Úvod Správy Slovnaft Cup Green: Mám rád pohárové zápasy

Green: Mám rád pohárové zápasy

André Green po postupe cez Ružomberok.

Už v osemfinále domáceho pohára na seba narazili aktuálny líder ligy s tretím tímom tabuľky. Belasí zvládli neľahkú prekážku a cez Ružomberok sa prebojovali do štvrťfinále. Stále tak môžeme obhájiť Slovenský pohár, ktorý sme vyhrali v rokoch 2020 i 2021.  

„Veľmi dobrý zápas,“ začal André Green svoje hodnotenie bezprostredne po stretnutí. Angličan strelil po prestávke oba góly belasých. „Očakávali sme náročný duel, v Ružomberku sme na jeseň prehrali. Hrá sa tam ťažko. Predpoklady sa potvrdili, no som veľmi rád, že sme zvládli našu úlohu a odvážame si do Bratislavy postup do štvrťfinále.“

Pohárové duely sú zradné, pretože pri systéme na jeden zápas neexistuje priestor na opravu. Akákoľvek chyba môže byť osudná. Ružomberčania nepotrestali naše zaváhanie v prvom polčase, keď Kochan nepremenil penaltu. Belasí sa držali svojej taktiky a po prestávke sa dočkali aj presných zásahov, ktoré boli odmenou za ich útočnú snahu.

„Koncentrácia bola kľúčová. Pred zápasom sme si pripomínali, že to budeme brať ako finále, pretože druhú šancu by sme už v pohári nedostali. Nepripúšťali sme si vypadnutie. V mysliach sme sa nastavili na víťazstvo, a toto nastavenie sme preniesli na ihrisko,“ pokračoval viditeľne spokojný André Green.

Belasí tretíkrát na jar udržali čisté konto. Popri dvoch góloch mali ešte aj ďalšie šance, keď využívali priestory za obranou súpera. „Ružomberok je veľmi dobrý v defenzíve. Svoju defenzívnu líniu držali vysoko, snažili sme sa teda behať za obranu. Postupom času sa to tam otváralo, prišli z toho aj góly. V závere sme si to po vylúčení sami skomplikovali, ale zvládli sme to.“

André Green bol v Ružomberku autorom oboch našich gólov. Po prestávke sa presunul na pravé krídlo, odkiaľ zužitkoval nezištné prihrávky Tigrana Barseghjana a v závere aj striedajúceho Aleksandara Čavriča. „Pri prvom góle nám vyšla pekná súhra s Tigranom. Išiel som do voľného priestoru a chcel som loptu čo najlepšie trafiť, napokon zapadla k protiľahlej žrdi. V závere bol Ružomberok vzadu viac otvorený. Našiel som si skvelú prihrávku od Čakiho a už stačilo len trafiť bránu,“ opísal šťastný strelec svoje presné zásahy.

Historicky prvý Angličan v Slovane je naším najlepším pohárovým strelcom. V domácom pohári dal dokopy päť gólov. Ďalšie štyri pridal v Európskej konferenčnej lige, jeden v play-off Európskej ligy, a dvakrát skóroval v najvyššej súťaži.

„Mám veľmi rád pohárové zápasy. Verím, že produktivitu prenesiem aj do ligy a nadstavby, ktorá sa blíži. Chcem pomáhať tímu a túžim prispieť k tomu, aby sme ako mužstvo víťazili,“ uzavrel André Green.

 

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
Belasí v stredu absolvovali komplexné fyzické testovanie.
Ako prežil dovolenku náš stopér a aký bol včerajší prvý tréningový deň prípravy?

Neprehliadnite

Prvý rozhovor s našou treťou letnou posilou.
ŠK Slovan získal výraznú posilu do ofenzívy.
Aktuálna edícia dresov zaznamenala veľký úspech u fanúšikov

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.