Úvod Správy Niké liga Osem zaujímavostí z posledného zápasu

Osem zaujímavostí z posledného zápasu

Čo vám možno uniklo?

Úvodný jarný zápas so Senicou priniesol popri našom víťazstve 5:0 viacero nielen štatistických zaujímavostí. Prinášame vám ešte jeden návrat k sobote.

1. Ofenzívne predstavenie

Nielen päť gólov, ale aj veľa ďalších pekných akcií a šancí v podaní belasých – to mohli v sobotu vidieť fanúšikovia na Tehelnom poli. O ofenzívnej aktivite belasých svedčia aj štatistiky. Naše mužstvo vyslalo celkom 29 streleckých pokusov, z toho 15 smerovalo medzi tri žrde. Senica vyslala 5 streleckých pokusov, pri dvoch musel Adrián Chovan zasahovať. Úspešne sa mu to podarilo a vychytal svoje štvrté čisté konto v sezóne.

2. Dva góly zo štandardnej situácie

Belasí kopali v sobotu 9 rohových kopov, Senica 4. Dva z deviatich rohov pretavili naši hráči na góly. V prvom polčase poslal André Green loptu na bližšiu žrď, kde ju Vasil Božikov pohotovo tečoval do siete. Po prestávke našiel Jaromír Zmrhal presným centrom v strede šestnástky Ivana Šaponjiča, ktorý presnou hlavičkou umiestnil loptu ideálne k ľavej žrdi.

3. Viaceré premiéry

V prvom jarnom kole si prvý súťažný štart pripísali zimné posily Tigran Barseghjan a Ivan Šaponjič. Obaja prišli na ihrisko v 68. minúte a druhý menovaný si pri debute otvoril gólový účet v belasom. Jaba Kankava parádnou strelou k žrdi taktiež strelil svoj prvý gól za Slovan. Vasil Božikov skóroval prvýkrát v sezóne a Alen Mustafič dal premiérový ligový gól v belasom drese.

4. Návrat Holmana

Na záverečných päť minút naskočil do zápasu Dávid Holman. Náš ofenzívny stredopoliar sa v ligovom zápase predstavil prvýkrát od 22. mája 2021. Na viac než šesť mesiacov ho z hry vyradilo zranenie kolena a následná operácia. Dávid je späť a všetci veríme, že bude postupom času ešte silnejší.

5. Najvyššie víťazstvo nad Senicou

So Senicou sa nám darí. V sobotu sme s ňou odohrali 34. ligový zápas a dosiahli sme v ňom 25. víťazstvo. Víťaznú šnúru so Záhorákmi sme natiahli na číslo sedem a so Senicou sme neinkasovali už 590 minút čistého času hry (naposledy v marci 2019). V sobotu sme zároveň dosiahli najvýraznejšie víťazstvo v histórii vzájomných zápasov so Záhorákmi.

6. Najvýraznejší triumf na úvod jari

V predchádzajúcich dvoch sezónach sme na úvod jari vyšli strelecky naprázdno. Teraz sme do jari vstúpili najvýraznejším víťazstvom od sezóny 2012/13. Vtedy sme v prvom jarnom kole (1. marca 2013) zdolali na Pasienkoch Zlaté Moravce 4:1, keď ešte v prvom polčase skórovali dvakrát Lester Peltier, a raz Filip Hlohovský a Jiří Kladrubský. Duel vtedy sledovalo 2402 divákov.

7. Návrat fanúšikov

Prvýkrát od 7. novembra 2021 sa na Tehelné pole mohli vrátiť fanúšikovia. Zatiaľ len pri maximálnej možnej kapacite 25 % a v režime OP, no všetci veríme v sľubovaný návrat do normálu a bez obmedzení. Tí, ktorí v sobotu prišli, určite neoľutovali. Dobrá nálada sa z ihriska rýchlo preniesla medzi fanúšikov, keď sa k C-sektoru pridali aj v povzbudzovaní aj ďalšie tribúny. Nechýbalo štýlové privítanie nových posíl a strelca gólu Ivana Šaponjiča a ani záverečná ďakovačka.

8. Navýšenie náskoku na čele

Po prvom jarnom kole sme náskok pred Trnavou, ktorá v nedeľu remizovala 1:1 s Dunajskou Stredou, zvýšili na 6 bodov. Účasť v hornej šestke má popri trojici Slovan, Spartak a Ružomberok istú už aj Dunajská Streda. V hre o zostávajúce dve miestenky je ešte päť klubov – Žilina, Sereď, Senica, Trenčín a Michalovce.

ŠK Slovan Bratislava ´B´ - Spartak Myjava 1:3.
Belasí sa v nedeľu o 17:30 predstavia v Dunajskej Strede.