Úvod Správy Mládež Belasá mládež po zimnej pauze v plnom zápasovom tempe

Belasá mládež po zimnej pauze v plnom zápasovom tempe

Prehľad výsledkov mládeže.

Počas uplynulého víkendu boli v akcii všetky naše dorastenecké a žiacke výbery. Starší žiaci dokonca odohrali dva duely, pretože si ešte dohrávali súboje s Trnavou.

Starší dorastenci cestovali do Popradu, ktorý bojuje o záchranu. Belasí v úvode potvrdzovali úlohu papierového favorita a gólom Martina Kušníra sa ujali vedenia. Nepridali však poisťujúci druhý presný zásah, Popradčania vycítili nádej a v závere vyrovnali na konečných 1:1. Zverenci Michala Suchomela sú v tabuľke na piatom mieste, čaká ich ešte dohrávka so Žilinou.

Mladší dorastenci doma privítali Ružomberok, v podaní U17 i U16 to boli dramatické a gólovo bohaté stretnutia. Belasá U17 zvíťazila 3:2 a v priebežnom poradí je štvrtá, naša U16 si body podelila po remíze 2:2 a v tabuľke sa nachádza na piatej priečke.

Starší žiaci absolvovali dva vonkajšie duely – v Trnave a potom v Trenčíne. Starším žiakom duel v Trnave nevyšiel podľa predstáv, keď doplatili na nepremenené šance vrátane pokutového kopu. Chuť si však napravili v Trenčíne, kde zvíťazili vysoko 5:1.

Naša U14 bola počas uplynulého týždňa stopercentná. Zverenci Michala Polčica zvíťazili v Trnave 2:0 a následne deklasovali Trenčín vysoko 7:2.

Mladší žiaci nemuseli cestovať ďaleko, v rámci Bratislavy si zmerali sily s Dominom. Belasá U13 zvíťazila 3:2 a belasá U12 vysoko 28:5.

Prehľad výsledkov mládeže ŠK Slovan počas uplynulého týždňa

17. kolo

FK Poprad – ŠK Slovan 1:1 (0:1) – gól Kušnír

Zostava Slovana: Hrdina – Koseček, Vaško (46. Popik), Kachnič, Patrnčiak, Marko (79. Božik), Džavoronok, Kušnír, Vician, P. Dornai (79. Čerevka), Mišovič

Michal Suchomel, tréner U19: „V tomto zápase sme opäť doplatili na naše zlé riešenia v zakončení. Od začiatku sme mali zápas pod kontrolou. V 17. minúte sme išli do vedenia peknou strelou Kušníra. Už do polčasu sme nevyužili ďalšie šance a nechávali súpera v nádeji. V druhom polčase pokračovala naša kŕčovitosť vo finálnej fáze a osem minút pred koncom prišiel trest, keď po štandardnej situácii súper vyrovnal po našom nedôraze na konečných 1:1.“

15. kolo

ŠK Slovan – MFK Ružomberok 3:2 (2:0) – Ivanics 2, Maroš

Zostava Slovana: Vydarený – J. Šalkovič, Marušin, R. Slovák, Lendel (67. Čajági), Schmidt (67. N. Marcelli), S. N. Murár (67. Nemeškürti), Hreha (90. Sikorjak), Maroš, Ivanics, Balko

Patrik Lipnický, tréner U17: „Zápas mal celkom dobrú úroveň, najmä druhý polčas splnil prísnejšie kritériá. Prispeli k tomu obidve družstvá, ktoré sa snažili hrať aktívne, vo vyššej intenzite a s vysokým napádaním. V našom prejave sa miestami objavovali zbytočné nepresnosti v prihrávkovej činnosti a nepremieňaním vyložených šancí v druhom polčase sme zápas zbytočne zdramatizovali. Celkovo sme však mali lepšie zvládnuté prechodové fázy, boli sme nebezpečnejší pri finalizácii útokov, vytvorili si podstatne viac gólových príležitostí, a preto sme zaslúžene vyhrali.“

15. kolo

ŠK Slovan – MFK Ružomberok 2:2 (1:1) – Józsa, Gašpar

Zostava Slovana: Spišák – Held, Meliš, Košťál, Fronko, Denko (59. Kozyk), Jurišta, Józsa (65. Šaulič), S. Dornai (59. Rusnák), Husarčík, Ruža (41. Gašpar)

