti dôležitý duel pre oboch. Petržalka na jar ešte nebodovala ani neskórovala, prehrala so žilinskou rezervou (0:1) i v Bardejove (0:2). Stále sa však nachádza v bezpečnom strede tabuľky. Belasí tesne prehrali v Púchove (3:4) a remizovali s Komárnom. V tesnom súboji o záchranu potrebujú zverenci Vladimíra Gálu každý bod. 

„Úvodné dva jarné zápasy priniesli herný posun, no nezískali sme z nich toľko bodov, koľko sme si želali. Dokázali sme streliť päť gólov, no žiaľ sme ich aj šesť dostali, keď sme inkasovali aj zo štandardných situácií. Venovali sme sa tomu v tréningu a verím, že sa v ďalších dueloch vyhneme zbytočným gólom v našej sieti. Bratislavské derby je vždy sledované, my spravíme pre úspech maximum. Nechýba nám odhodlanie a túžba pokračovať vo vzostupnom hernom trende a získať v Petržalke body,“ povedal tréner Vladimír Gála.

Belasá U21 minulú jar dokázala Petržalku zdolať 2:1, v prebiehajúcej sezóne jej však podľahla 0:2. Na strane súpera sú viacerí hráči, ktorí majú aj belasú minulosť. V rámci Bratislavy sa mnohí medzi sebou dobre poznajú.

„Určite to bude aj o emóciách, hráči sa navzájom dobre poznajú. Akékoľvek bratislavské derby je vždy špecifické. My a Petržalka sme v odlišnom tabuľkovom postavení, no my tam ideme s cieľom pobiť sa o body,“ doplnil Vladimír Gála.

Duel FC Petržalka – ŠK Slovan Bratislava U21 sa odohrá v nedeľu 13. marca o 10:30 na štadióne v Ovsišti.

 

Slovan TV
Aktuálne novinky
FK Železiarne Podbrezová – ŠK Slovan Bratislava 0:6.
V akej zostave dnes nastúpia belasí?
Belasí sa v sobotu o 15:00 predstavia v Podbrezovej.

Neprehliadnite

Ideálny vianočný darček pre každého slovanistu.
ŠK Slovan Bratislava – MFK Skalica 1:0.
ŠK Slovan Bratislava – LOSC Lille 1:1.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.