Úvod Správy Juniori Belasá U21 kúsok od víťazstva

Belasá U21 kúsok od víťazstva

ŠK Slovan Bratislava U21 – KFC Komárno 2:2.

Belasá U21 v 19. kole II. ligy získala svoj prvý jarný bod. Mohli to byť aj tri body, keďže belasí boli v zápase s Komárnom bližšie k víťazstvu. Aj bod je však dobrým impulzom do ďalšieho priebehu jarnej časti.

Za U21 nastúpili aj Roman Čerepkai, Adler Da Silva a Matúš Vojtko z kádra A-mužstva. Belasí mali výborný vstup do stretnutia. Už po dvanástich minútach viedli, keď Haramia centroval zo štandardnej situácie a Habodasz hlavičkou k ľavej žrdi prekonal Brédu – 1:0. Slovanisti zaskočili tretí tím tabuľky a ešte do prestávky mohli navýšiť svoj náskok. Neuspeli však aj vo vyložených príležitostiach, čo ich v ďalšom priebehu mohlo mrzieť.

Krátko po prestávke bolo vyrovnané. Rybár najprv zasiahol pri hlavičke zblízka, no pri pokuse o dorážku prišlo k strete medzi naším brániacim hráčom a zakončujúcim hráčom Komárna. Hlavný arbiter Batiz ukázal na biely bod a Šurnovský penaltu napálil pod brvno – 1:1. V ďalších fázach hry to bolo o tom, kto pridá druhý gól. Hostia boli nebezpečnejší než v prvom polčase, s Rybárom raz zahralo aj brvno. Belasí však nevzdávali svoje ofenzívne snahy a v 72. minúte sa znovu ujali vedenia. Nikitin krásnou strelou zo strednej vzdialenosti nedal Brédovi šancu – 2:1. Náskok vydržal len šesť minút. Bývalý hráč belasých Kornel Saláta totiž po rohu hlavičkoval do siete a vyrovnal – 2:2. V závere sa hralo hore-dole, ku gólu boli bližšie naši mladíci. Najbližšie bol Tóth, ktorého krásna strela zo strednej vzdialenosti skončila na brvne.

Belasá U21 tak s tretím tímom tabuľky získala bod za remízu 2:2 a ukázala, že sa v boji o záchranu rozhodne nevzdáva. Belasí sú naďalej na pätnástom mieste so ziskom 12 bodov, na dvanásty Púchov, ktorý je na prvej nezostupovej priečke, strácajú štyri body.

Našich mladíkov čaká najbližšie bratislavské derby v Petržalke, kde sa bude hrať v nedeľu 13. marca o 10:30.

„Myslím si, že sme predviedli výborný výkon, najmä v prvom polčase, počas ktorého sme jasne herne dominovali. Okrem gólu sme si vytvorili ďalšie tri čisté gólové šance. Ak chceme byť v takomto ťažkom zápase úspešní, musíme takéto príležitosti premieňať. Po prestávke sme nezačali dobre, neustrážili sme si situáciu po rohu a inkasovali sme z penalty. Nebol to pre nás dobrý úsek hry, ale veľmi dobrou organizáciou sme ustáli tlak súpera. Následne sme sa opäť ujali vedenia po výbornej kolmej akcii a pohotovom zakončení Nikitina. Opäť však zavážili skúsenosti hostí, keď Saláta po rohu vyrovnal. Chalani však predviedli jeden výborný výkon, podložený aj hernou kvalitou. Myslím si, že o ten gólik sme boli lepší,“ zhodnotil tréner belasej U21 Vladimír Gála.

ŠK Slovan Bratislava U21 – KFC Komárno 2:2 (1:0)

Góly: 12. Habodasz, 72. Nikitin – 47. Šurnovský (z 11 m), 78. Saláta

Žlté karty: 28. Schlossár, 46. Habodasz,  – 10. Varga, 43. Saláta, 55. Szöcs, 57. Bayemi

Rozhodovali: Batiz – Tokoš, Juhos

Návšteva: 96 divákov

Slovan U21: Rybár – Radulovič-Veličkovič (71. Mičák), Laczkó, Habodasz, Vojtko – Hornyák, Schlossár (46. Baláž) – Haramia (71. Tóth), Nikitin (80. Mišovič), Čerepkai – Adler (90. Černák)

Komárno: Bréda – Šmehyl, Szöcs, Saláta, Šurnovský (67. Druga), Šimko, Varga (78. Vashkeba), Bayemi, Németh (46. Ganbold), Szetei (46. Horodník), A. Mészáros (78. Rumanský)