Marián Bochnovič, tréner U16: „V domácom zápase s Ružomberkom sme mali prvú gólovú príležitosť my, keď Husarčík mohol strelou zblízka skórovať, no trafil len brankára. Naopak, skóre otvorili hostia, keď po chybe Denka v rozohrávke súper prestrelil nášho brankára. Po góle sme zvýšili aktivitu, chceli sme sa dostávať do útoku dlhými loptami za obranu súpera, čo sa nám viackrát aj podarilo a hlavne Dornai a Józsa boli nebezpeční. Po akcii týchto dvoch hráčov sme vyrovnali, keď sa pekne uvoľnil Dornai a Józsa zblízka nekompromisne zakončil. Hra sa potom odohrávala zväčša medzi šestnástkami. V druhom polčase sme začali lepšie my, keď po peknom vniknutí aktívneho Husarčíka bola nariadená penalta, ktorú premenil Gašpar. V tejto fáze hry sme hrali dobre. Po góle sme však stratili na chvíľu koncentráciu a po strate lopty v strede a rýchlej akcii súpera sme inkasovali. Po vynútených striedaniach sme chceli oživiť hru ďalšími, no striedajúci hráči nenaskočili dobre, súper prebral iniciatívu a vytvoril si tlak a gól visel vo vzduchu. Vďaka dobrým zákrokom nášho brankára sme neinkasovali. Až na posledných 20 minút zápasu som bol s výkonom a prístupom hráčov spokojný, napriek tomu sa však musíme vyvarovať hrubým chybám v rozohrávke.“

Slovan U15 – I. liga starších žiakov

dohrávka 10. kola

FC Spartak – ŠK Slovan 4:1 (2:0) – Polakovič

Zostava Slovana: Ďurík – Polakovič, Červenka (41. Haba), Lengyel, Švec (41. Šablatúra), Dom. Balog, Kodhaj, Holocsy, Rúsek (50. Veľký), Németh (41. Hrica), Horváth (41. Canolli)

Attila Illés, tréner U15: „Výsledkovo veľmi krutý zápas pre nás. Hlavne z pohľadu premieňania šancí. Vypracovali sme si dosť príležitostí na strelenie gólov. Pri zakončení sme žiaľ boli málo dôrazní. Doplatili sme na individuálne chyby, ktoré súper využil. Za stavu 1:3 sme nepremenili ani penaltu, čo by nám určite pomohlo pre pozitívne naladenie a návrat do zápasu.“

13. kolo

AS Trenčín – ŠK Slovan 1:5 (0:4) – Hrica 2, Kodhaj, Canolli, Barta (vl.)

Zostava Slovana: Dáv. Balog – Polakovič, Červenka, Dom. Balog, Švec, Rajčan, Kodhaj (63. Kireth), Holocsy (56. Haba), Veľký (31. Rúsek), Hrica (43. Németh), Canolli (63. Lembak)

Attila Illés, tréner U15: „Podali sme veľmi dobré výkony. To, čo nám chýbalo v zápase s Trnavou, bolo v Trenčíne na výbornej úrovni. Hrali sme kolmo a priamočiaro, boli sme dôrazní pri finalizácii a pri zakončení. V obrannej fáze sme hrali disciplinovane a veľmi koncentrovane."

Slovan U14 – I. liga starších žiakov

FC Spartak – ŠK Slovan 0:2 (0:0) – Mateáš, Jakubec

Zostava Slovana: Gramblička – Richter, Botka, Barnáš, Féder, Jenčuš, Mateáš, L. Šalkovič (54. Ladáni), Treplan (44. Lukáček), Novák (54. Jakubec), Toplanský (44. Halla)

Michal Polčic, tréner U14: „Do zápasu sme veľmi dobre vstúpili. Od začiatku sme mali viac z hry, snažili sme hrať kolmo a dobre dopĺňali naše útočné snaženie. V krídelných priestoroch nám chýbala väčšia priamočiarosť a odvaha tlačiť sa do pokutového územia. Po strate lopty sme veľmi dobre prehusťovali priestory, dobre sme čítali hru a súpera sme 1. polčas prakticky do ničoho nepustili. Do 2. polčasu sme nastúpili nekoncentrovane, herné situácie sme riešili zbytočným odohraním lopty za bránkovú čiaru a súper mal nebezpečné rohové kopy. Od piatej-šiestej minúty druhého polčasu sme sa opäť vrátili do zápasu. Medzi zónami sme hrali kolmejšie s dobrými nábehmi hlavne v krajných vertikálach, z čoho sme si vypracovali nebezpečné situácie, ktoré skončili gólom. Tešíme sa z predvedeného výkonu či už na úrovni družstva, alebo individualít. Pokorne však chlapcov držíme pri zemi a naďalej sa budeme snažiť ich v tréningovom procese posúvať.“

