Úvod Správy Juniori Belasá U21 v piatok vstúpi do jarnej časti

Belasá U21 v piatok vstúpi do jarnej časti

Naši mladíci sa predstavia v Púchove.

Po zimnej prestávke sa počas posledného februárového víkendu rozbehne aj II. liga, druhá najvyššia súťaž. Belasá U21 sa v prvom jarnom kole predstaví už v piatok 25. februára o 14:00 v Púchove, ktorý je tiež namočený do bojov o záchranu. Priamy prenos odvysiela Niké TV.

Počas zimnej prípravy odohrali belasí šesť prípravných zápasov s bilanciou dve víťazstvá a štyri prehry. V generálke naša U21 prehrala tesne v Kroměříži 0:1. Všetky prehry v príprave boli o gól – okrem Kroměříža aj v Považskej Bystrici, s Pohroním a v Brne s SK Líšeň. Naopak, slovanisti vysoko zdolali Šaľu i Rakytovce.

„V príprave sme absolvovali všetko, čo sme si naplánovali. Nevyhli sa nám menšie zranenia, no inak sme nemuseli prerušovať tréningový proces. V mužstve nastali menšie zmeny, verím, že noví hráči prinesú želané oživenie. V prípravných zápasoch sme chceli hrať vo vyššom tempe, zlepšiť sa v niektorých parametroch. Podľa niektorých analytických ukazovateľov sa nám to podarilo, najmä čo sa týka kondičných komponentov. Dostávali sme menej gólov, čo je potešiteľné. Zrkadlo ukážu až majstrovské zápasy, no verím, že sme sa počas zimy posunuli ako tím dopredu. Jar bude veľmi ťažká, no urobíme všetko pre záchranu,“ povedal tréner tímu Vladimír Gála.

Káder belasej U21 sa počas zimy mierne zmenil. Zmluva sa skončila útočníkovi Adamovi Matošovi, ktorý zamieril do Liptovského Mikuláša a obranca Juraj Lacko strávi jarnú časť v Rohožníku. V kádri už nie je Adam Mihálik, ktorý sa pripravuje s rodnou Nitrou.

Novými tvárami sú Martin Radulovič-Veličkovič, Tobias Raffay Filip Černák, a staronovou tvárou je náš odchovanec Alexander Tóth, ktorý sa do Slovana vrátil zo Serede.

Martin Radulovič-Veličkovič je 20-ročný stredný obranca (ročník 2002), ktorý sa narodil v Severnom Macedónsku. Je odchovancom Vardar Skopje, od júla 2021 hral za Pelister Bitola. Má na konte aj tri štarty v reprezentácii Severného Macedónska v kategórii do 21 rokov zo zápasov, ktoré sa hrali v marci minulého roka.

Tobias Raffay prichádza na hosťovanie s Podbrezovej a môže vystužiť stred poľa, do útoku prišiel 20-ročný Filip Černák zo Senice. Odchovanec Alexander Tóth najčastejšie nastupuje na ľavom kraji obrany. 

„Martin Radulovič-Veličkovič sa v tréningovom procese i zápasoch ukazoval veľmi dobre, pre nás je to perspektívny hráč. Po ťažkom zranení sa zo Serede vrátil náš odchovanec Alexander Tóth, ktorý je však už zdravotne stopercentne fit. Do stredu poľa prišiel Tobias Raffay a na hrot Filip Černák. Všetko sú to mladí hráči, ktorí by nám mohli pomôcť,“ pokračoval Vladimír Gála.

Šancu budú samozrejme naďalej dostávať či už končiaci dorastenci, ale aj vekovo ešte mladší šikovní hráči z našej Akadémie. V príprave takto dobre naskakoval napríklad len 17-ročný Martin Kušnír. „Budeme to mať postavené na našich mladých hráčoch. Chceme im dať šancu rozvíjať hernú kvalitu a zlepšovať individuálne zručnosti, aby sme im uľahčili prechod do mužského futbalu.“

Belasí zimovali na 14. mieste, na prvú nezostupovú priečku strácajú štyri body. V prvom jarnom kole sa predstavia v Púchove, ktorý zimoval pätnásty. Hneď prvý duel je teda doslova šesťbodový. Prvý vzájomný zápas s Púchovom sa v auguste minulého roka skončil nerozhodne 1:1.

„Bude to pre nás dôležitý zápas, uvidíme, ako na tom bude Púchov, a ako na tom budeme my. Urobíme všetko pre to, aby sme do jari vstúpili dobre,“ uzavrel Vladimír Gála.

Výsledky ŠK Slovan U21 v prípravných zápasoch

SK Líšeň – Slovan U21 1:0

Slovan U21 – Duslo Šaľa 5:0 – góly Hubert 3, Haramia, Valentín

FK Pohronie – Slovan U21 2:1 – Kušnír

MŠK Považská Bystrica – Slovan U21 3:2 – Baláž, Mihálik

Slovan U21 – FK Rakytovce 4:1 – Čerepkai 3, Kušnír

Hanácká Slavia Kroměříž – Slovan U21 1:0

 

Slovan TV
Aktuálne novinky
FK Železiarne Podbrezová – ŠK Slovan Bratislava 0:6.
V akej zostave dnes nastúpia belasí?
Belasí sa v sobotu o 15:00 predstavia v Podbrezovej.

Neprehliadnite

Ideálny vianočný darček pre každého slovanistu.
ŠK Slovan Bratislava – MFK Skalica 1:0.
ŠK Slovan Bratislava – LOSC Lille 1:1.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.