Úvod Správy Fanúšikovia Nestreľme si v derby vlastný gól

Nestreľme si v derby vlastný gól

Prípravy na derby vrcholia.

Na najslávnejšie slovenské derby medzi Slovanom a Trnavou, ktoré sa odohrá v sobotu 17:00 na Tehelnom poli, sú vstupenky naďalej v predaji online cez Ticketmedia.sk. Pre vstup sa už nemusíte preukazovať očkovaním, testom či prekonaním ochorenia Covid-19, k dispozícii je 50 % kapacity štadióna.

Na najčastejšie otázky, ktoré prichádzajú v posledných dňoch nielen zo strany fanúšikov, odpovedal marketingový riaditeľ klubu Tomáš Straka.

Ako klub zareagoval na informáciu zo stredy, podľa ktorej môžeme na derby využiť 50-percentnú kapacitu namiesto pôvodnej 25-percentnej?

V prvom rade sa veľmi tešíme z postupného návratu do normálu. V celom klube vládne z návratu ľudí nadšenie, pretože je úplne iné, keď pripravujete domáci zápas s vedomím, že na štadión môžu prísť fanúšikovia, a to vo väčšom počte a bez obmedzení. Hneď v stredu sme uvoľnili do predaja ďalšie vstupenky. Navýšili sme kapacitu bufetov, sprístupníme ďalšie vstupy na štadión a celý zápas organizačne nastavujeme na vyššiu predpokladanú návštevu.

Akú návštevu teda Slovan očakáva na derby?

V čase, keď sa oznamovali zmeny opatrení, sme vedeli, že pôvodná 25-percentná kapacita by bola takmer určite vypredaná. Teraz je to už v rukách fanúšikov. Úprimne, po zrušení obmedzení už naozaj nie je načo sa vyhovoriť. Sami sme zvedaví, ako slovanisti a slovanistky zareagujú, a ako v sobotu zaplnia štadión. Je to prakticky prvý zápas, na ktorom sa po pandémii vraciame do normálu, a ešte k tomu derby, ktoré je súbojom prvého s druhým. Lepšia pozvánka snáď ani neexistuje.

Budú vstupenky v predaji aj v deň zápasu na štadióne?

Áno, pokladnice sa otvárajú hodinu a pol pred výkopom, čiže o 15:30. Odporúčame však fanúšikom, aby s kúpou vstupenky neváhali a zabezpečili si ju radšej v predstihu online. Je to rýchlejšie, pohodlnejšie. Vstupenku si nemusíte tlačiť, stačí sa preukázať QR kódom z telefónu. 

Už ste spomenuli bufety, ktoré boli istý čas pre opatrenia tiež zatvorené. Môžu byť na derby otvorené v plnom režime?

Áno. Vraciame sa do normálu – fanúšik sa v sobotu popoludní vyberie na Tehelné pole, pre vstup mu bude stačiť len permanentka alebo zápasová vstupenka, následne si môže dať v bufete pivo, nealko či cigánsku alebo klobásu, a pozrie si futbal. Navyše, Jaba Kankava a Ivan Šaponjič pozývajú C-sektor na 500 pív na svoj účet.

K udalostiam z októbra minulého roka sa nechceme vracať, no v médiách rezonujú otázky o zákaze účasti fanúšikov Trnavy a o tom, ako sa Slovan na derby organizačne pripravuje. Čo môžete k tejto téme povedať?

My sme už v októbri minulého roka vyhlásili, že zákaz fanúšikov hostí na derby do konca sezóny nepovažujeme za dobré riešenie, no musíme rešpektovať rozhodnutie disciplinárky. Sektor hostí teda zostane zatvorený. Sme v úzkej komunikácii so všetkými zainteresovanými stranami vrátane zástupcov Spartaka Trnava. Bezpečnosť je našou top prioritou. Nielen v súvislosti s vašou otázkou máme pripravené určité kroky a opatrenia, tie však z taktických dôvodov nebudeme vopred prezrádzať. Urobíme všetko pre to, aby derby bolo len o futbale, a aby sa aj po ňom písalo len o futbale. Ako naši fanúšikovia dobre vedia, na Tehelnom poli sa od jeho otvorenia mohli vždy cítiť bezpečne, a pre ich bezpečnosť urobíme maximum aj na derby.

Zápas bude ostro sledovaný verejnosťou i médiami, v derby logicky nechýbajú emócie. Čo by ste však ako klub odkázali našim fanúšikom?

Fanúšikovia v C-sektore sú hnacím motorom atmosféry na štadióne a veríme, že ani teraz to nebude iné. Za celý Slovan Bratislava sa však na nich obraciame s tým, aby sa nenechali čímkoľvek vyprovokovať a aby si aj medzi sebou nastavili pravidlá tak, aby na ihrisko neletel ani pohár s pivom. Ak už niekto má tak extrémne silnú a zbytočnú potrebu hodiť pohár, nech ho hodí vedľa seba na zem. Neubližujme si navzájom tak, že by sme takto uškodili našim hráčom, klubu a fanúšikom ako takým. Prosím, nestreľme si vlastný gól. Ukážme, že pravou podstatou derby je skvelé povzbudzovanie a tie správne športové emócie na ihrisku.

Klub dostáva od médií otázky na to, či môže prísť k infiltrácii či provokáciám zo strany ľudí, ktorí by sa chceli dostať na zápas a úmyselne uškodiť klubu. Čo môžete k tejto téme povedať?

Nemyslíme si, že takýto scenár nám hrozí, alebo by takáto situácia mohla nastať. Ale lepšie je byť stopercentne pripravení na čokoľvek, než zostať nepríjemne zaskočení. Preto sa obraciame s veľkou prosbou na všetkých fanúšikov Slovana, ktorí budú v sobotu na štadióne, aby neváhali ihneď kontaktovať usporiadateľskú službu v prípade, že si všimnú čokoľvek podozrivé. Máme navýšený počet členov usporiadateľskej služby, navýšený počet operátorov kamerového systému na štadióne a pripravené mnohé ďalšie bezpečnostné opatrenia, ktoré z taktických príčin prezrádzať nebudeme.

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
Ponúkame exkluzívny zážitok pre vaše deti.
V rozmedzí troch dní nás čakajú dva domáce zápasy.
Milan Borjan po víťazstve v Trenčíne.

Neprehliadnite

ŠK Slovan Bratislava si pripravil pre fanúšikov exkluzívne novinky z kolekcie adidas 2024.
Na čo sa môžeme tešiť vo štvrtok večer?
Unikátne kódy ste obdržali prostredníctvom newslettra.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.