13. kolo

AS Trenčín – ŠK Slovan 2:7 (2:5) – Jakubec 2, Mateáš 2, Halla, Lukáček, Toplanský

Zostava Slovana: Chudý – Richter (51. Hajko), Botka, Barnáš, Féder, Jenčuš (51. Ladáni), Mateáš, L. Šalkovič, Lukáček (44. Toplanský), Jakubec (44. Novák), Halla (44. Treplan)

Michal Polčic, tréner U14: „Úvod prvého polčasu nám nevyšiel, po našej zbytočnej individuálnej chybe sme prehrávali 1:0. Po vyrovnaní sme opäť spravili chybu nezachytením hráča pri rohovom kope a prehrávali sme 2:1. V našej hre chýbala jednoduchosť v prvých 20 minútach, kde sme zbytočne vozili loptu a mali veľa kontaktov. Potom prišlo zjednodušenie herných situácii a po pekných kombinačných akciách sme otočili skóre výrazným rozdielom Po zmene strán sme opäť predvádzali aktívny futbal s vysokým napádaním a rýchlym prechodom cez stredovú zónu. Náš brankár nás podržal zneškodnením penalty za stavu 2:6. V druhom polčase sme si vytvorili viacero streleckých príležitosti z okolia 16-ky, ale aj šance po krídelných akciách. Škoda, že sme využili len dve. S prístupom a predvedenou hrou sme spokojní, aj keď tam boli menšie chyby, na ktorých budeme chcieť popracovať v tréningovom procese. Chlapci odovzdali na ihrisku maximum, začo im patrí pochvala.

Slovan U13 – I. liga mladších žiakov

12. kolo

SDM Domino – ŠK Slovan 2:3 – Lembakoali 2, Marcelli

Zostava Slovana: Mar. Hacker, Huber – Zajarný, Mich. Hacker, Havlík, Hanták, T. Marcelli, Vician, Gjakova, Maderič, Tomáško, Lembakoali, Horník, Szabo

Dávid Marko, asistent trénera U13: „Zápas, ktorý nám nie tak vyšiel podľa našich predstáv, ale ukázali sme charakter a dotiahli sme ho do víťazného konca. Súper sa na nás zodpovedne pripravil a vyhecoval, čo bolo vidieť v úvodných minútach. Zápas mal pre nás stúpajúcu tendenciu. Prvý polčas sme urobili viacero nevynútených chýb (nepresnosť prihrávok) v obrannej fáze, na ktoré sme doplácali a tak vytvárali Dominu priestor a šance. Postupom času sme sa dostávali do svojej hry (dominancia na lopte) a vytvárali sme si tlak a využívali našu silu na krídlach v ofenzíve. Pozitívum je, že sme si vytvorili viacero vyložených šancí. Žiaľ sme ich nedotiahli do gólu. Aj takéto zápasy sú, je to dôsledok toho, že na Slovan sa chce každé mužstvo vytiahnuť.“

Slovan U12 – I. liga mladších žiakov

12. kolo

SDM Domino – ŠK Slovan 5:28 – Podzámsky 8, Košlík 4, Miškay 4, Riečanský 3, Čahoj 2, Žofčák 2, Lukáč, Ďurčo, Bálint, Bagi, Havel

Zostava Slovana: Sartini, Bôžik - Grožaj, Barczi, Bagi, Lukáč, Tittel, Podzámsky, Ďurčo, Bálint, Košlík, Žofčák, Riečanský, Havel, Čahoj, Miškay

Adrián Lysák, tréner U12: „Hráči pristúpili k zápasu zodpovedne a od prvej minúty boli veľmi aktívni v oboch fázach hry. Z toho pramenilo veľa vytvorených šancí, z ktorých sme sa dokázali strelecky presadiť. Celkovo sme podali kolektívny výkon a chalani si zápas užili. Mrzí ma iba strata koncentrácie v posledných 5 minútach zápasu, keď sme až štyrikrát inkasovali.“

Pre deti vyčleníme samostatné sektory a bezplatné vstupenky.