Úvod Správy Niké liga Víťazný návrat do hry s dobrými pocitmi

Víťazný návrat do hry s dobrými pocitmi

Lucas Lovat odohral prvý súťažný zápas po dlhej pauze.

Pre Lucasa Lovata sa utorňajším pohárovým duelom v Ružomberku skončilo náročné obdobie, počas ktorého sa zotavoval z dlhodobého zranenia. V súťažnom zápase nastúpil prvýkrát od 22. mája 2021 a aj svojím výkonom prispel k postupu do štvrťfinále. Nielen o tom sme sa s ním rozprávali v nasledujúcich riadkoch.

„Moja pauza od súťažných zápasov trvala prakticky osem mesiacov. Bolo špecifické vrátiť sa do hry hneď v takomto dôležitom pohárovom súboji v Ružomberku, kde sa vždy ťažko hrá. Myslím si, že sme ako tím podali dobrý výkon, na ihrisku sme sa prezentovali dobrým spôsobom. Tréner mi dodal sebadôveru pri hre, vďaka čomu môžem byť lepší a pre mužstvo prospešnejší. Bol som veľmi nadšený a šťastný z môjho návratu,“ povedal Lucas Lovat.

Brazílsky ľavý obranca dostáva šancu ukázať slovanistom a slovanistkám svoj skutočný potenciál. V sľubnom rozbehu po príchode ho najprv zastavilo prerušenie ligy kvôli pandémii, následne ho trápili zranenia. „Konečne sa cítim úplne fit a čo je možno ešte dôležitejšie, pociťujem väčšiu sebadôveru. Chcem fanúšikom ukázať svoj skutočný potenciál. Dávam zo seba každý deň to najlepšie, na každom tréningu sa snažím zlepšovať, aby som mohol pomôcť tímu. Chcem sa poďakovať klubu za podporu počas zranenia, ďakujem aj priateľke a rodine. Pomohli mi vo veľmi náročnom období.“

Belasí sa už plne koncentrujú na prvý duel v nadstavbe o titul. V nedeľu o 17:00 sa predstavia v Žiline. So Žilinčanmi sme na jeseň dvakrát remizovali, doma 2:2 a 1:1, pričom v oboch prípadoch sme strelili úvodný gól.

„Žilina je dobrá na lopte, majú množstvo šikovných mladých hráčov. Očakávam veľmi zaujímavý zápas aj pre fanúšikov. My tam samozrejme pôjdeme s tým, že urobíme všetko pre zisk troch bodov. Na umelej tráve by to mohol byť taký rýchlejší zápas. Kľúčové bude prezentovať sa ako jeden tím, potom môžeme byť úspešní,“ myslí si Lucas Lovat, ktorý verí, že naši fanúšikovia vycestujú aj do Žiliny. „Vždy sa lepšie cítime, ak aj na zápasoch vonku vidíme na štadióne našich fanúšikov. Sme v tom spoločne ako tím a tešíme sa na nich aj v nedeľu.“

Lucas Lovat sa narodil v Brazílii, no časť svojho života strávil v Európe. Už dávnejšie má nielen brazílske, ale aj talianske občianstvo. „Takmer štyri roky som sa snažil získať talianske občianstvo. Teraz už mám konečne aj taliansky pas. Doma som vo Florianópolis v Brazílii, no dobre sa cítim aj na Slovensku a v Taliansku,“ uzavrel 25-ročný Brazílčan.

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
PFC Ludogorec – ŠK Slovan Bratislava 1:0
Priamy prenos z prípravného zápasu.
Belasí v nedeľu o 17:30 vyzvú Ludogorec.

Neprehliadnite

Vstupenky na zápas Slovan - Struga už v predpredaji cez APPKU.
Od dnešného dňa si môžete stiahnuť našu novú mobilnú aplikáciu.
Prvý rozhovor s našou treťou letnou posilou.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.