Úvod Správy Niké liga Tri body s cenou zlata

Tri body s cenou zlata

Názory trénerov po zápase 1. kola nadstavby Fortuna ligy o titul MŠK Žilina – ŠK Slovan Bratislava (2:3).

Vladimír Weiss st. (tréner Slovana): „Myslím si, že sme videli vynikajúci zápas vo výbornom tempe. Očakávali sme ťažký duel, žilinskí chlapci vedia hrať futbal vo svojom systéme. Pri prečísleniach po súbojoch 1 na 1 sa dostávali do výhodných pozícií. Dá sa povedať, že sme v prvom polčase nehrali dobre, Žilina bola v prvom polčase lepšia, rýchlejšia. My sme boli lepší v úvode druhého dejstva, nevyužili sme svoje šance, dostali sme gól na 1:2. Musel som zariskovať, prišli hráči, ktorí priniesli oživenie a obrat. Dvakrát sme doťahovali, aj preto si tieto tri body veľmi vážim, v danej situácii majú cenu zlata. Kľúčoví hráči dokážu zapnúť aj vo chvíľach, keď sa nedarí, tak ako dnes Vlado (Vladimír Weiss ml., pozn. red.), ktorý prakticky rozhodol zápas. Hral samozrejme s mužstvom, dal dva góly a pridal asistenciu, na to tam je a na to sem prišiel, aby pomáhal mužstvu. S víťazstvom som veľmi spokojný, vyhrali sme výborný zápas, v ktorom mala aj Žilina svoje momenty. Mohlo sa to skončiť aj 3:3 či 2:4, aj domáci brankár podržal a mal dva-tri skvelé zákroky. V ťažkom zápase sme dosiahli veľmi cenný triumf.

Jedenásťbodový náskok je pekný, dôležitý, no matematika nepustí. V Kajrate sme viedli o 8 bodov a titul sme nezískali, verím, že história sa opakovať nebude a máme dostatočne skúsený tím. Dnes sme vyhrali v podstate taký ten prvý ťažký zápas v lige, mali sme tam remízy so Žilinou, Dunajskou Stredou, doma s Trnavou či prehru v Ružomberku. Prišlo to vo veľmi dôležitom čase, teraz to musíme potvrdiť doma, keď nás čaká dvojzápas s Ružomberkom i Sereďou, a taktiež pohár. Tiež to nebude prechádzka, no veľmi sa teším z dnešného víťazstva a bojovnosti v druhom polčase. Ideme od zápasu k zápasu, no verím, že toto mužstvo je dostatočne skúsené. Hráči k svojim povinnostiam pristupujú dobre. Som vždy kritický, keď niečo nesedí, alebo nie je tak, ako by malo byť, resp. ako si človek predstavuje. Vo futbale sa nedá všetko doviesť k dokonalosti a patria k nemu aj chyby. Je to normálne vtedy, ak urobí človek všetko pre to, aby tú chybu neurobil, tak je to okej. Ale nie pri nejakom ležérnom prístupe alebo ľahostajnej chybe, vtedy som zlý. Dnes mužstvo otočilo zápas na svoju stranu, z tohto pohľadu som rád.

Veľmi ma mrzí, že Lucas Lovat sa opäť zranil. Asi sa mu privodilo opäť to staré zranenie, veríme, že to nebude také vážne, aby nevypadol na dlhší čas. Hral dobre a mal veľkú emóciu, čo je pre tím pozitívom, miluje futbal. Veríme, že to nebude natoľko vážne."

Peter Černák (tréner Žiliny): „Súhlasím s pánom trénerom v tom, že sme videli veľmi dobrý zápas. S výborným súperom sme odohrali vynikajúci duel, mrzí nás, že sme dvakrát viedli a nedotiahli sme to do úspešného konca. Slovan znovu ukázal svoju individuálnu kvalitu. Pri všetkej úcte a rešpekte k súperovi nás mrzí, že sme to nedotiahli. Mali sme veľmi dobrý prvý polčas, v jeho priebehu sme si vytvorili aj ďalšie šance. Slovan ich mal viac po prestávke, keď nás podržal brankár. Pri detailoch sme dnes sklamali, pri druhom góle sme dali Vladimírovi Weissovi ml. viac času a priestoru. Mrzí nás to, som však naozaj hrdý na chalanov a na to, aký výkon podali, a ako sú ochotní makať a pracovať. Dnes sa to nezišlo s dobrým výsledkom.“

Belasých reprezentuje stredný obranca Robert Tománek.
Aktuálna informácia o končiacich zmluvách hráčov.
V sobotu oslávime 105. narodeniny ŠK Slovan Bratislava! Naším súperom bude Žilina. Ktorý gól proti MŠK, na novom Tehelnom poli, bol doposiaľ najkrajší? Napíšte do komentára.