Úvod Správy Niké liga Štvorgólová smršť a víťazný obrat belasých

Štvorgólová smršť a víťazný obrat belasých

FK Pohronie – ŠK Slovan Bratislava 3:4.

ŠK Slovan v 21. kole Fortuna ligy zvíťazil v Žiari nad Hronom nad Pohroním 4:3. Naše mužstvo predviedlo obrat z polčasových 0:3 na konečných 4:3. Belasí sú istými víťazmi základnej časti a pred derby majú 8-bodový náskok pred druhou Trnavou.

Belasí nastúpili oproti prvému jarnému duelu s deviatimi zmenami v základnej zostave, pre chorobu vypadli Adrián Chovan i Jaromír Zmrhal a päť žltých kariet vystavilo "stopku" Jabovi Kankavovi. Vstup do zápasu belasým vôbec nevyšiel. Pohronie už v 3. min podniklo akciu po pravej strane, Blahút prihral do stredu a Ožvolda trafil po zemi k žrdi – 1:0. Slovanisti sa snažili otriasť z tohto šoku, cez defenzívny blok Pohronia sa však len ťažko dostávali do šancí. Náznak prišiel v 16. min po peknej kombinácii v šestnástke, no Barseghjanovu finálnu prihrávku zrazil Klabník na roh. Ešte horšie to bolo v 18. min, keď po súboji Kašiu s Blahútom v našom pokutovom území ukázal rozhodca na biely bod. Mihalík z penalty poslal Ružinského do opačnej strany – 2:0. Zakrátko mohol reagovať Rabiu, jeho oblúčik z hranice šestnástky však skončil na hornej sieti. Adler následne prenikol po ľavej strane, dostal sa do pokutového územia, no Slančík včas vybehol. Po polhodine dal Rabiu spätnú prihrávku Vojtkovi, jeho pokus bol zrazený na roh. V 38. min opäť zaútočil Adler, mieril tesne vedľa ľavej žrde. Nevydarené prvé dejstvo podčiarkla 41. min, keď po strete Ružinského s Blahútom kopalo Pohronie druhú penaltu a aj keď náš brankár vystihol smer lopty, nestačil ju zastaviť v ceste do siete – 3:0.

Vladimír Weiss st. cez polčas zrealizoval štyri striedania. Začal sa tým parádny obrat belasých. Najprv v 49. min Vojtkovu krížnu strelu Slančík vyrazil pred seba a Green dorazil do brány – 3:1. O päť minút našiel Hrnčár z krídla pred bránou Šaponjiča, ktorý sa obtočil okolo Kapora a nezaváhal – 3:2. Belasí zvýšili tempo a neustále útočili. Pohronie malo ešte dva náznaky príležitostí po brejkoch, Ožvolda hlavičkoval vedľa a Mihalíkov pokus Ružinský kryl. Vyrovnania sme sa dočkali v 63. min po tom, ako Green centroval na zadnú žrď, Hrnčár sklepol loptu pred bránu a Kašia zblízka takmer roztrhol sieť – 3:3. Totálny obrat sme dokonali v 64. min, Rabiov oblúčik si našiel Weiss a v súboji zoči-voči obhodil Slančíka – 3:4. O šesť minút sme mohli viesť o dva góly, Greenovi z päťky chýbalo len málo, aby prekonal brankára domácich. Aj naďalej mali belasí výraznú prevahu v držaní lopty a snažili sa pridať piaty presný zásah. Blízko bol v 84. min Mustafič, zblízka však mieril nad. V závere sa ešte Pohronie snažilo niečo vymyslieť, no belasí už svoje víťaztvo udržali a pripísali si mimoriadne cenné tri body.

FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa – ŠK Slovan Bratislava 3:4 (3:0)

Góly: 3. Ožvolda, 18. a 41. Mihalík (oba z 11 m) – 49. Green, 54. Šaponjič, 63. Kašia, 64. Weiss

Žlté karty: 13. Pajer, 87. Fofana - 9. Abena, 59. Pauschek, 65. Weiss

Rozhodovali: Prešinský – Vorel, Kmec

Návšteva: 570 divákov (povolená bola 25 % kapacita štadióna)

Pohronie: Slančík – Štrba, Kapor, Klabník, Šimčák – Bangala (60. Steinhübel), Pajer – Blahút, Ožvolda (84. Malle), Mihalík (67. Šmatlák) - Fofana

Slovan: Ružinský – Pauschek, Kašia, Abena (46. Vernon), Vojtko – Rabiu, Agbo (46. Mustafič) – Barseghjan (46. Hrnčár), Adler (46. Green), Weiss (90. Božikov) – Šaponjič