Úvod Správy Niké liga Obrat cez emócie

Obrat cez emócie

Názory trénerov po zápase 21. kola Fortuna ligy 2021/22 FK Pohronie – ŠK Slovan Bratislava (3:4).

Vladimír Weiss st. (tréner Slovana): „Prvý polčas bol z našej strany úplná katastrofa a hanebný výkon pre Slovan. Po prestávke sme zvrátili prakticky prehratý zápas. Mužstvo bojovalo a chcelo zvrátiť vývoj, čo sa nám podarilo a odchádzame s tromi bodmi, čo je pre nás dnes najdôležitejšie. Pre mňa je oveľa dôležitejší fakt, že niektorí hráči nemajú v Slovane čo hľadať, pretože to, čo predviedli v prvom polčase, nemá so Slovanom ako klubom nič spoločné. Tri body sú pre nás dobré, bola to naša povinnosť. Súperovi gratulujem k prvopolčasovému výkonu, bojoval, bol aktívny, ale my sme hrali tragicky. Pre mňa ako trénera to bol možno najpoučnejší zápas v kariére, z ktorého sa musia vyvodiť dôsledky, pretože takto hazardovať s prácou, ktorú v klube robíme, sa nedá. Niektorí hráči si mysleli, že klub je tu pre nich, a nie oni preň. Nemôže tu vládnuť hráčska anarchia, že niektorí si doslova robia, čo chcú. Slovan vytvára hráčom nadštandardné podmienky. Možno okrem tréningových podmienok, ktoré nemáme také dobré ako napríklad Dunajská Streda, majú hráči vo všetkom vytvorené nadštandardné podmienky o 300, 400 či 500 percent viac než v ostatných kluboch. Prístup niektorých je však tragický. Tu sa musí hrať pre klub, Slovan je značka, má svoju históriu. Z dneška musíme vyvodiť dôsledky a nezaujíma ma, kto má podpísaný aký dlhý kontrakt. Nebudem menovať, nebudem šiť horúcou ihlou. Musíme si to premyslieť, no ja mám v hlave upratané a viem, čo potrebuje Slovan teraz a čo v lete. Samozrejme som rád, že mužstvo v druhom polčase zabralo a hráči, ktorí majú ku klubu vzťah, sa vydali na 150 percent, cez emóciu zvrátili vývoj duelu.

Cez prestávku bolo dôležité rozmýšľať a striedať, boli tam emócie, na ktorých som chcel hráčov pripraviť do druhého polčasu. Už to bola viac-menej taká ľudská rozprava, viac o emócii. Hovoril som, že zápas sa ešte dá zvládnuť, keď mohlo dať Pohronie za polčas tri góly, môžeme dať tri aj my, či prípadne štyri. Potvrdilo sa to, hráči, ktorí majú radi tento klub, išli v druhom polčase na dno síl. Mali sme veľa šancí, aj súper mal ešte jednu, ale chceli sme vyhrať a to je pre nás momentálne podstatné. Pre mňa ako trénera i ako človeka to bol veľmi poučný zápas.“

Martin Bittengl (tréner Pohronia): „My sme samozrejme veľmi sklamaní z konečného výsledku. Počas celého týždňa sme sa dôsledne pripravovali na Slovan a hrozne nás mrzí, že sme nebodovali. Na začiatku sme chceli na Slovan vyletieť, čo sa nám podarilo. Žiaľ, o zápase podľa mňa rozhodlo prvých 10-15 minút druhého polčasu, kde súper ukázal svoju silu. Veci, ktoré sme si povedali cez prestávku v kabíne, sme nedodržali. Musíme si ich rozobrať a vziať ako ponaučenie do budúcna. Rovnako si treba vziať pozitíva z prvého polčasu a brať to ako odrazový mostík do ďalších zápasov. Pre našich hráčov je to zložité, celú prípravu sme hrali na umelej tráve, toto bol prvý duel na živej tráve. Chalani boli unavení, bolia ich nohy, sme trošku mentálne dole, no musíme ďalej dobre pracovať a pripraviť sa na ďalšie kolo.“

ŠK Slovan Bratislava ´B´ - Spartak Myjava 1:3.
Belasí sa v nedeľu o 17:30 predstavia v Dunajskej Strede.