Úvod Správy Juniori Belasá U21 bola blízko k veľkému obratu

Belasá U21 bola blízko k veľkému obratu

MŠK Púchov – ŠK Slovan Bratislava U21 4:3.

Belasá U21 v prvom jarnom kole prehrala v Púchove tesne 3:4. Naši mladíci po veľkom návrate do zápasu v jednej chvíli siahali dokonca aj na tri body, po smolnom závere nakoniec odišli z Považia naprázdno.

Prvý polčas slovanistom nevyšiel, keď dvakrát inkasovali. Ešte horšie to vyzeralo v úvode druhého dejstva po tom, ako Krčula technickým pokusom preloboval brankára Branislava Chudíka. Belasí sa však nevzdali a rýchlo sa vrátili do zápasu kontaktným gólom, keď Martin Schlossár s prehľadom premenil pokutový kop.

S postupom času belasí kondične prevyšovali súpera, čo sa prejavilo aj na samotnej hre. V 76. minúte napriahol Martin Schlossár spoza šestnástky a krásne trafil pod brvno, brankár nemal šancu – 2:3. O tri minúty bolo dokonca vyrovnané, striedajúci Martin Mišovič z úrovne bieleho bodu trafil od žrde do siete – 3:3. Púchovčania v týchto chvíľach nevedeli, kam skôr skočiť, naopak, slovanisti chceli vyhrať. Blízko k totálnemu obratu bol Patrik Haramia, ktorý po pravej strane postupoval sám na Pilného, no koncovka mu nevyšla.

Oba tímy namočené do záchranárskych prác potrebovali naplno bodovať, remíza riešila len málo. Preto sa v závere naplno útočilo a šťastena sa usmiala na domácich. Center na zadnú žrď si našiel skúsený Patrik Mráz, ktorý rozhodol o triumfe Púchova.

Belasým tak napriek skvelému obratu zostali doslova len oči pre plač. V tabuľke klesli na 15. priečku. Naši mladíci najbližšie privítajú Komárno, hrať sa bude v nedeľu 6. marca o 10:30 na Pasienkoch.

„Myslím si, že futbal k nám dnes nebol spravodlivý. Som však veľmi rád zo spôsobu, akým sme sa aj za stavu 0:3 nadýchli a dokázali sme vyrovnať na 3:3. Zlomovým momentom bola zrejme šanca Patrika Haramiu, po ktorej sme mohli dokonať obrat a ujať sa vedenia. V závere rozhodlo aj také domáce športové šťastie a skúsenosti bývalého ligového hráča Patrika Mráza. Sme smutní. Aj tak by som však chcel mužstvo pochváliť za predvedený výkon. V prvom polčase sme nezačali dobre, dvomi štandardnými situáciami sme upozornili súpera na koňa. Upozorňovali sme na kvality Mráza, no napriek tomu sme si nepostrážili štandardky ani samotný záver. Dovolím si povedať, že po prestávke sme súpera kondične prevalcovali, z čoho vyplynuli aj tri naše góly. Dnes nevyhral lepší, ale šťastnejší. My ideme ďalej, chceme sa zlepšovať a veríme, že popritom prídu aj lepšie výsledky,“ zhodnotil tréner tímu Vladimír Gála.

MŠK Púchov – ŠK Slovan Bratislava U21 4:3 (2:0)

Góly: 18. Martinček, 31. Straňák, 49. Krčula, 88. P. Mráz – 52. a 76. Schlossár (prvý z 11 m), 79. Mišovič

Žlté karty: 45. Krčula, 62. Majdan, 78. Straňák – 47. Radulovič-Veličkovič, 66. Habodasz, 69. Haramia

Rozhodovali: Micheľ – Poracký, Špivák

Návšteva: 250 divákov

Púchov: P. Pilný – Majdan, Straňák, Ramon, P. Mráz, Kapusniak (84. Kopiš), Michlík, Holáň (70. Hundák), Martinček (57. Pucheľ), Krčula, Holiš (70. Ullman)

Slovan U21: Chudík – Čech (81. Nikitin), Laczkó, Radulovič-Veličkovič, Baláž – Hornyák, Habodasz (81. Raffay) – Jackuliak (55. Mišovič), Kušnír (67. Tóth), Haramia – Schlossár (81. Mičák)

David Strelec nielen o zápase v Dunajskej Strede.
Vstupenky budú v predaji výhradne online.